Čím zastínit polykarbonát na terase?

Zobraz úvodní příspěvek
Nema nekdo napad cim pres den v 30°C zastinit polykarbonat aby tam nebyl takovej parak? Natahovaci roleta aby se neprovesila ? Je to na delku pres 3m a da sirku 4.5m tusim. U prostred 2 svetla na tramu.. nekdo co neco takoveho resil nebo co by fungovalo? Rolety latkove na miru nedelaji v tokove delce .. Diky
Odpovědět
@anveno dekuji a jak to funguje a stini..:) myslim ze na par let mam po problemu jak se neupect na terase. az vyrobite vasi taky se pochlubte:) uz jsem vyrabela ctyrikrat rodine:)
Odpovědět
@fyii Jééé, tak to si Tě najmu, až nastane správný čas ;-) ;-)
Odpovědět
Ja uz to taky vyřešil...
Odpovědět
@zdenna pekny, ale na me moc tmavy. trvanlive to bude dlouho.
Odpovědět
@anveno klidne:) jsem technicky inzenyr :)
Odpovědět
Profilova fotka
@bylonebylova Prosim prosim prave resim zastineni skla na pergole a ctu tuhle diskuzi. Moc se mi libi ten vas baldachyn, ale neni mi jasna jedna vec. Chapu dobre, ze to jezdi na lanku, ktere je provleceno krouzkama v plachte, vid.Ale jak je zajisteno, ze to dela ty baldachynove obloucky, ze se to vlastne cele nenatahne bez obloucku? A jak je reseno stahovani baldachynu k fasade do slozeneho stavu? Mockrat dekuji
Odpovědět
Tak já nakonec v Jysku koupila za 375,- tuto stínící clonu. Nejsem na šití zručná, účel to plní, fakt na terasu slunko tolik nepraží. Nechám to tam přes letní horké dny a po létě sundám, očistím a schovám na další sezonu :-) Jinak je fakt znát, že je v obýváku větší tma. Takže jsem ráda, že máme také průhledný polykarbonát, přes většinu roku je tak lepší pohled ven :-)
Odpovědět
@xsona Zdravím do krásného rána a pokusím se odpovědět: Kroužky jsou obou bočních stranách. Lanka jsou tedy také dvě. Obloučky dělá tunýlek, v každém je vložená tyč, ta to zpevňuje. Ovládání baldachýnu probíhá středem a je ta jako šňůra na prádlo :-). Na zimu nesundavám. Zkusila jsem najít návod, ale bohužel nic. Tak snad pomůže aspoň tohle :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bylonebylova Mockrat dekuji. Koukam na ty fotky a ty tyce v tunylkach jsou jakoby na krajich toho obloucku, vid. Tak prave porad nevim, cim to je, ze se ten obloucek cely nenatahne. Nejsou treba zeshora nasity na nejakym lanku, ktere je kratsi nez ten natazeny oblouk, ze ho jako vic natahnout nepusti? Nebo je to prave to stredovy lanko? Nevim, jestli to dobre popisuju vis. A ta stredova snura na pradlo je k baldachynu pridelana jak prosim? A cim to jakoby stahujete k domu, za co? Jeste jednou moc dekuji a omlouvam se za tolik otazek. :-)
Odpovědět
mame z jysku v sede, upevnenou na konstrukci pod polykarbonat na terase a super https://jysk.cz/zahrada/slunecniky-at... @xsona
Odpovědět
@xsona Omlouvám se, že mi to tak trvá, byla jsem pryč. Ale! :-) podařil se mi najít návod na montáž. Takže přikládám, je to docela srozumitelné a myslím, že se tím dá pracovat. Video je na stránce níže. Hezký den. https://perfektnistin.cz/harmonika.html
Odpovědět
Ahoj vsem, Take toto resim. Nasel jsem 32mm polykarbonat s tepelne izolacnimi vlastnostmi - soucinitel prostupu tepla 1,1W/m2. Sice stoji 700kc/m2 ale nebylo by to reseni proti teplu? Diky za nazory.
Odpovědět
Článek se načítá
@edisek To mate jako u okna, nejde o tepelne izolacni vlastnosti, ale o ty slunecni paprsky co tim materialem projdou, proste se musi odstinit to slunce aby nevznikal sklenikovy efekt, jina cesta nevede 😉
Odpovědět
@edisek ono strašně záleží kde je pergola umístěná a taky její výška. My pod ní nemáme vůbec jak ve skleníku, ale máme mléčný polykarbonát 16mm.Nechtěla jsem nic průhledného a pak k tomu dávat ještě látku, to mi přijde zbytečné.
Odpovědět
@kopca89 Jasné, už rozumím. Díky. Terasu budu mít na jiho východ, tak snad to nebude peklo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj vsem. Nemate nekdo pergolu porostlou prisavnikem? Myslim seshora, ne mezi strechu a latemi. Ja to mam v planu, ale zatim jsem jen na jednom sloupku a pomalu preleza na strechu (viz foto).Snazim se to uspisit strihem. Tak bych chtela znat zkusenosti nekoho, kdo uz je dal. Chtela bych vedet, jak moc je znat ten rozdil s tim zastinenim. Predem diky za odpoved.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Profilova fotka
@catle Muzu se zeptat na tu markyzu? Jak velkou ji mate a kolik za ni chteli? Mate pod ni jeste pergolu? Jak jste spokojeni?
Odpovědět
@craki máme ji dlouhou myslím 4 m, je na dálk.ovládání, a kouili jsme jí v hornbachu - a sami si zajistili montáž. Zajímavé bylo,že co hornbach,to jiná cena. Stála 20tis.Kč.
Odpovědět
Udělali jsme pergolu nad terasou na západní straně domu. Zatím bez zastřešení. Stínění řešíme zčásti slunečníkem v ocelové tyči a na druhé části terasy plachtou. Plachta má 8 kovových ok, do pergoly jsou zavrtané úchyty s okem a vzájemné spojení je nerezovými karabinami. Plachtu máme na míru od Hedvy z Rýmařova. http://www.stiniciplachta.cz/#Plachta...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Je toto stínění pod polykarbonátem nebo sklem dostatečné, tedy jestli není velký rozdíl už mezi neprůhlednou střechou, když jsou 2 stěny přístřešku otevřené a umožňují nějaký pohyb vzduchu?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?