Rozdeleni strechy

30. čvn 202010

Líbí se mi to

Je to mozne? Koupil jsem si mensi domek kvuli garazi a hodlam jej rekonstruovat. Jedna se o radovku kdy ma spolecnou strechu s domen sousednim. Jelikoz nechci mis strechu spolecnou, umi tesari/pokryvaci rozdelit krovy? Abych ja mel svou strechu a soused svoji? Jen podotknu ze soused bude stavbu bourat - nesmi narusit mou statiku ani nijak poskodit casti domu - zjisteni na SÚ. Tak jak je to s tou strechou? diky

 • Toto se obykle řeší dostavbou dělicí atiky, za předpokladu že je v místě zamýšleného rozdělení nosná stěna. Ve vašem případě se možná jen dostaví stěna mezi jednotkami tak, aby spolehlivě podepřela krov.
  V každém případě ale budete potřebovat statický posudek a pravděpodobně také stavební povolení - zásah do nosných konstrukcí. Doporučuji se nesnažit to nějak vykoumat samodomo a pozvěte si nějakého kvalitního střechaře, nebo lépe projektatnta, stejně to po vás zákon vyžaduje. Sice to stojí nějaké groše, ale určitě nechcete aby se vám pár let po rekonstrukci začalo bortit nevhodně řešené uchycení střechy.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat

  Líbí se mi to

  Napiš zprávu

  Napiš, proč příspěvek nepatří na fórum.

  Upravit komentář

  Upravit diskusi

  Opravdu chceš smazat komentář?

  Články od našich partnerů
  Zdravý domov (přirozené světlo a čerstvý vzduch) pomůže i při práci z home office
  Dům zničila exploze, nový postavili za šest měsíců
  Máte dostatečně zatepleno?
  Archiv článků od partnerů