Nátěr pergoly

Ahoj, za měsíc plánujeme stavbu pergoly z KVH hranolů a chtěl bych se zeptat, zda máte nějaké doporučení čím ošetřit tento typ dřeva tak, aby nebylo náchylné k degradaci? Samozřejmě stojny nebudou v kontaktu se zemí atd. Jedná se o informaci čím ošetřit a zda máte nějakého doporučeného výrobce barev kde bychom si vybrali odstín. Děkuji Marek
Odpovědět
Profilova fotka
Záleží na tvém vkusu, na ekologičnosti tvého smýšlení a penězích, které na to chceš dát. Obecně, čím tmavší, tím lepší ochrana proti UV záření. Lepší je olej než lak, neboť lak se v podstatě nedá opravit. Máš li lakované dřevo a je ho potřeba opravit, musíš to celé zbrousit a natřít nanovo, máš li olejový nátěr, vybrousíš ten kousek, co je potřeba. Chceš li přírodní materiál, nejlevnější řešení je dehet (a také asi nejspolehlivější), který se dodnes používá v Norsku. Podle požadované barvy ho patřičně zředíš olejem a terpentýnem. Nejdražší varianta jsou pak produkty Osmo. Jsou i syntetické přípravky na ošetření dřeva, akorát většinou když člověk dělá stavbu z masivu, tak spíš asi je pro tu přírodu. My jsme udělali dobrou zkušenost s firmou olejenadrevo.cz
Odpovědět
lazura na vodni bazi s proti-UV latky. Olej vydrzi mene.
Odpovědět
@maximsoon Dobrý den, záleží na typu dřeva, ale předpokládám, ze jste použili KVH ze smrku Rozhodně doporučuji nejdříve nějakou syntetickou impregnaci, lehce přebrousit a na to dvě, tři vrstvy tenkovrstvé lazury. Nedoporučuji hypermarketové Xyladecory apod, já mám osobnē vykoušeny syntetické lazury zn. Teknos a max. spokojenost i po letech. Rozhodně také neuděláte chybu s něčím od zn. Osmo. Kvalitních znacek je na trhu určitě více.. Holt Za kvalitu si musíte připlatit, odměnou je ale výrazně životnost nátěru.
Odpovědět
Ahoj, vím, že to bude znít třeba samolibě, ale na penězích mi nezáleží. Pokud bude stát nátěr pergoly 4 nebo 8 tisíc je mi celkem jedno, jde mi o to, abych to nemusel za 5 let natírat nebo řešit, že mi to někde hnije...... prostě si rád připlatím za kvalitu pokud to je opravdu kvalita, proto se tady ptám. Všude jsou reklamy, ale vlastní zkušenost má málokdo. Děkuji za informace a klidně pište další 🙂 KVH smrk samozřejmě 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@maximsoon pak Osmo. Předpokládám, že ošetření proti dřevokaznému hmyzu je od výrobce, případně tomu můžeš dát ještě jednu vrstvu. Nátěry (olejem, lazurou, lakem - co vybereš) by měly být alespoň 2
Odpovědět
@maximsoon podhledy střechy (natíráno před rokem) jsem natíral 2 vrstvy Remmers HK-LASUR a na to pak jednu vrstvu Remmers DAUERSCHUTZ-LASUR UV. U pergoly, která mě bude čekat na jaře, plánuji to samé. Jak už tu zaznělo, pro lepší ochranu proti UV záření se nehodí bezbarvé lazury.
Odpovědět
Já jsem třeba pergolu dělal z modřínu, když už je z modřínu terasa .... 😄 A na to oboje olej od PNZ (Aussen - Öl).
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?