Změny v průběhu stavebního řízení

Žádost o stavební povolení jsem podával v roce 2017, kdy ještě v obci nebyla povinnost být připojený na kanalizaci a vodovod, když nebyla kapacita. Řešil jsem to jímkou a vlastní studnou. Nyní se situace změnila, kapacita je, i od vlastníka vodovodu bych měl souhlas, přitom stavební povolení ještě nemám, a když jsem chtěl dodat všechny podklady k připojení na vodovod a kanalizaci, bylo mě řečeno, že to nejde a musím si podat nové stavební povolení. Nikde jsem se ovšem nedočetl zda má stavební úřad pravdu. Přece není možné opětovně shánět nová potvrzení a nový stavební řád je v nedohlednu. Co mohu dělat? 😢
Odpovědět
@ustolada V r. 2017 jste podali zadost na stavebni urad a dodnes ho nemate vydane? Nebo povoleni mate a ted stavite? Musite si pozadat o zemu stavby pred dokoncenim. Coz znamena komplet dolozit vse k tomu, co menite.
Odpovědět
@ustolada *o zmenu stavby...
Odpovědět
Kolego Puheline, děkuji za Váš názor, je to tak. Stavební povolení není ještě dodnes vydané vzhledem k tomu, že jeden ze sousedů dává stále stejné námitky. Zkusím s Vaším právním názorem přesvědčit úředníky, že je to možné, než začínat od začátku..
Odpovědět
@ustolada Zmenu stavby pred dokoncenim muzete udelat v pripade, ze mate tu druhou moji otazku. Povoleni mate vydane a stavite a chcete zmenit, co mate povolene. Jak to je? Mate zahajene rizeni a sousedi dali namitku? S tou se urad vyporadal, nebo vam dal cas na to projekt prepracovat a sousedovi tim vyhovet? Nebo se soused odvolal a kraj vec vratil k novemu projednani?
Odpovědět
V současné době je požádáno o prodloužení lhůty na dodání dokladů do 31.7.2021. V tomto čase bych chtěl dodat stavebnímu úřadu projekt na vodovodní přípojku a kanalizaci, vzhledem k tomu, že při podání žádosti nebyla ještě zákonem stanovena povinnost připojení nemovitosti na kanalizaci a vodovod a postačovala jímka a studna na vodu. Ovšem toto právě stavebnímu úřadu vadí a tvrdí, že to nejde, že se tato žádost musí vzít zpět a podat novou žádost. Ovšem já přece nemohu zato, že zákon o vodovodech a kanalizacích se v průběhu stavebního řízení změnil a jímku a studnu již nelze povolit
Odpovědět
@ustolada Na vasi zadost se ale vztahuji zakony, ktere platily ke dni podani zadosti. Normalne to nechte povolit s tou jimkou a studnou a az to povoli a nabyde pravni moci, date zadost o zmenu stavby pred dokoncenim a dodate doklady jen k pripojeni na kanalizaci a vodovod.
Odpovědět
No to jsem si také myslel, přece není možné, aby stavebník kvůli tomu, že se mezitím změní zákony, musel absolvovat kalvárii se sháněním nových podkladů. Ovšem stavební úřad tvrdí, že to nejde. A ještě bych se chtěl přeptat na věc opačnou. V době podání žádosti o stavební povolení sice již zákon i stavební úřad požadovali zapojení na kanalizaci, ale nebyly volné kapacity. Proto v žádosti bylo uvedeno napojení na jímku a svoji studnu. V průběhu stavebního řízení, když stavební povolení ještě nenabylo právní moci se mezitím ovšem kapacity na napojení uvolnily. Šlo by tedy v takovém případě změnit podmínky a dodat souhlas majitele kanalizace a vodovodu s napojením na kanalizaci s dodáním potřebné dokumentace? Anebo by bylo nutné takové stavební povolení vzít zpět a podat novou žádost?
Odpovědět
@ustolada Jak jsem psala, vse se vztahuje k zakonum, ktere platily ke dni podani zadosti. Kdo mohl tusit, ze se to s vami povlece od r. 2017? Bezne je povoleni za 60 dnu vydane 🙂
Odpovědět
Díky za odpověď , jsem stejného názoru a uvidíme co na to stavební úřad.
Odpovědět
@ustolada Hlavně nyní žádost nestahujte a nežádejte o nové povolení, protože se na Vás budou vztahovat nové požadavky na výstavbu. V takovém případě byste musel například nechat udělat nový PENB a tím i pravděpodobně změnit způsob vytápění či komplet zateplení domu. Jak radí @puhelin = jedině změna před dokončením. Hodně štěstí.
Odpovědět
Díky za radu
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?