Markýza nebo pergola

Prosím o názor. Terasu máme na severozápad. Nějaké stínění chceme, ale nemůžeme se rozhodnout jestli markýzu nebo pergolu. U pergoly vidíme nevýhodu, že se bojíme, že nám bude ubírat světlo v místnosti, i když použijeme sklo. U markýzy vidíme nevýhodu, že když tam bude zahradní nábytek a bude zatažená, tak na nábytek bude pršet. Pod markýzou nic moc, i když bude jen pofukovat. Pod pergolou se dá sedět i při nějaké přeháňce. Samozřejmě i cena hraje roli. Samozřejmě přemýšlíme i nad bočním stíněním.
Odpovědět
Řešíme to samé, orientaci máme jihozápad. Jde mi taky o nábytek a déšť, nezbývalo by nic jiného než pořídit plast, kterému nevadí asi nic. Pod markýzou v dešti nic, při větším větru se musí zatáhnout. Takže plánujeme pergolu, chtěla bych to ale řešit systémem lamel, které se dají podle potřeby natáčet nebo zcela odsunout. Ale cenově nevím, už dopředu mám hrůzu 😮
Odpovědět
Da se to resit ruznym plexisklem, makrolonem apod. spolu s latkovym zastinenim, at tam nejste v lete jak v saune. Ale je to taky o cene, levnejsi bude brzo zelenat, nevypada to pekne.
Odpovědět
@fiaiv taky jsme zvažovali odsouvací lamely na pergole ale cenově je to ještě výš než klasické otočné kolem vlastní osy takže z toho sešlo, i to složení na stranu zabere nějaký prostor, není to ve finále taková hitparáda...vše závisí jakou plánujete velikost pergoly
Odpovědět
Profilova fotka
@windu a pro co jste se nakonec rozhodli?
Odpovědět
@petta33 rozhodování bylo mezi markýzou a pergolou, vyhrála nakonec hliníková pergola s naklápěcími lamelami - tedy "bioklimatická" - primárně z důvodu bezúdržbovosti a také proto že do ní půjde časem zabudovat boční screenové rolety ze všech stran - tím pádem bude celá terasa uzavřená + kočky budou mít větší výběh občas a nebudeme je muset hlídat nonstop. Cena je ale astronomická, holt co se dá dělat, nechci si to stavět svépomocí anebo ze dřeva...
Odpovědět
@windu taky jsem si říkal jako Vy, že časem dodělám ty jejich bioklimatické screenové rolety, ale u mě dalších 180K - nabídka dva roky zpět. Už jsem si zvykl a kašlu na to, myslím že když to člověk neudělá hned, tak časem zjistí že to vyhovuje i bez rolet. Jinak naklápění lamel je super, buď chci světlo a slunce anebo ne a pořád mám pocit že mě seshora něco chrání, takže o posuvu bych dnes taky hodně přemýšlel.
Odpovědět
Profilova fotka
@lto007 180 tis jen za ty boční rolety?? :-. Tak to je docela raketa..
Odpovědět
@petta33 záleží na rozměrech pergoly, obávám se že u nás to bude podobná cenovka, terasa je vcelku velká - u menší to bude o něco lepší samozřejmě, ale kdoví, teď ty ceny letí nahoru asi všude bohužel..
Odpovědět
Dneska nám montovali bioklimku- screen rolety na 2 stranách jsme doobjednavali- mají akci 1+1 zdarma a ta rolety stojí cca 30-50 tis podle rozměru. 180tis je určitě cena za bioklimku menšího rozmeru.
Odpovědět
@luckavra Vypadá moc pěkně 🙂 Mohla bych poprosit o rozměr a cenu čistě jen té pergoly bez rolet, jen tak, jak ji máte na fotce? Moc děkuji
Odpovědět
Všem děkuji za odpovědi, už máme objednanou hliníkovou pergolu, nakonec s makrolomem. Bioklimaticka dobrá, už jsem viděla na pár stavbách v práci, ale tenhle styl jsme nechtěli. Navíc stojí zbytečně moc peněz.
Odpovědět
@duck09 Vybírám rovněž pergolu. Mohu poprosit o firmu, kterou jste zvolili, klidně na email. Děkuji.
Odpovědět
Článek se načítá
@latar není to tajné 🙂 Al-pergoly.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?