Stavba do 25m2 a do 2m od hranice - je třeba projekt?

dobrý den mám 2 roky postavené stání na auto. 6 dřevěných stojek na závitové tyči + sedlová střecha, boční stěny žádné. Výška stavby cca 3,5m, velikost stavby (rozměry dřevěných stojek) je cca 22m2. Stavba stojí asi půl metru od hranice se seousedem. Bohužel v době stavby byly sousedské vztahy lepší než teď, soused mě udal a stavební úřad to začal řešit. OK. Chtěli po mě skutečné zaměření stavby geodetem. To mám. Teď chtějí po mě žádost o povolení výjimky z usta. vyhlášky 501/2006 Sb., §25 odst. 5. Jelikož stavba (přístřešek) stojí míň jak 2m od hranice pozemku a zároveň leží na stejném parcelním čísle jako se nachází RD, je třeba zaplatit správní poplatek 5.000,-Kč. To chápu a dočetl jsem se o tom na více místech, takže toto beru že to je skutečně pravda. Dále ale po mě chtějí zpětně dodat projekt stavby (přístřešku) s veškerýmí povoleními sítí, pohledy, řezy,.....atd. Ale mě vrtá hlavou, jestli skutečně musí být projekt přístřešku, když stavba nemá více jak 25m2? ZDE jsem se dočetl v odstavci o) a pochopil jsem, že být nemusí stavební povolení, tudíž nemusí být ani projekt. Ale píše se, že stavba musí být postavena více jak 2m od hranice. Nic se nepíše o stavbě míň jak 2m od hranice pozemku. Nikde jsem to nenašel. Jak je to prosím vás? Víte to někdo? Skutečně musí být celý projekt, nebo by stačil nějaký jednoduchý, základní (co by tam mělo být)? nebo být nemusí? děkuji za rady, případně odkazy. jsem s pozdravem
Odpovědět
Profilova fotka
My teď dělali garáž tedy zděnou do 25m. Vzdálenost jsme tedy dodrželi těch 2m. soused o tom věděl nic nenamítal a zatím nic nenamítá. A projekt tedy raději máme. Jestli být musí to úplně nevím. A povolení jsme mít nemuseli. Vysvětloval mi pán na stavebním úřadě, že u nás na vesnici rozhodně nejsou dodržovány vzálenosti 2m, ( a že je to zvyklost si to udělat, kde zrovna potřebuješ) Samozřejmě jsme to chtěli mít "posvěcené" od úřadu kdybychom nedodrželi ty 2m,ale to už nám právě řekl, že by jsme musei žádat o výjimku a museli platit myslím tech 5000 jako ty. Takže jsme do toho raději nešťourali a dodrželi tu vzdálenost.ale obávám se že pokud se nějak nepohodneš se sousedem může tě udat.
Odpovědět
Kolik ma stavba zastavenou plochu, kdyz udelate pudorysny prumet strechy?
Odpovědět
Pudorysny prumet strechy u pristresku bez plnych sten (pouze sloupy).
Odpovědět
ba ani půdorysný pruměr střechy nemá víc jak 25m2. Ale já myslel že se měří plocha zastavená v zemi...... když zaměřovali plochu baráku, taky mi neměřilo střechu ale základovou desku...
Odpovědět
Ale tady se bavíme o dodatečném povolení stavby, která je méně jak 2m od společné hranice a spadá pod výjimku. Tady se nebavíme o tom, jestli je to novostavba a jestli má do 25m2 a jak se povoluje/ohlašuje. Nyní platí to, co řekne úřad tečka. Zkrátka musím přece stáhnout vocas a pokorně vlézt do zadku úřadu, aby mi ten přístřešek vůbec povolili. A ten poplatek 5tis.neberte jako pokutu, ale jako normální správní poplatek. Prostě poptej projektanta a ten ti dodá projekt u takovýho přístřešku za pár korun. Opravdu soused za všechny prachy...
Odpovědět
Cokoliv chcete stavět tak musí být ty 2m od hranice se sousedem. Pokud stavíte blíž jak 2m tak je potřeba mít nejen souhlas souseda, ale i ostatní dokumenty, které teď po vás chce úřad.U nás v ulici po kontrole SU muselo pár lidí dokládat dokumenty i k pergolam, zahradním domkům.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?