Strop v novostavbě betonový nebo dřevěný?

Zobraz úvodní příspěvek
Hledám informace, jaký udělat strop v nově stavěném domečku - přízemí s podkrovím,zastavěná plocha cca 100m2. Jaký jste dávali vy a kolik stál? Přivítám jakékoliv rady,tipy apod. Děkuji.
Odpovědět
1
2
@jirkonson tak to nevím jestli je levnejsi jak miako. Mám zastavěnou plochu 110 a miako naceněne na 86 tis+beton a železo cca 130 tis.. Betonový mám cenovou nabídku na 140 tis
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
dřevěné stropy vypadají často nemoderně. Nebo jsou šíleně drahé
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Chci udělat strop v místnosti 3,55 - 5,2 m - starý barák... Jak to tak čtu tak asi jedině dřevěný, ze 4 m trámků... Nějaký návod, jak to moderně provést a zaizolovat? V podkroví zatím nebude obytné možná časem vyříznu pro schody, na to by asi mělo být myšleno Díky za tipy
Odpovědět
Dobry vecer, prosim o nazor, stavime dum, castecne podsklepeny, nad suteren mame betonovy strop- navrzeny jej mame i nad 1.NP, ale nad tim stropem uz bude jenom strecha, navrzenou mame pultovou, ted premyslim, jedtli neni betonovy strop zbytecny a nedat tam dreveny? Prosim o nazor, zkusenosti... nad tim stropem bude jenom cca 1m na jedne strane, nepredpokladame, ze se nekdy bude dum nadstavovat. Dekuju za nazory
Odpovědět
Profilova fotka
Podivejte se do diskuze RD Rymarov, jak jsou tam vsichni "nadseni" z drevenych stropu😀. Resi to tam snad kazdy den, jak jsou nespokojeni a jak by daleko radsi byvali meli beton. Ale vazne - monoliticky betonovy strop, ktery mame v nasem RD, je snad to nejlepsi, co mohlo byt, a neustale si blahorecime, ze jej mame. Nic neni zhora slyset, stavba pusobi pevne a masivne, nic nevrze, nic se neprohyba, proste je to super! Ale kdo chce kam....
Odpovědět
jasně, chápu, neřeším strop mezi patry, ten již betonový máme, jde mi o strop mezi střechou a 1.NP, po kterém se chodit nebude a tím, že budeme mít pultovou střechu tam nebude ani nijak moc místa na odkládání velkých a těžkých věcí, proto jsem se ptal, zda není zbytečné řešit betonový strop, nepotřebujeme mít atomový kryt 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@dave_91 to podle mě asi docela zbytečné je...ale nevím, jak je to s pultovými střechami....my máme klasickou sedlovku a nad 2.NP už jen sádrokartony, nad nimi vatu a na kleštinách připevněná pochozí prkna, aby se prostor dal využít jako půda, i když jen malá.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?