Výkopy před/ po vydání stavebního povolení

Zdravím, mám dotaz, ohledně výkopových prací před vydáním stavebního povolení. Pokud všechno klapne, budeme během 10-14 dnů dávat projekt na SU, tam by to snad mělo být všechno vpořádku, takže snad do 6 týdnů bychom mohli povolení mít. Otázka je, zda čekat s výkopy na stavební povolení, nebo začít o něco dříve, zda někdo tak dělal? Budeme mít TČ země/voda, takže budeme kopat i kolektory. Pokud bychom s kopáním vyčkali, je možné vytičit alespoň "lavičky" od geodetů před tím, než je povolení, nebo je lepší vyčkat? Za případné názory a zkušenosti děkuju.
Odpovědět
Obecně, nelze paušalizovat stejný přístup všech SÚ. Některé a jejich menšina, k tomu přistupují tak, že stavba je zahájena pracemi, které bezprostředně souvisí s povolovanou stavbou. Druhý případ je rozšířenější a je takový, že hrubé terénní úpravy (tedy skrývka, úprava pláně, svahování, odvodnění a i výkopy) spadají do přípravných prací a lze je provádět bez pravomocně vydaného povolení. Zahájení stavby je pak uvažováno s první stavební konstrukcí tvořící povolovanou stavbu, tedy se začíná základovými pasy/betony/patky. Každopádně byl bych velmi skeptický, že stavební úřad dá povolení brzo 10-14d nebo snad ve lhůtě 8-(. S výkopama a s odkrytím základové spáry bych nechvátal, protože pak můžete stát a výkopy/zemina se vám může zaplavit/zvětrat/někde sesunout a tak.
Odpovědět
Přesně jak píše @panlorenc My začali skrývkou a i vykopáním pasů. Ale pouze proto, že podloží je jíl a boky zůstaly uprostřed července beze změny. Mít sypký podloží, tak to neděláme. Cca týden před povolením jsem dodělal zemnící pásek a prostupy v pasech. Prostě to co nebylo ze silnice vidět :-) My jsme na SÚ dávali žádost v dubnu a souhlas jsme održeli na konci července. Pokud vás někdo udá a na SÚ si budou přísněji vysvětlovat stavební zákon, tak máte bohužel smůlu...
Odpovědět
díky za reakce, určitě bychom nekopali teď, myslel jsem to tak, že bychm začali kopat např. týden před(špatně jsem to napsal) s tím, že budu s paní na SÚ v kontaktu, abych věděl, ale asi bude rozumnější vyčkat na povolení, pro klid :)
Odpovědět
@dave_91 Pro klid duše bych začal až po stavebním povolení. Nezapomeň, že po vydání nabývá ještě právní moci. Já udělal skrývku a zaměření ještě před tím, ale u nás se to bere jako přípravné práce, jak psal lorenc. Ono, pokud si to dobře zorganizuješ, tak máš během 2-3 dnů připraveno. 1 den skrývka + lavičky, druhý (možná třetí) den pasy + prostupy + zemnící pásek. Kvůli tomu bych neriskoval, že ti půjde kolem nějak hnidopich a napráší tě. A že takových je a myslím si, v každé vesnici. A soused to být nemusí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?