Zkušenosti se střechou Bramac

Profilova fotka
Dobrý den, máte někdo zkušenost se střechou Bramac konkrétně Topas 13? Chtěli jsme Tondach Stodo 12, ale máme sklon 18 stupňů, tak nakonec budeme volit asi Bramac. Zajímalo by mě, jestli je nějaký rozdíl v kvalitě? Díky za info :-)
Odpovědět
@pmv22 zkuste se zeptat spíš toho, kdo vám to bude pokrývat. Nám ten náš člověk (s výbornýma referencema v okolí), který dodal veškerý materiál, udělal a položil střechu říkal, že je to úplně jedno jestli Tondach nebo Bramac. Větší slevu dokázal získat u Bramacu, tak jsme šli do něj a máme Bramac Tegalit. Jediný, co nám tak nějak rozmluvil bylo, že jsme zvažovali keramickou tašku. Prý rozdíly mezi keramickou nebo betonovou nejsou takové jako je rozdíl v ceně. Prý si máme vybrat co chceme, ale jestli může poradit, tak betonovou, která prý poslouží úplně stejně a tašky (hlavně ty doplňkové) budou výrazně levnější. Slyšel jsem pak pár poznámek z okolí, že beton patří do základů a ne na střechu, ale tomu já se jen směju.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim83 přesně...betonové bramac máme jiz asi 20 let a min ještě jednou tolik poslouží😁😁
Odpovědět
Zdravím, nyní pokládáme pálenou Rubín 9 gl. černá. Pokrývač říkal, že je to jedna z nejlepších tašek co měl v ruce. Mistr ze stavební firmy, co nám dělali vazníky říkal, že tato taška je vlajková loď Bramacu. Nevyrábí se u nás, ale v Německu. My máme střechu pouze 16° - což pro Rubín 9 je hraniční bezpečný sklon, aby se nemuselo bednit. Bednění taky stojí nemalé peníze. Dle mého názoru není rozdíl v ceně doplňkových tašek, ale v ceně doplňků. Když chcete záruku od Bramacu na celý systém, musíte velice tvrdě zaplatit za fólii, těsnící pásku pod kontralatě, větrací pásek, pás pod hřebenáče atd. My dali za tašky vč. doplňků od Bramacu 165 tis. (taška za 30 Kč bez DPH), střecha je 235m2 - dva pulty proti sobě.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@liiida dobrý den, mohu se zeptata, neměla byste foto střechy s tou rubín 9? docela nad ní přemýšlíme. Děkuji
Odpovědět
@pmv22 zdravím, já mám topas13 černou glazuru. Nevím co tu píšou o betonu, je to pálená taška. Původně jsem také chtěl Tondach, pokrývač mi sehnal za ještě lepší cenu Bramac a přesvědčoval mě, že je kvalitnější. Snad to nebyl jen trik. Každopádně na střeše je 3r a zatím vše v pořádku.
Odpovědět
@hansoi Vyrobim, ale az v patek. Prosim kdyztak se pripomente.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme v zimě pokládali Bramac Topas 13, antracitovou engobu. Důvěryhodný pokrývač tvrdil, že má s Bramacem dobré zkušenosti, tak jsme dali na něj. Ale je na střeše zatím pár měsíců, tak uvidíme. Zatím můžu říct jen, že baráku sluší. :-)
Odpovědět
@liiida prosímvás a nešlo by to dneska řeba jen mobilem :D dala bych Vám mail nebo facebook, wiber, cokoliv hihi. už sme se měli včers rozhodnout :-D
Odpovědět
@aloisie no mě právě přijde Topas taková kostrbatá co se týká jednolitosti, ale asi by nám do naší lokality zapadla víc, všichni mají tyhle typy ted
Odpovědět
Profilova fotka
@hansoi Kostrbatá mi nepřijde. Naopak, tašky vypadají zblízka moc pěkně. Nevšimla jsem si žádné závady ve vzhledu. Ale asi myslíte celkově ten styl, že? My to máme na baráku z první republiky a nevypadá to špatně.
Odpovědět
@aloisie nakonec sme ji taky vzali :-) jj ten styl je výraznej, ale když na ni máme lepší cenu než na stodo 12, tak co nadělám
Odpovědět
@hansoi Dobrý den, pošlete fb, foto už mám v mobilu.
Odpovědět
Článek se načítá
@liiida už sme vybrali ten Topas :) ale moc děkujeme
Odpovědět
@liiida Dobrý den, chtěli bychom se zeptat jakou máte po těch třech letech s taškou Rubín 9 zkušenost? Nikdy při průtrži mračen nezateklo? A Jaké máte pod taškou podstřeší? Není nutné vodotěsné? Také uvažujeme o nízkém úhlu střechy a přemýšlíme o typu krytiny. Děkujeme
Odpovědět
Zdravím, nešli jsme to hned po průtrži zkontrolovat, ale když už vylezeme na půdu, tak je vše suché. Taška vypadá stále jako nová. Pod taškou je folie UNI 2S Resistant od Bramacu.
Odpovědět
@liiida Děkujeme za rychlou reakci.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@radim83 Ahoj mohu se zeptat na zkušenosti se s krytinou Bramac Tegalit? my chceme jít do Tegalit Star, jak dlouho ji máš na střeše a máš také Star?
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 mam klasicky tegalit na strese patym rokem, co k tomu rict neprsi skrz to a vitr to zatim nesundal 🙂) jo a kdyby si nahodou nekdo myslel ze na tom neroste mech kdyz je to tak pekne hladky, tak roste 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Díky za reakci, no mech ten nám tam růst bude asi také jelikož všude kolem nás je asfaltová plocha plná náletů stromů ale to se časem změní než lidi začnou stavět tak by se tam nemusel držet teda snad no 🤔 Jinak ještě se rozhodujeme mezi creatonem domino.
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 ja si myslim ze ve finale je to jedno jestli beton nebo keramika, vypada to podobne, vahove je to taky podobne, takze asi co se cloveku libi ty jejich zaruky 20, 30, 50 let to je jen mazani medu kolem huby, na co by se tak ta zaruka mela vztahovat - kdyz to cloveku sunda vitr nebo rozmlati kroupy musi to jit z pojistky, kdyz do toho bude tect tak to bude asi spatna pokladka a kdyz kamarad zkousel po 15 letech reklamovat tasky ze mu jedna strana strechy moc zesvetlala, tak poslali obchodniho zastupce s lahvi vina a dozvedel se, ze maximum co pro nej muzou udelat, ze poslou pokryvace at mu na strese ty tasky zprehazi aby to nebylo tak videt 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Taky si to začínám myslet ze je to jedno, jak píšeš váha je stejná, podoba také takže je to fuk. Jen už se rozhodnout co se líbí víc.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@liiida Dobrý den, můžu se zeptat, jak vám po letech slouží tašková krytina Rubin na 16 stupňové střeše bez bednění? Řeším teď podobný problém, díky. 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?