Z chaty rodinný dům

28. srp 202160

Dobrý den, zvažuji různé investiční kroky. Koupili jsme totiž pozemek s rekreační chatou (číslo evidenční). Tento pozemek je zhruba uprostřed ulice, která je jinak zástavbou rodinných domů. Sousedi i všechny ostatní parcely ulice jsou rodinné domy. Ulice je na kraji města (25tis obyvatel) s pozemky svažitými a výhledem na celé město, prostě krásný výhled a ticho jak na vesnici. Náš pozemek má statut staveb.parcely. Vše je dostupné pěšky (mhd, potraviny a tak). Vyplatí se nám přistavět a prodat to s tím, že za výnos plus menší hypo koupit kloudný dům? Má někdo zkušenost? Nebo radši šetřit a postavit si tam dům? Chci jen odhady, nebo spíše názory, do čeho byste spíše šli. Ne garance. PS: chata je terasa-místnost s linkou,mini koupelna,schůdky do podkroví a balkon. Chata je podsklepená. Nutno dodělat čističku. Kanalizace v ulici není. Chata je na konci pozemku, takže se vejde do zahrady prvně.

Děkuji případně.

 • Dobrý den,
  nepíšete nikde jak velký ten pozemek je, ani nějaký orientační plánek, aby se člověk mohl trochu zorientovat.

  To že je pozemek stavební je plus - přesto bych kontaktoval odbor územního plánování a tam si přesně zjistil co a za jakých podmínek by jste tam mohli postavit, nebo v rámci přestavby přistavět. Ono pak jde i o to - kde by se na tom pozemku mohlo stavět a o rozestupové vzdálenosti od ostatních nemovitostí.

  Co se týče zda přestavba původní chaty - nebo zbourat a postavit nový dům, tam je mnoho faktorů na zvážení, byť to že je podsklepená je plus.
  Hodně podstatné jsou rozměry chaty, jak kvalitně má udělané základy, včetně toho podsklepení, hydroizolace, ochrana proti radonu a pod..

  Asi než přestavbu - přístavbu bych řešil stavbu zcela nového domu, ale jak píšu - bez podrobných informací je velmi těžké se k tomu takto vyjadřovat.

  Pokud máte nějakého známého odborníka, projektanta, zedníka - ukažte, řekněte své představy, své požadavky a oni Vám poradí na míru.

  Někdy je opravdu lepší zbořit a postavit zcela novou stavbu, než lepit něco ke stávající ( i když ten sklep - pokud je dobrý, by šel třeba využít ).

 • @franti_p  děkuji.
  Regulativy města známe, tam to není problem.
  Stav by bylo dobré odborníkem zhodnotit, to ano.
  Tak uvidime. My jsme zastánci malých domku a toto by bylo i řešení.

 • Pokud se vám tam pozemek, klid, sousedé a výhled líbí, je ideální tam postavit dům. Pozemek s duší a za normální cenu je dnes těžké sehnat a mohlo by vám to trvat roky(jako mnoha a mnoha lidem zde) , o postaveném a pěkném domu raději ani nemluvit. Zbourala bych chatu, pokud nejde využít třeba k podnájmu a postavila si svůj vlastní dům.

 • Sponzor fóra
 • @norikakaa  děkuji. Je to pul na pul právě.. Kdybych měla jistotu, že brzo pak seženem zase fajn pozemek..

 • @belmonka  Sehnat fajn pozemek a ještě brzdy je z říše snů, v poslední době se to nepovedlo asi 95 % lidí, ale chcete-li riskovat, můžete, občas se to stane. Jste-li zastánci malých domů, určitě bych zvolila postavit malý dům, případně s bydlením v chaloupce po dobu stavby, ušetřilo by se dost. A kdybyste ten vysněný dům našli, tak nově postavený dům (s nějakými slušnými parametry), ve kterém se dá hned bydlet (pro potenciálního kupce) se dá prodat vždy

 • @esmeralda2  děkuji. Pozemek takto "dobrý", pár much se tam najde, je asi vážně vzácnost koukám..

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat