Noční rány z pod střechy (půdy)?

8. zář 20203

Prosím moc o radu.... Máme nově postavený bungalov - valbová střecha bez střešního okna s pochozí částí (část je udělaná jako podbitá pochozí půda). Bydlíme v něm cca 14 dní. Před 2 dny se začaly ozývat v nočních hodinách veliké rány jakoby z oblasti střechy (půdy). Jsou to "šlehy" jako když někdo šlehne kovem o kov a přitom vystřelí z pušky. Rána je fakt ohlušující. Není ale nikde nic vidět. Před týdnem nám dali na střechu fotovoltaické panely, ale ty ještě nejsou zatím funkční. Nosnost pro střechu v pořádku. Dle elektrikářů to s nimi ale nesouvisí. Pokud máte někdo podobnou zkušenost prosím moc o radu, už nevíme na co se máme zaměřit. Díky
M.

 • @mirkapob  nepovolila se někde trochu krytina? Jak v domě,kde jsem vyrůstala,tak na chatě nám podobné rány dělala povolená taška - jedna plech, druhá klasika pálená.

 • Zkusíme se podívat, ale v noci bylo bezvětří, tak nevím o co by se zvedala. Ale koukneme se. Díky za tip

 • @mirkapob  při změnách teplot může docházet k podobným rázům díly dilatacím. Kdysi dávno, co jsme se nastěhovali se nám taky ozývaly z domu různé pazvuky. Dokonce mě několikrát žena tak zblbla, že jsem obcházel dům, zda tam není nějaký zloděj. Postupně se to buď usadilo, nebo jsme to přestali vnímat.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Značka Ytong je Nejdůvěryhodnější značkou stavebního materiálu roku 2020
  Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX
  Podle čeho vybírat schody na půdu
  Archiv článků od partnerů