Kamenný koberec na terasu - zkušenosti

8. zář 201880

Krásný den,
zvažujeme na terasu položit kamenný koberec. Jakou s ním máte zkušenost? A dělali jste si ho sami nebo pokládala firma/zedník?
Děkuji moc předem 👍🏻🙂

 • Pokládku sám bych si troufl jedině pokud s tím máte zkušenosti, jinak bych to nechal na firmě nebo zedníkovi. Doma jej nemáme, ale měl jsem možnost ho osobně vyzkoušet a je to velice příjemné a řekl bych že bude i dost odolný, ale musí být dobře udělaný, aby se nedrolil si myslím.

 • @gelibte  sousedi ho mají kolem domu, na terase a kolem bazenu. Chvilku po tom chodit je docela příjemné, okolo bazénu to neklouže (to je supr), ale čím víc jsem po terase chodila, tím víc mě ty malé kamínky tlačily do chodidel. Manžel skonstatoval to samé. Náš dojem: na krátké probĕhnutí fajn, na delší 'pobyt' neee.

 • Máme ho měsíc kolem bazénu a zatím maximální spokojenost. Kaminky mají být cítit ale ne tak aby chůze nebo sezení na něm bylo nepříjemné. Trávíme s malým hodně času kolem bazénu a povrch neklouze, veškerá voda se hned vsakne. Co se tyce práce tak bych si kamenný koberec netroufla udělat sama ač jsme velmi zrucni. Materiál není zrovna levný a mít pak něco odflaknute bych nechtěla. Stačí si najít řemeslníka proskoleneho na práci s kamenným kobercem. Celý proces vyžaduje přesné dodržení technologického postupu.

 • Sponzor fóra
 • Kazdemu je prijemne na nohy neco jineho. Ja jsem treba zvykla na barefoot, takze mi kamenny koberec nevadi ani po delsi dobe, spis bych rekla, ze je mi ten povrch dokonce prijemny, takova skoro masaz. Ale na terase bych ho nikdy nechtela, protoze mi tam jednoduse prijde neprakticky z hlediska udrzby. Zlate spáry v dlazbe nez milion pórů v koberci. 🙂 Jinak, mame ho u bazenu, pokladala firma, sami bychom ho nedelali. Videla jsem par nepovedenych kobercu, nestoji to za to.

 • @mitoma  Prosím, a na kolik Vás to i s prací vyšlo kolem toho bazénu? Děkuji. Také o tom přemýšlíme, tedy až příští rok 😉

 • Na terasu bych ho nedaval 😉z duvodu ze tam budete soupat zidli pořád a povrch b, se mohl narušit a nebude to hezky, radsi nakou venkovni dlazbu nebo zamkovku

 • My ho zvažujeme i do vchodu domu a na terasu...Máte někdo? Jeví se nám velice dobře...Děkuji 😉

 • @kacatka  práce byla 300Kc/m2 a materiál cca 100Kc/m2 ale musíte mít perfektně připravený podklad.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?