Profukující střecha

Zdravím, koupili jsme domek - bungalov, kde je docela clenita strecha (vice hrebenu) a kdyz fouka vitr, tak to nahore (neobytne podkrovi) opravdu hodne profukuje. kdyz jsme domek kupovali, tak nam stavebni inzenyr, kterej stavbu dozoroval rikal, ze to tak je potreba, ze to profukovat musi kvuli vlhkosti. problem je ten, ze kdyz fouka vitr trochu vic, tak se posouvaji tasky (zvlast pak ve hrebenech), pak se to musi porad opravovat (pred par tydnama jsme dokonce na strese nasli prasklou tasku). otazka je co s tim - utesnit se to nema, ale slo by to resit treba nejak castecne? aby to tam dostatecne profukovalo, ale aby se ta intezita snizila. nebo strechu utesnit, a dat do podkrovi nejakou ventilaci? uvitam jakykoliv napady, nebo treba i rady na koho se vlastne obratit, kdyz podle stevebniho inzenyra je vse v poradku.
Odpovědět
Dobrý den,obrátil bych se na normální střechaře,který tomu rozumí. Nepřipadá mi to moc v pořadku co máte. Aby se posunovaly tašky apod...Odvětráváni mají zajistit větrací tašky.
Odpovědět
dobry den, dekuju za radu 🙂 se strecharem jsme se radili a zdal se mi dost nejistej. mame obavy strechu podel hrebenu a pod okapem ucpat. strechar rikal, ze to lze, ale nevi, co to udela... jinak odvetravaci tasky na strese jsou (neco pres 20), tak by to mozna slo ucpat, ale nevim, jestli nekdo dokaze fakt odhadnout, co to pak udela...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, přítel je pokrývač a čte si tvůj dotaz. Vzkazuje že nejlepší to bude vyfotit. Jaké máš tašky? Máš parozábranu? Samostatně tašky se nemohou jen tak posouvat - jinak špatná pokládka To stejné i hřebenáče, jedině špatně položené .....
Odpovědět
ahoj, tak to bude skvely 🙂 tasky jsou to betonovy - bramac. parozabrana - nevim, ale uvnitr v podkrovi je nejaka cerna folie pod taskama. fotku strechy prikladam
Odpovědět
fotka
Odpovědět
ze zapadni strany je pole a odtamtud fakt hodne fouka, tak jsme si rikali, jestli to nemuze bejt tim
Odpovědět
Dobrý den. Pokud máte pod taškami paropropustnou fólii (ideálně spojenou páskami), tak by na půdě neměl být žádný průvan. Odvětrání střechy mají zajistit právě ony větrací tašky. Otázka je, jak jsou provedeny detaily napojení fólií na hřebeny a okapní plechy. Jinak tašky a hřebenáče by se samozřejmě neměly hýbat. Taky je možnost a někdy i nutnost tašky, nejen pod hřebenem, připevnit vruty. Též mi přijde, že máte na střeše této velikosti docela málo větracích tašek aby docházelo k potřebné výměně vzduchu.
Odpovědět
tente84: hrebenace se nehybaji, ale tasky u nich ano. pokryvac doporucil vymenit ochrannny hrebenovy pas proti ptakum, ale nejsem si jisty, ze to bude stacit. ty folie uvnitr pod taskami ale pokryvac nekontroval. a je pravda, ze se mi zdaji udelany dost ledabyle. melo by smysl, ze bych zkusil tuto folii predelat a spojit nejakymi paskami?
Odpovědět
Ještě mě napadá, zda se Vám hýbou celé tašky nebo ty dořezy na nárožích. Ochrannny hrebenovy pas proti ptakum - záleží zda je na taškách správně nalepen. Předělat fólii by znamenalo kompletně rozebrat střechu a to asi nechcete. 🙂 Zkusil bych ji alespoň podlepit zevnitř.
Odpovědět
tente84: moc dekuju. zatim se hybaly prave ty dorezy u hrebenu ( a taska vedle, protoze jeden ten dorez prasknul). a ten ochranny pas proti ptakum je videt, ze uz se trochu rozpada (pry se dnes delaji kvalitnejsi). folii bych zkusil podlepit, zvlast na mistech, kde to nevypada moc dobre. jen bych se chtel poradit, cim to podlepit? je to na to nejaka specialni lepici paska?
Odpovědět
Na opravu střešní fólie jsou speciální pásky. Já právě používám jednostranou lepící pásku od Terranu a naprostá spokojenost. Mám v zásobě taky Hasoft Profi 50, ale tu jsem ještě nepoužil. Bramac má myslím pásku Unoroll. Máte ty dořezy kotveny vruty, hřebíky nebo těmi speciálnímy úchyty řezaných tašek? Pokud ne, tak bude problém hlavně v tom a lepení fólií není potřeba. Ochranný pás si i dnes můžete koupit nekvalitní. Já si koupil celohliníkový Roll-O-Mat od Terranu, tak snad vydrží.
Odpovědět
jak jsou kotveny dorezy bohuzel nevim. ale mam takovej dojem, jestli tam nejsou prilepeny silkikonem (soudim z toho, ze jsem na strese nasel kus silikonovyho tmelu, ale vubec to tak bejt nemusi) pasku asi radsi poridim a opravim, co se da 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
@total Já lepil DELTA MULTI-BAND páskou
Odpovědět
prikladam jeste fotky strechy zevnitr, treba to pomuze 🙂
Odpovědět
nevite nekdo, jestli je v poradku, ze na fotce vpravo nahore je skvira, kde je videt denni svetlo? nemuze tam foukat timhle otvorem?
Odpovědět
@danula85 Přesně jak píšete,ještě bych doporučila,podívat se,zda je na hřebeni hřebenový pás a zda jsou hřebeny přišroubované ke spojkám a hřebenové lati.
Odpovědět
@total @total @total @total Pokud máte okapničky,tak by folie měla být nalepená na tom okapnicovým plechu,nevím jak to tam ale máte řešené,možná by pomohlo podbití střechy.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
tak znovu oteviram tuhle diskuzi, protoze problem pretrvava. resili jsme folii, tasky (orezy podel hrebenu) porad sjizdeji a kvuli tomu obcas tasky i praskaji. konecne jsme sehnali pana, kterej to opravi - tasky nejsou pridelany ke strese a navic hrebenovy pas se zacina rozpadat, tak vsechny hrebeny rozebere, vymeni pasy a tasky navrta. odhad je cca 30 tisic. ja bych se chtel poradit - ma smysl to vymahat od prodavajiciho jako skrytou vadu (dum jsme kupovali ani ne pred rokem)? nevim, jestli ma smysl se tim zabyvat, nebo to je lepsi to zaplatit sami. 30 tisic je dost, ale abychom se pak jeste netahali po soudech a abych si pak nenadaval, ze bych misto takovyho stresu mohl pracovat...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Zdravím mám dotaz. Budeme delat za chvíli strechu a máme v návrhu jen větrací tašky. Nemáme tam větrací pás hřebene. Má se dávat oboje nebo stačí jen ty větrací tašky? Děkuji
Odpovědět
@libornovotny oboje být nemusí stačí jedno nebo druhé. Hodně záleží co je za krytinu. Ale odvětrávací hřeben ventiluje lepe.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?