Odpověď na příspěvek od pandin:
Ráda bych se poradila, třeba se někomu stalo něco… @pandin To je bežná vlastnosť plechových strešných krytín, stretol som sa s tým opakovane. Dá sa to eliminovať, ale nie je to jednoduché. Jediné 100% riešenie je dať tam miesto plechu klasickú ťažkú krytinu alebo asfaltové pásy.Odpověď na příspěvek od roman_:
@pandin To je bežná vlastnosť plechových strešnýc… @roman_ právě že povrch strechy se teď řešil a tam by problém být neměl, ty rany jdou z prostoru mezi naším bytem a strechou,navíc žádný jiný byt v domě je nemá a to je tu mezonetu hodně. Jde mi spíš o to, zda je vůbec nějaká metoda diagnostiky pro tyto potíže a případně, jakého odborníka vlastně vyhledat..Odpověď na příspěvek od pandin:
@roman_ právě že povrch strechy se teď řešil a ta… @pandin pozvete si na obhlidku znalce v oboru. Udela vam posudek... Pokud se ta strecha udela spravne to co popisujete by se dit nemelo, ano plech je natoto nachylny kdyz se nedela jak ma.Odpověď na příspěvek od raziel628:
@pandin pozvete si na obhlidku znalce v oboru. Ud… @raziel628 děkuji, s tím samozřejmě počítáme, spíš jsem hledala nějaké konkrétní doporučení na znalce z oboru, bohužel celá střecha se nyní opravovala a nepomohlo to, takže nadějí je právě to prozkoumání v mezistřešním prostoru... jako laik jsem vlastně moc osob zabývající se toutou problematikou nenašla, proto zkouším štěstí, kdyby někdo řešil něco podobného...s manželem jsme do opravy střechy vkládali naděje a dokonce se firma zabývala i přímo naším nahlášením ran, ale bez výsledkuOdpověď na příspěvek od pandin:
@raziel628 děkuji, s tím samozřejmě počítáme, spí… @pandin Môže to vychádzať z medzistrešného priestoru, ale takmer na isto je to spôsobené tým plechom. Ten sa rozťahuje najviac a záleží, k čomu je pripevnený na pevno, to potom môže lupnúť kľudne niekoľko metrov od toho. Akú farbu má strecha? Čím tmavšia, tým horšie.Odpověď na příspěvek od roman_:
@pandin Môže to vychádzať z medzistrešného priest… @roman_ právě byla černá a nově je švětle šedá, i to podpořilo ty naděje, ale efekt bohužel nuda a rány si vesele "třískají" dál. V zimě je ran méně, ale jsou i v takovém počasí, takže stačí teplotní výkyv a rozezní se... každopádně budeme pátrat dál.Odpověď na příspěvek od pandin:
@roman_ právě byla černá a nově je švětle šedá, i… @pandin zkusila bych inspektory nemovitostiOdpověď na příspěvek od pandin:
Ráda bych se poradila, třeba se někomu stalo něco… @pandin prvně by bylo dobré odsledovat, zda ty "rány" vznikají především teď v zimním období jenom ve slunečné dny, nebo i pokud je zataženo. A i ve slunečné dny, zda k tomu dochází při změně teplot (tedy především ráno / večer, pokud je střecha osvícena, tak když zajde slunce za mrak atd.) nebo třeba i za nějakých jiných vlivů (např vítr?). Dále pak na umístění vašeho bytu (u štítu?) případně jaké střešní vývody, případně jaké střešní komponenty jsou nainstalované nad vaším bytem? Rovněž je potřeba se podívat na skladbu střechy (materiál a typ krovu, laťování, bednění, zateplení, pojistná vrstva atd). No a pak samozřejmě i na použitý materiál a provedení střechy samotné. Tohle všechno je potřeba prověřit, takže asi opravdu nejlepší řešení pozvat odborníky (ideálně možná oslovit technika od výrobce střešní krytiny, kterou vám montovali, případně nějaký nezávisl. tech. dozor).Odpověď na příspěvek od doog:
@pandin prvně by bylo dobré odsledovat, zda ty "r… @doog Chování už máme vcelku odsledované, je to určitě v závislosti na teplotě - teď v zimě jsou rány k ránu nebo ve slunečné dny, ale je jich pár za den. Skutečné peklo nastává v horkých letních dnech, kdy rány opravdu narušují spánek a jsou neúnosné a velmi intenzivní (jsou v pravidelném intervalu kupříkladu 7 minut). Co se týče komunikace s firmou, co dům stavěla, je to velká špatná a po komunikaci s SVJ bohužel víme, že k domu neexistuje ani projektová dokumentace.... Velkou nadějí byla ta nákladná rekonstrukce střešního pláště, která problém nevyřešila. Co se týče našeho bytu, jsme na kraji domu, takže u čela, ale protější byt rány nemá (jen vzdáleně slyší ty naše). Vývodů je tam víc, kupříkladu i komín, ale shodou okolností probíhalo i vyvložkování komína u všech bytů, aby se po renovaci střechy minimalizoval vstup na střechu a možné opotřebení, ale ani to nic nevyřešilo. Vzhledem k té reakci na teploty jde vcelku jasně o tepelnou roztažitost, nikdo nám ale nedokázal říct, zda jde nějak diagnostikovat konkrétní místo, kde je vada lokalizovaná, ani zda se dá vůbec taková vada nějak řešit. Vzhledem k investování úspor do koupě bytu jsme z toho "totálně zdrblí"... Zajímavé je, že stojí 2 takřka totožné bytové domy vedle sebe (první 2 vchody, náš 3 vchody) a totožný/stejně umístění byt ve vedlejším domě takový problém nemá, až tak jsme ve své detektivní práci pokročili... No rozhodně investujeme do znalce a uvidíme, co dál. Všem děkuji za postřehy i rady.