Střesní tašky, jaká je nejlepší?

Profilova fotka
Ahojte všichni mám dotaz jaká je nejlepší střešní taška nějaký ten průměr. Chceme černou a nabídly nám od Tondachu Stodo 12. Nemáte s ní někdo zkušenosti?? Děkuji moc za tipy :-) :-) :-)
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Ahoj, my máme Stodo 12 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A spokojeni? Na kolik Vás vyšla jedna taška?
Odpovědět
@werusicka přítel říká, že Stodo 12 považuje ta to nejlepší, co může trh nabídnout :-) My teď budeme dávat na stodolu Bramac Alpskou classic, finančně to bylo pro nás zajímavější vzhledem k tomu, že jde o stodolu :-N
Odpovědět
JJ Stodo je dobrá, hodně oblíbená taška, nevím v jakém provedení by jste ji chtěla, ale černá glazura je nyní v akci se slevou 25%, platí do 7.6. :-)
Odpovědět
@rapid661 Ahoj! Máme Stodo černá glazura. Jedna taška stála po slevě cca 35 Kč. Na celou střechu cca 200 m.ctv. stály tašky 150 tis. Na střeše ty tašky vypadají velice luxusně!
Odpovědět
Ahoj. My mám Stodo 12,engoba tm. hnědá. Jedna za 19 ,- :-) Vypadají moc dobře. Jinak můj tatí je pokrývač, a ten by si na střechu krom Tondachu nic jinýho nedal :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my máme bramac a jinou bych nechtěla. Jsme moc spokojeni.
Odpovědět
Profilova fotka
Chtěli jsme taky Stodo, ale bohužel, Tondach nevyrábí tašky do sklonu 8 st. :-( . Takže kvůli přístřešku na auto, který navazuje na střechu domu a chceme, aby byly tašky všude stejné, musíme jít do Bramacu, ten dělá jeden typ i do malých sklonů. Snad i Bramac bude dobrý :-N
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Tondach a Bramac - nejznamejsi, nejvetsi marketingova masaz. My mame Benders, kteri nejsou tolik videt, ale delaji tasky take uz nekolik desitek let, nemecko svedska firma, coz mi bylo sympaticke a v lomu je videt, ze je tam vice materialu, stejne tak jako na hrebenacich delsi presah. Cenove nas to vyslo nastejno jako Bramac, ale ve vyssi tride - mame cernou briliant, ktera dle svetla mirne meni barvy od modrosede po cernou. Fakt krasny.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás vyhrála KM Beta a to i z důvodu skvělé ceny, kterou tatka jako pokrývač dostal. Záruka 30 let a cena ku výkonu naprosto v pohodě. Táta preferují při práci KM Betu či Bramac. S Tondachem má zas naopak zkušenosti špatné. Ale je to věc názoru jako vše ;-)
Odpovědět
Nerad bych Vám bral něajké naděje na akce a slevy, četl jsem že Tondach má slevy 25%, jelikož kupuji krytiny ve velkém a často, ještě se mi nestalo, že bych koupil krytinu pod slevou 40 - 50% .. Záleží kde krytinu kupujete, objednávate, jelikož vám krytinu neprodaj ze závodu, tak prodejce musí něco vydělat a když vám dá akci 25% , tak na tom obchodák vydělává celkem dost :D .. KM beta, není špatná díky formátu, ale je to beton (nic pro mě) :D. Tondach a Bramac, Pálené krytiny (to je TOP) :) Betonové krytiny radši nebrat (můj názor), ale cenově jsou lépe dostupné, a kdo by nechtěl ušetřit nějakou tu tisícovku :D
Odpovědět
Článek se načítá
Se slevou je to přesně tak - dožadujte se slevy cca 40% Je to jak kde - doporučuju nechodit do stavebnin, ale do specializované prodejny se střešními krytinami. Tam jsou profíci na střechy. Tondach teď pro Stogo udělal novou barvu - amadeus černá - je to glazura a vypadá líp než ta předchozí břidlicová. Navíc bude jako novinka určitě s akcí. Beton patří do základů, ne na střechu. Budete pak muset řešit mech a podobně. Určitě pálenou.
Odpovědět
@jiri_svoboda on si mech vybírá na kterou půjde a ne kterou ne?
Odpovědět
Máme Km Betu brilliant
Odpovědět
@radar64 Samozřejmě, že si vybírá, kde se mu žije lépe. Tak jako každý organismus. Jistě, že s tím souvisí o okolí (stromy, stíny, nadmořská výška, ...) Ale jednoznačně se Vám bude více držet mech na klasické betonce bez p.ú. než na pálené krytině s glazurou. Nebo máte jinou zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
@werusicka taky mám stodo 12 glazuru a je nádherná... pokrývač si chválil práci s ní, a ještě se dá vyjednat slušná sleva... :-) za mě 1*
Odpovědět
máme keramické tašky roben s glazurou. Nedrží se na ní ani mech ani prach, po každém dešti je jako nová krásně lesklá. Přítel dělá střechy, takže v tom jsme měli hned jasno a jsem moc spokojená.
Odpovědět
Profilova fotka
@radar64 no, možná budeš překvapen, ale režná taška je pórovitá, takže se prach snadno zachytí (a to už je jen otázka času, kdy přijde ten mech). Oproti tomu glazura má ten povrch tak hladký, že se ten prach nemá prakticky kde zachytit a jak píše @kkaccullka, stačí déšť a střecha je jak nová. Máme glazuru 3 roky a naprostá spokojenost :-)
Odpovědět
My máme rakouskou značku Roeben, vychází za tašku cenově stejně jako Tondach, ale taška má větší plochu, tudíž cena za m2 je nižší.
Odpovědět
@jiri_svoboda, catt82 tak až ji bude mít 30 let, dejte vědět jak se vám mech vyhnul, ono je to spíš o světových stranách, třeba takovej sever ve stínu je pro mech výzva a je mu jedno z čeho máte krytinu.
Odpovědět
Použijte chemický postřik, který není závadný a je určen na krytinu a tu budete mít i po mechu jako novou dalších 15 let :D
Odpovědět
mate nekdo skusenosti s Creatonem? uvazuji nad krytinou http://www.creaton.cz/produkt/creaton... , ale nejsem jeste rozhodnut. nejake rady?
Odpovědět
my máme od tondachu a jsem spokojený.
Odpovědět
Dobrý den, vybírám krytinu na novou střechu, kde bude nadkrokevní izolace a líbí se mi taška Figaro od Tondachu, nebo Bramac Tegalit. Ale slyšel jsem, že prý na střeše špatně drží a jde vidět každá nerovnost. Tak bych se chtěl zeptat jestli s ní máte někdo nějakou zkušenost? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
Dejte hromosvod z příměsi mědí a jste bez mechu taky :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
Přemýšlíme nad pořízením tašek Bramac Samba 11. Nemáte někdo zkušenosti? Myslíte, že je lepší engoba nebo glazura?
Odpovědět
Já bych šel určitě do glazury. Tašky jsou hladší, nedrží se na nich mech a další nečistoty. S tímto typem střechy zkušenost nemám, ale záleží jakou máte nosnost krovů, sklon střechy a na dalších faktorech. Třeba vám pomůže tenhle článek, kde je to celkem přehledně vysvětleno https://www.chodska.cz/rady-a-tipy/ja...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
@prapor1 Jakou krytinu jste nakonec dali?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?