Barva dřeva pergoly

Zdravím, máte někdo antracit okna a k tomu u domu hnědou dřevěnou pergolu? Řešíme barvu pergoly jestli hnědou nebo černou. Nic dřevěného na domě nemáme a tak nevím, jestli by to nevypadalo špatně. Díky.
Odpovědět
Určitě dejte dřevěnou, pěkně to oživí. Mně osobně se mi čistě černo-bílo-šedé domy nelíbí. To dřevo tomu dodá šmrnc.
Odpovědět
@maanna Děkuji za názor 🙂 Přijde mi škoda hezké dřevo přetřít černou barvou, na druhou stranu co vidím různé fotky, tak vždycky mají pergolu buď hliníkovou nebo ze dřeva, ale tmavou..
Odpovědět
To by mi právě taky přišlo škoda. I když třeba, když jsme si nechávali dělat dřevěná okna, tak když nás majitel provázel výrobou, bylo snad 90% dřevěných oken přetřeno na antracitovou. Dneska ten antracit prostě letí a lidi si nechávají dělat drahá dřevěná okna v antracit barvě.
Odpovědět
@veerunkaa ja bych teda drevenou -hnedou nedala. Bude to vypadat divne. Ja bych dala nejakou sedou, nebo primo ten antacit. Cerna bude moc tvrda. Jakou mate fasadu a strechu- barvu?
Odpovědět
U nás si jedni sousedé dali dřevěnou pergolu k antracitu a není to hezké. Dum je teda moderní a pergola v barvě dřeva. My máme hliník ve stejném odstínu jako okna.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme třeba bilou lazuru, máme stejně i podbiti. Nechala bych hnědou a nebo nějakou tu světlou. Ty tmavé barvy hodně šisuji. Jeden soused teď po 2 letech natiral antracitovy plot, a naproti němu má taky tmavě natreny, už třetí rok, asi ma kvalitnější barvu, vypadá líp než plot toho prvního, ale hezké to taky moc není.
Odpovědět
@fyii Fasáda bílá, okna, svody i podbití je antracit.
Odpovědět
@fyii A střecha taky antracit nebo černá.
Odpovědět
@veerunkaa tak dej antracit bude to slazene. urcite existuje nějaká tenkostenna lazura a pres ni bude videt k kresba dreva. Dle vyrobce to ma vydrzet cca 5 let na jedno natreni, ale samozrejme jestli ti bude prazit z jedny strany z jihu, tak se ten pohledovy tram musi natrit casteji nez ostatnu, pav to dostane vetsi zahul. S barvou je to jeste horsi, to natiras snad furt. Ja mam pergolu natrenou ten.lazurou barvy orech, mam ji JZ a celou jsem ji nenatirala tatim nikdy, z J strany loni a mam ji tady cca 8 let
Odpovědět
@veerunkaa pouzivam tuhle na doporuceni truhlare a maji i antracit, ta lazura je fakt celkem trvanliva i kdyz neni tak levna https://www.artisan.cz/remmers-hk-laz...
Odpovědět
Budu mit taky barak v sede.... antracit strecha, antracit okna, fasada seda. K tomu pristavek,terasa, zastena ze dreva. Dlouho jsem nad tim premyslela a budu mit sede drevene prkna. Ja osobne bych drevo svetle, tmave nedala a ani cernou. Podle me se to nehodi. Jsem arch, tak nejaky cit snad mam 😉
Odpovědět
Děkuji všem moc za reakce. Bude to ještě těžké rozhodování. Další věc je ta, že i střecha na pergole bude tmavá, jelikož nechceme žádný polykarbonát. Bojím se, aby to nepůsobilo celé moc tmavě a nebyla pak tma i v domě. Původní plán byl i obložit zeď u vstupu na terasu tmavým obkladem (jako to máme i kolem vchodových dveří). To už by to asi zabilo úplně.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@veerunkaa střechu na pergole máme taky černou a uprostřed velky svetlik, raky jsme se bali tmy, ale terasa je veliká a světla dost. Lazuru máme stejné značky jako fyii jen tedy bílou a je opravdu kvalitní. Záleží co se vám líbí. Ale bílo-černé domy si mohou dovolit i dřevo. Jen tam nesmí být více odstínů, rozhodnout se pro jeden a ten pak případně opakovat, když je třeba. Ale i tady na MS jsou skvosty bílo-černé s dřevěnou terasou a jsou jak z katalogu...
Odpovědět
Profilova fotka
@veerunkaa Ahoj, my teprve řešíme projekt, ale dům by měl vypadat nějak takto. Bílá fasáda, černá střecha a antracit okna. Podle mě k tomu dřevěná terasa vůbec špatně nevypadá, mně se to líbí moc a také bude podle mě příjemný pohled zevnitř z obýváku na tu dřevěnou terasu, hezčí, než kdyby byla natřená na tmavo...
Odpovědět
@rusanna Třeba tady ten dům má ale dřevo na zdi sám o sobě. Kdybychom měli dřevěné obložení třeba u oken, tak bych to neřešila a dala jí hnědou hned. Ale když my na domě žádné dřevo nemáme, tak se právě bojím.
Odpovědět
Profilova fotka
Můžu doporučit lazuru HK Lasur Grey Protect - krásné moderní šedé odstíny :-) zkuste mrknout ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?