Stavební povolení na vodovodní přípojku. Je nutné?

Ahoj, máme poslední překážku ke stavbě domu. Zajímalo by mě, jestli je potřeba k žádosti o stavební povolení RD mít vyřízené stavební povolení vodovodní přípojky a nebo stačí jen projekt, kde bude, že např. do půl roku pověřená firma tu přípojku tam udělá. Díky moc. Jaké máte zkušenosti popř.
Odpovědět
Profilova fotka
Museli jsme mít vyřízené povolení na všechny přípojky (v našem případě nám to blokovalo hlavně elektro), bez zajištěného přívodu energií nelze vydat stavební povolení na RD. Nakonec jsme to tedy všechno shrnuli do jednoho procesu a zažádali o všechno v jednom povolení (jen studna se řešila zvlášť a dřív, protože ta má vodoprávní řízení). Jako podmínka pro kolaudaci pak bylo uvedeno, že před kolaudací RD nebo při ní musí být zkolaudováno také zasíťování.
Odpovědět
Hm, u nás jde o to, že musíme kopat přes 100 metrů vodovodu na pozemek a nejsem si jistý, zda je potřeba schválené stavební povolení a nebo jen projekt a datum do kdy tam přípojka bude udělaná. Co se týče elektriky, tak od ČEZu nám stačil jen papír o tom, že do konce listopadu tam vše bude z jejich strany a taky na pozemek musíme natáhnout silnější kabel cca 200 metrů. Papír stačí přiložit ke stavebnímu povolení na RD a kdy tam elektřinu dotáhneme je na nás. Předpokládal jsem, že u vody to bude podobné. Tak nevim :-/
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
no a když plyn nechci do novostavby tak přípojku na něj taky musím odevzdat? =-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?