Stropní panely spiroll

Dobrý den, chystáme se dělat strop z panelů spirol, chtěl bych se zeptat na doporučení nějaké firmy? Stavbu budeme provádět ve Zlínském kraji, ale firma nemusí být místní. Děkuji za tipy a případné rady :-)
Odpovědět
@dave_91 pekny den, mame stropy spiroll cerstve ani ne mesic na dome od fi Goldbeck Vrdy, maji i pobocky po CR. Dalsi co vyrabi prepjate panely je fi Hans prefa z Lyse nad Labem. Kouknete na jejich webovky a popr kontaktujte, udelaji Vam nabidku :-)
Odpovědět
Máme objednané Goldbeck. Můžete zkusit levnější Alidal, ale mě na poptávku nereagovali
Odpovědět
Jinak goldbeck vychází na asi 98m2 na 172000 Kč bez DPH. Prefa poslala ještě vyšší nabídku.
Odpovědět
Jojo, presne tak. Me to take Hans prefa nacenila cca o 25tis vic, nez Goldbeck. Ten Alidal - Dobiáš jsou z Knezmosta od Mlade Boleslavi a taktez nic moc komunimace. :-|
Odpovědět
@pajavokr stavíte prosim svépomocí? Moc nevím jak udělat věnec - zda udělat klasika věnec, položit spirol a pak to vencovkama zase nějak obezdit a zase zabetonovat? Díky moc
Odpovědět
@jajinka121 Tak to tedy šlo pěkně nahoru. Já dával loni v květnu za 180m2 225 000 Kč s DPH. To budeš mít i s dobetonávkou že? Co se týče usazování spirollů, mrkni do jejich technického listu, mají tam x-variant, jak to udělat. Každopádně by to mělo vycházet z projektu.
Odpovědět
@jajinka121 ano, a na spirolly se dodelalo vencovkama a dalsi venec. Pekne hodne armatury jsme tam dali do rohu :-)
Odpovědět
@davex ano, myslim ze s dobetonavkou, ale moc to nechápu celé jak to vlastně bude 😂
Odpovědět
@davex tak cena je trochu nižší, řešila jsem to už v dubnu. Tu dobetonavku tam asi nemáme teda. No moc moudra z toho nejsem.
Odpovědět
@davex jinak v projektu o tom asi nikde nic nemáme, jen věnce ale o tom druhem věnci už nic
Odpovědět
@jajinka121 Tak ono je to dobetonávka, prakticky se dá říct, že druhý věnec. Do spirollů dáváš ob 2 ještě výztuže, které svážeš s košem v dobetonávce. pak betonem vyliješ jak ty spáry ve spirollech tak ten druhý věnec. Já to vyřešil tak, že mám jakoby 2 věnce nad sebou. Ale mi to vycházelo se statického posudku a návrhu, kvůli velkému oknu.
Odpovědět
@davex a tu dobetonávku jsi řešil jak? Dával jsi věncovky? Nebo by vyšlo finančně líp použít osb desky které zbydou z bednění věnce pod panely? budeme mít VPC cihlu, oni věncovky ani asi nenabízí.
Odpovědět
Článek se načítá
Ne, jen roxory, třmínky, obšalovalo se to a zalilo se to betonem.
Odpovědět
@jajinka121 hlavne ta cena v te Vasi nabidce celkova pod carou je bez DPH. V tomhle me tedy Spiroll dost nakrkl, ze az pote mi prisla cena jeste o 18tis vyssi, nez jak byla hezka v nabidce. Proto k te Vasi celkove cene jeste pripoctete dph. :-)
Odpovědět
@pajavokr jojo, vím že je bez dph. Psala jsem to v tom prvním příspěvku - myslela jsem že to bylo 172000 bez dph. I tak je to hodně když vezmu co vše ještě kolem toho stropu vše je. Ale jiné stropy jsem naceňovat nenechala, tak aktuální srovnání nemám. Jen kamarádka dělali strop větší než já asi před 5 lety a stál je od Goldbeck o hodně méně než náš menší nyní.
Odpovědět
Cena je možná vyšší než u ostatních stropů... nevím, nenechával jsem naceňovat, ale při konzultaci s mnoha lidma nám byly doporučeny stropy z panelů, hlavně kvůli rychlosti montáže a následné pochůznosti atd..
Odpovědět
ještě doplním otázku, když máte spirolly, jak jste řešili podhled? máte SDK, nebo polystyren, omítku? Slyšel jsem, že pokud se dá hnedka omítka, může praskat, jaké máte zkušenosti ?
Odpovědět
Já osobně jsem dával podhled a nad podhledem mám veškeré kabely, rekuperaci apod.
Odpovědět
@davex svislé stěny máte taky s SDK nebo omítky?
Odpovědět
@dave_91 Sádrové omítky vyhnané do výšky o cca 5 cm výše než jsem plánoval stropy. Nemám to až ke spirollům.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
My máme spirolly z Prefa Brno, musely být předpjaté kvůli délce místnosti. Jednání, montáž, vše na 1*!!!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?