Střecha garáže svépomocí

Zdravím, dělal nebo dělá někdo střechu garáže svépomocí? Jde o samostatně stojící garáž, půdorys 6x4m, sedlová střecha. Nemělo by to být tedy asi nic složitého, ale rád bych získal rady, zkušenosti, doporučení atd. Stěny jsou 20cm široké, tzn. počítám pozednice 120x120mm délky 7m na delší stěny, 5 vaznic 4m dlouhé 50x100mm a 8 krokví 50x100mm. Přesah střechy vepředu i vzadu 0,5m přes půdorys. Krytina taška Hranice 11...
Odpovědět
A proč to neděláte podle projektu? Nebo nevěříte statikovi?
Odpovědět
Pokud vás chápu tak budete mít osm krokví čili tedy 16 trámů? Pokud ano tak vaznice by měla být na každé krokvi kromě krajních. A nejsem si jist silou krokve já mám na schodišti širokém 5m spočítané krokve 160x80 a to mam lehkou hliníkovou střechu. S těmi taškami nevím záleží také na sklonu. A chápu že to dělá tě bez projektu čili zatížení nemáte spočítané . Ale zvážil bych ty krokve.
Odpovědět
@milanq projekt střechy nemám, proto výpočet jen z hlavy...
Odpovědět
@edison101 ano, 16 trámů. s vaznicemi na krokvích kromě krajů počítám. sklon je 31°. těch 160x80 mi připadá hodně...
Odpovědět
Profilova fotka
@davecom garaz ne, ale zahradni domek 6x5 m a drevnik 7x3,5 m vsude mam krokve 160x80, roztece kolem 1 m, krytina betonova taska, vaznici mam 180x100 ale ja zase musim mit pocit ze to udrzi vrtulnik kdyby tam chtel pristat 🙂slight_smile:
Odpovědět
@geodett tak je to aspoň jistota, že to něco udrží, ale při dnešních cenách to není nutné předimenzovávat... Rozteč krokví počítám tak 1,2m
Odpovědět
@davecom a s jakým úhlem střechy počítáte.
Odpovědět
@edison101 vychází mi to na 31° Ještě mě napadlo, pro jistotu, kdybych na tu střechu chtěl jednou dát FVE panely... ?
Odpovědět
@davecom no to bych určitě dál silnější a nejlépe někdo ať to spočítá
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?