Zkušenosti se světlovody

Zdravím, čím dál víc se mi zamlouvají světlovody, plánuji je umístit do chodeb a možná na záchod, který bude bez oken, a jelikož v okolí nemám nikoho, kdo je má, tak se chci zeptat... Jaké máte zkušenosti? Jak náročná je údržba? Jsou místa, kam by jste je nedávali, a naopak místa, kde by jste se bez nich neobešli? Jak náročná je instalace? Děkuji všem za odpovědi.
Odpovědět
.
Odpovědět
nevím, jestli pomůžu. My máme světlovod s koupelně a super. POkud svítí sluniko, tak se u světlovodu u namaluju
Odpovědět
My jsme ve fázi stavby, světlovody mám již nainstalovány. Je to super, už teď je to na chodbě moc znát. Máme chodbu do L a na každé straně jeden světlovod. Museli jsme mít nějaký speciální kvůli tomu, že stavíme pasivní dům, ale jinak třeba od Veluxu to neni žádná drahá záležitost a vypadá to super takže já bych do toho šla určitě. Mám pořád pocit, že je rozsvíceno a to až pak bude vybíleno a hotovo, bude to určitě super ještě víc.
Odpovědět
Profilova fotka
@kronecka007 od koho máte?
Odpovědět
@xhex Sunizer
Odpovědět
A jeste dodam, ze montoval manzel sam. Je pokryvac takze pro nebyl problem
Odpovědět
Profilova fotka
@kronecka007 my jsme původně chtěli Lightway, ale nakonec jsme neměli v rozpočtu 40 tisíc na světlovod. Na kolik vás vyšel jestli se můžu zeptat?
Odpovědět
My máme světlovod v chodbě a v technické místnosti a jsme fakt spokojení. Váhali jsme, zda ho dávat do té TM, ale nakonec jsem ráda, že jsme ho tam dali také. Nastěhovaní jsme od konce února, údržba zatím žádná. Konkrétně chodba má rozměry 9x1,5m, bez oken, 1 prosklené dveře, ostatní dveře plné - světlovod je průměr 35cm, směřuje na východ a světla je opravdu dost, do večera nemusíme rozsvicet. TM má 12m2, oboje dveře plné, světlovod 35cm na východ, pokud svítí sluníčko, je světla spoustu, pokud šero, na projití místností je světlo dostačující, občas přisvítíme, když jdeme třeba ladit topení, abychom viděli na displeje. Světlovody máme Velux, na střeše nám je montoval manželův známý, je zaměstnaný jako klempíř, do stropu a skrz půdu je montoval sádrokartonář... Od rána do odpoledne byly oba světlovody komplet namontované. Takže za nás spokojenost.
Odpovědět
@xhex teď nevím přesně ale nějakých 40 tis oba. Na Lightway jsme také koukali, v podstatě oni a sunizer jsou jediní do pasivních domů jestli se nepletu, ale my jsme nechtěli na střeše tu kopuli takže jsme šli do Sunizeru.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Zdravím, my jsme s manželem toto řešili před rokem. Pořídili jsme si cenově přijatelnější Velux a nadšení vyprchalo po 3 měsících. Začalo nám tam zatékat, nebo se kondenzovala voda, tomu moc nerozumím. Velux jsme reklamovali a objednaly si světlovod od firmy Lightway. Je fakt, že jsou dražší, ale opravdu to stojí za to. Mám ho v kuchyni nad jídelním stolem, kde trávím nejvíc času a opravdu jsem spokojená a překvapená jak moc veliký rozdíl to byl. Dá se srovnat s oknem, co se týče přínosu světla.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Ahoj všem majitelům světlovodů. Chtěla bych se zeptat, jestli v něm máte takovoutu zatemňovací klapku. Budeme mít světlovody na chodbě, tak si říkám, že bychom to asi moc nevyužili. Jen mě napadá, jestli se přes světlovody v létě interiér nadměrně neohřívá (budeme mít vývody na jih, kde praží fest). Díky za zkušenosti.
Odpovědět
Tmava chodba v rd? Spolehlive to vyresi i jen castecne prosklene dvere-vsechny,ktere vedou na tu chodbu. Viz osobni zkusenost.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@noemi77 ne a ne. 🙂 taky jsme neporidili, máme v kuchyni a v chodbě několik měsíců, a vůbec jsme neměli potřebu. Máme v ploché střeše kam peče furt, a teplo od nich žádný. Ale brali jsme tu extraizolacni verzi pro pasiv.
Odpovědět
@zuzekk Já si právě říkám, že chodbou jenom proběhnu, takže se mi to stejně nebude chtít štelovat, jen mě právě napadlo to zahřívání, když všude na jihu budeme mít žaluzie. Máte Sunizer? Tomu Thermizeru jsem se právě chtěla vyhnout, už tak to bude stát dost 🙂
Odpovědět
Máme v chodbe od lightway, ještě nebydlime, ale už teď ho miluju😊. Vřele doporučuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 myslím, že do chodby je zatahovani úplně zbytečné. Proč by tam člověk měl dělat přes den tmu... Izolační úpravu jsme brali jako samozřejmost, hlavně kvůli úniku tepla, a naopak to funguje taky 🙂 nn, Solatube.
Odpovědět
@zuzekk Díky, koukla jsem na ně a poslala poptávku. Solatube bez toho dílu vychází termoizolačně dost špatně, takže v tomto případě bychom ho taky museli vzít. Nemáte náhodou to LED noční osvětlení přes solární panel?
Odpovědět
@kordules12 Taky jsem poptala 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 aha, ani jsme nekoukali, jak to mají ostatní. Solatube nám bylo doporučeno panem, který montuje většinu výrobců, že tohle mu přijde nejlepší. Tak jsme dál moc neřešili, obecné recenze ok... Ne, svícení nemáme, to máme lustr 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?