Terasa bez zastřešení - je nutné povolení nebo ohláška?

Profilova fotka
Máme pozemek ve svahu a rádi bychom před chatou vybudovali terasu bez zastřešení. Obvod z kamene, pochozí plocha dřevěná, plocha do 25m2, v nejnižším místě bude maximální výška cca 70cm. Je nutné to nějak oficializovat? :-) Předem moc děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@sweetcream Mysím, že ne
Odpovědět
Tech 25 m2 je tam nepodstatnych. U pristaveb, kam se dostanete dvermi z domu, se plocha scita se zastavenou plochou stavby. Jak vam to vychazi podle uzemniho planu s maximalni zastavenosti pozemku? My pristavujeme terasu na 4 sloupech, bez zastreseni a povoleni mit musime. Chtela bych ji zvetsit, mela by 6 sloupu a musi nam zmena vzhledu stavby znovu projit pres uzemni planovani a budeme zadat o zmenu stavby pred dokoncenim. Jsme na vesnici na konci sveta.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin my tam prave ani nebudeme vchazet zadnymi dvermi zevnitr, to nejde... V podstate by to bylo jen takove srovnane podium, ale pred domem. Nekde jsem cetla pojem "zpevnena plocha", ale nevim, jestli by to slo pouzit, kdyz to kvuli te terenni nerovnosti musi mit zaklady. Proc je tech 25m2 nepodstatnych?
Odpovědět
@sweetcream Ta maximalni zastavena plocha 25 m2 se pouziva u samostatne stojici stavby. Nehlede na to, jestli to ma nebo nema zaklady. Podle me na to povoleni nepotrebujete, ale overte si to u vas na urade.
Odpovědět
Vzdy je rozhodujici vas stavebni urad, vas dotaz smerujte tam. Klidne se muzestat ze vas urad nebude chtit nic.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?