zkušenosti se světlovody

16. čvn 202090

Zdravím, čím dál víc se mi zamlouvají světlovody, plánuji je umístit do chodeb a možná na záchod, který bude bez oken, a jelikož v okolí nemám nikoho, kdo je má, tak se chci zeptat...

Jaké máte zkušenosti?
Jak náročná je údržba?
Jsou místa, kam by jste je nedávali, a naopak místa, kde by jste se bez nich neobešli?
Jak náročná je instalace?

Děkuji všem za odpovědi.

 • .

 • nevím, jestli pomůžu. My máme světlovod s koupelně a super. POkud svítí sluniko, tak se u světlovodu u namaluju

 • My jsme ve fázi stavby, světlovody mám již nainstalovány. Je to super, už teď je to na chodbě moc znát. Máme chodbu do L a na každé straně jeden světlovod. Museli jsme mít nějaký speciální kvůli tomu, že stavíme pasivní dům, ale jinak třeba od Veluxu to neni žádná drahá záležitost a vypadá to super takže já bych do toho šla určitě. Mám pořád pocit, že je rozsvíceno a to až pak bude vybíleno a hotovo, bude to určitě super ještě víc.

 • Sponzor fóra
 • @kronecka007  od koho máte?

 • @xhex  Sunizer

 • A jeste dodam, ze montoval manzel sam. Je pokryvac takze pro nebyl problem

 • @kronecka007  my jsme původně chtěli Lightway, ale nakonec jsme neměli v rozpočtu 40 tisíc na světlovod. Na kolik vás vyšel jestli se můžu zeptat?

 • My máme světlovod v chodbě a v technické místnosti a jsme fakt spokojení. Váhali jsme, zda ho dávat do té TM, ale nakonec jsem ráda, že jsme ho tam dali také. Nastěhovaní jsme od konce února, údržba zatím žádná. Konkrétně chodba má rozměry 9x1,5m, bez oken, 1 prosklené dveře, ostatní dveře plné - světlovod je průměr 35cm, směřuje na východ a světla je opravdu dost, do večera nemusíme rozsvicet. TM má 12m2, oboje dveře plné, světlovod 35cm na východ, pokud svítí sluníčko, je světla spoustu, pokud šero, na projití místností je světlo dostačující, občas přisvítíme, když jdeme třeba ladit topení, abychom viděli na displeje. Světlovody máme Velux, na střeše nám je montoval manželův známý, je zaměstnaný jako klempíř, do stropu a skrz půdu je montoval sádrokartonář... Od rána do odpoledne byly oba světlovody komplet namontované. Takže za nás spokojenost.

 • @xhex  teď nevím přesně ale nějakých 40 tis oba. Na Lightway jsme také koukali, v podstatě oni a sunizer jsou jediní do pasivních domů jestli se nepletu, ale my jsme nechtěli na střeše tu kopuli takže jsme šli do Sunizeru.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Pochopíme konečně, že epidemie koronaviru je další upozornění na nutnost změny způsobu bytí společnosti?
  Značka Ytong je Nejdůvěryhodnější značkou stavebního materiálu roku 2020
  Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX
  Archiv článků od partnerů