Jaký strop - panely např. Heluz nebo betonový spiroll?

Jaký udělat strop novostavba přízemí +patro, 10 x 8 m, obvodové zdi heluz 30 + zateplení, jaký strop je levnější stropní panel např heluz nebo betonový spiroll?
Odpovědět
Nedám dopustit na Dennert panely. Na míru, vč.schodů, vše sedlo ne na centimetr, ale na milimetr přesně. Jsou sice o něco dražší, ale ta montáž, za 2 hodiny hotovo, vč. schodů. Pokud jde o cenu, tak super mi vyšel na garáži Alidal (spirol), ale rozdíl v kvalitě a variabilitě je značný. Ale nehaním ho, jsem taky spokojen. Montáž opět za chvilku. Na garáž 9x6,5 nestál ani 50 tis.vč. pokládky a dopravy
Odpovědět
@henry77 nám sousedi říkali,že je levnější panel než spirol, ale my máme spirol, potřebovali jsme co nejrychleji pokračovat. Nejvíc se nám ovšem líbila ta pokládka spirolů, méně už to,že blbě udělali panel ke schodům a museli jsme trochu změnit příčky a zmenšit koupelnu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Mame od mistni firmy Alidal ve dvou patrech (120m2+120m2) a maximani spokojenost.
Odpovědět
@wwwdancer nevíte prosim zhruba cenu? Budeme mít tedy 1 strop cca 110m2. Děkuji
Odpovědět
@jajinka121 Máme také Alidal a 86m2 stálo komplet necelých 83.000 Kč.
Odpovědět
Mají prosím ty spirol stropy nějakou nevýhodu třeba oproti miako stropu? Dům budeme mít z Porothermu. Děkuji moc.
Odpovědět
Já bych jenom upozornil na fakt, že samotný Spirrol, respektive jakýkoli betonový dílec, se stává stropní konstrukcí až při doarmování a vybetonování zálivkové výztuže a obručového věnce. A ač Spirrol chce konkurovat vložkovým stropům, ne všichni statici se shodují s řešením pouze roznášecí 50mm mazaniny pod panely, zvlášť v případě patrového domu. Tedy je nutné a rozumné počítat s tím, Spiroll pokládáme na regulérní věnec, dále musíme zajistit mezipanelovou zálivkovou výztuž a další obručový věnec, ke ztužení v úrovni desky. U cihlových, respektive pórobetonových vložek, se realizuje pouze jeden věnec, a v případě verze economy pouze zálivky nad nosníky. Časově jsou tedy oba systémy téměř shodné. Vložkový strop je variabilnější, spiroll zase překlene delší rozteč a po jeho uložení na dům lze již částečně využívat jeho nosnost, zatímco u vložkového stropu lze až po dosažení minimálně 75% tuhosti betonu. V albu mám realizaci Spiroll na našem domě, včetně ceny za m2 (pozor - rok 2016), krom pokládky v ceně panelů, bylo realizováno svépomocí. Jako další variantu bych určitě hned nezavrhl monolitické stropy, které jsou nenáročné na nosné příčky, nejvariabilnějším systémem a cena na dům Vašich rozměrů bude při stavbě na klíč řekněme o v řádu stokorun na m2 dražší (cca 300 - 600kč). Pro svépomoc bych volil Spiroll, dodavatelsky vložky, a na klíč monolit.
Odpovědět
@stavar2015 Nosné příčky... Co to proboha je? A to si říkáš stavař ? :-D
Odpovědět
@iveta_89 já to používám normálně, i když je to zavádějící a možná nelogické, ale například Ytong ještě před 2 lety prodával nosné příčkovky Rapid 100mm. Dneska jsou již projektem nosné zdi komponovány tak, že dělí obytné prostory, a neslouží pouze jako podpěrný soliter v hale, nebo nosná zeď v paneláku. Když si představím projekt domu ze spiroll a monolitu, bude středová zeď jednou příčkou a jednou nosnou zdí, na stejném místně pouze rozdílná šířka. Když potom vysvětlujete zákazníkovi, že tenhle typ stropů je náročnější na nosné zdi, automaticky se děsí těch obvodových. A mohl bych to okecávat dál, ale myslím že s tím zvládnu i dál žít a používat tenhle nestavařský termit ;-) ... a nepeskuj za termíny a přihoď vlastní názor :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jajinka121 120m2 zhruba kolem 106t vcetne dopravy a vyskladani.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
104m3 84tis. Ambrož panely
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@hoskyn rozmýšľam nad týmto dodávateľom.Môžete poskytnúť vaše skúsenosti s panelmi od Ambrože? Komunikácia, doba dodania, prevedenie panelov... Za akékoľvek bližšie info ďakujem
Odpovědět
Článek se načítá
@pavol_partila nebo Alidal. Mám na dvougaráži a OK. Na zbytku mám Dennert.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@pavol_partila Dobrý den, domluva byla bez problémů. Pan Ambrož přijel do dvou dnů od zavolání na zaměření a vše bylo do měsíce hotové. Montáž trvala cca 2 hodinky a panely jsou robustní. Jen jediné mínus je ten pán co to přijede namontovat...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, rád bych otevřel toto téma a chci se zeptat. Chtěl bych stropní panely, původní řešení bylo ytong ale dodávka 16 týdnů je nesmyslná a tou dobou již musím mít stavbu pod střechou, tak se chci zeptat jak si betonové panely rozumí s Ytong zdivem, zda to nebude moc velké zatížení pro ytong a zda by to nemohlo do budoucna vadit celkové statice či nějakému praskání atd... Popřípadě jaký jiný strop ve formě panelů by jste doporučili pro ytong ? Dům stavěný z Ytong Lambda YQ 375, středové a nosné zdivo z ytong 300 a 2 nosné pilíře byly vyřešeny ztraceným bedněním proarmovaným roxory a vyplněné betonem namísto plné cihly. Děkuji
Odpovědět
@jirca456 ještě bych rád doplnil že dům má přízemní zastavěnou plochu 135m2 a druhé patro je obydlené, tzn na strop by se nadále zdily příčky a nosná středová zeď pro krokve atd atd. Zkrátka strop bude zatěžován není to strop pro bungalov.
Odpovědět
@jirca456 toto není otázka do veřejného fóra, ale na projektanta / statika znalého situace, který vám to přepočítá - ideálně váš projektant, který vám projekt zpracoval? Někdy to nabízí i dodavatel panelů (spolu s kladečským plánem) pokud jim poskytnete projekt.. každopádně těch pár korun navíc na přepočet bude dobře investovaných, než spoléhat na to, že Vám tu nějaký Tonda Náhoda dobře poradil.
Odpovědět
@doog Projekt je starý 12 let, projektant už možná ani projektanta nedělá 😄 Dodělávám dům který otec rozestavěj, ale dále už nestihl z určitých důvodů. Projekt je kompletně z porothermu, já jej dělám z Ytongu i z jiných rozměrů tvárnic, takže takhle to je těžké, nicméně máte asi pravdu že bych mohl oslovit přímo firmu co vyrábí strop aby mi řekla zda ano či ne. Děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?