Má někdo krytinu Röben Bergamo

2. srp 202070

Ahoj máte někdo krytinu Röben Bergamo při sklonu střechy 25 stupňů, jak jste řešily izolaci proti vodě, musí se udělat celoplošné bednění, nebo postačí položit na latě a použit difúzní fólii s vyšší gramáží. Výrobce totiž uvádí bezpečný sklon 30 stupňů ale lze položit při nižších sklonech s patřičným hydroizolačním opatřením DHV. Pokud jste někdo takto realizoval budu rád za jakékoliv informace. Popřípadě i foto cele střechy včetně realizace. Další varianta takto rovné střechy je bramac tegalit ale to už je zase beton a my chceme pálenou tašku.

• Nikdo nemá Bergamo....?

• @jarin1  My budeme mít Tondach Figaro 11 - Engoba černá, je to dost podobná taška, sklon střechy také 25°. Celoplošné bednění dělat nebudeme. Teď se nám to ale trochu zaseklo, čekáme na vazníky, měly by se pokládat příští týden a pak se hned začne střecha, takže info můžu dát cca za měsíc.

• @venouska  Na figaro 11 máme také cenovou nabídku ale je problém s tím sklonem, i u ní by se mělo udělat bednění už od sklonu 26° je to v technické dokumentaci výrobce. Ale cenovou nabídku máme stále nejnižší na Bergamo a už dle recenzí tady na modré střeše se přikláníme k Röbenu. Samozřejmě u nás v libereckém kraji jsou ceny jiné než u vás. Jako figaro jsem viděl naživo a vypadá skvěle prakticky totožně s Bergamem. A když teda budete mít to Figaro z jakého důvodu nebude bednění? to vám doporučily pokrývači nebo přímo výrobce, protože co jsem mluvil ze stavebninami tak každý my říkal že většina takto plochých tašek má bezpečný sklon 30° a při nižším sklonu by se mělo dělat bednění s patřičným hydroizolačním opatřením. Ale je pravda že jedny stavebniny nám udělaly nabídku jak na latě tak i na bednění.
    Když budeš hodná tak budu rád za info klidně za ten měsíc jak jste dopadli. 😉

• Sponzor fóra
  • @jarin1  Původně jsme měli v plánu i bednění, ale co jsme se bavili se střechařema, tak prý být nemusí, projektant nám bednění v projektu také neuvedl. Četla jsem to i tady v diskuzích. Sklon máme něco málo přes 25°, tak snad je to ok, i když je to dle technického listu Tondach na hraně.
    Budu pak dávat nějaké fotky do alba a klidně ti pošlu i nějaké detailnější do zprávy 😉

• @venouska  Je to těžký každý říká něco jiného no. Každopádně za foto budem rádi. A vazniky vám děla kdo? Já poptával Kasper, Bios, Lusta Štětí, a pana Durdoviče na doporučení projektanta. Ceny za material vazníků jsou si podobně jen se liší práce. Ale vzhledem k nabídce uvažujeme nad Kasperem.

• @jarin1  A vy budete dávat bednění nebo ne? Je pravda, že je to tak napůl, někdo říká jo a někdo že je zbytečné... Manžel bude ještě v pondělí řešit fólii, tak se asi ještě popta. Vazníky máme od Rooftruss z Brna, dali jsme na doporučení známého, který poptával u více firem a tito byli nejlevnější. Kvalita práce dost dobrá, ale mají problém s dodržováním termínů, nám se to taky potvrdilo - podle dohody mely být vazníky už minulý týden.... Střechu nám bude dělat někdo jiný.

• @venouska  No to pravé nevím a pořád v tom tápu, každopádně nějak se rozhodnout musíme, napadla mě ještě možnost nechat na latích a dát difúzní fólii kvalitnější s větší gramáží ale to prostě musím s někým probrat. Si člověk řekne jen střecha a pak je problém 😃 No každopádně dam vědět jak to dopadlo. 😉

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Články od našich partnerů
    Na co nezapomenout při stavbě plotu
    Jak zajistit doma čerstvý vzduch i optimální vlhkost po celý rok?
    Tepelná čerpadla BOSCH lákají nízkými náklady a snadnou obsluhou
    Archiv článků od partnerů