vytápění po r 2020

14. srp 202080

neví prosím někdo, jak to je s vytápěním RD dřevem? dá se jako hlavní zdroj vytápění uvést kotel na dřevo? zatím hledáme pozemek, ale už pomalu zjištuji informace. A ta novinka od letošního roku nám nějak unikla... Ono jsme ani nic nehledali. Máme starší RD téměř celý po rekonstrukci, jenže je nám malý pozemek a začali jsme uvažovat, že by jsme koupili nový a postavili si... (sousedi bohužel nic neprodají, už jsem je zkoušela )

 • Plyn projde sam o sobe.

  Elektrina tepelne cerpadlo nebo elektrokotel plus fotovoltaika

  Krb neprojde sam s elektrinou taky.

 • Samozřejmě, že jde použít jako hlavní zdroj vytápění dřevo. Ale otázkou je, co si pod tímto pojmem představujete. Teplovzdušný krb neprojde. Ten kotel musí být schopný pokrýt většinu TZ domu a ohřevu TUV. Takže nějaká centrální akumulační kamna, krb s teplovodním výměníkem a AN nebo dřevozplynující kotel. Investiční náklady jsou ale dost vysoké, tak je obvykle výhodnější použít TČ.

 • @vetor3x  děkuji za odpověď

  @zubr487  dřevo myslím klasické dřevo. Děláme v lesnictví, takže si vždycky nějaké ty odřezky přivezeme. Nyní topíme krbovou vložkou s teplovodním výměníkem a vyhovuje nám to, ale když by jsme měli řešit nové topení v novém domě, přikláníme se spíše ke kotli na dřevo a k tomu nějakou akumulační nádrž...

 • Sponzor fóra
 • @anuse  Je mi jasné, že jste se ptali na topení dřevem. Pokud máte levný zdroj dřeva, tak je to nejlevnější a nejekologičtější topení. Navíc ušetříte peníze za blbnutí ve fitku. Kombinace dřevozplynujícího kotle s AN samozřejmě vyhoví.

 • @zubr487  děkuji 🙂

 • zdravím, chystáme se stavět a zjištuji různé info ohledně topení , chtěli bychom el. podlahové topení + krbovou vložku, bude to vyhovující?

 • @portorico  to Vám zřejmě neprojde.

 • @portorico Řešili jsme to minulý týden a nevyšlo to. Museli jsme přidat klimatizaci a pak to vyšlo 🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Pochopíme konečně, že epidemie koronaviru je další upozornění na nutnost změny způsobu bytí společnosti?
  Značka Ytong je Nejdůvěryhodnější značkou stavebního materiálu roku 2020
  Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX
  Archiv článků od partnerů