Podkladní vrstva terasy - náhrada frakce 8/16 za 16/22

Dobrý den, plánuji terasu z keramických dlaždic pokládaných na štěrkové lože, ale již několik prodejců mi na poptávku štěrku frakce 8/16 odpovědělo, že je aktuálně vyprodán. Jeden prodejce mi jako náhradu nabídl štěrk frakce 16/22, mám ale obavy, že mi touto větší frakcí kladecí vrstva (frakce 4/8 propadne. Jsou mé obavy oprávněné? A pokud ano, šlo by problém řešit například netkanou textilií? Terasa (opravdu jen terasa, pohyb či stání aut - s výjimkou dětských hraček - je vyloučen) bude mít necelých 25 m2, dvě strany budou přiléhat k domu, zbytek bude ukončen zabetonovanými zahradními obrubníky. Půda je jílovitá - počítal jsem s jejím zhutněním, položením netkané textilie, 15 cm zhutněné vrstvy štěrku 8/16 a 5 cm nezhutněné vrstvy štěrku 4/8 a na to jsem plánoval položit 2 cm dlaždice 60x60 cm (se spádem 2%) a spáry vysypat křemičitým pískem. Předem moc děkuji za jakékoliv rady.
Odpovědět
@mhlavaty Já bych hledal dál. Nevěřím tomu že by to někde, i třeba v jiném městě neměli. 8/16 je základ. A nejedná se o žádný jiný materiál, vždyt je to furt jen kámen akorát více rozdrcený. U nás poptávám vždy více firem, kvůli ceně a vždy ho měli všude.
Odpovědět
4/8 nepropadne zhutněnou 16/32, tak nevim proč by měl propadávat 16/22 ..navíc taková divná frakce mi přijde zbytečná... ..neznám nikoho, kdo by používal takovou frakci, všichni dávají 16/32...
Odpovědět
Děkuji za reakci. Zkoušel jsem několik dodavatelů v okruhu cca 20 km a nikdo danou frakci neměl (někteří to měli rovnou uvedeni na stránkách, zbytek mi to řekl až po zavolání), respektive neměl za rozumnou cenu. Měl jsem jednu nabídku za 1000 Kč/t, ale to se mi zdá příliš, když 16/32 se dá sehnat za méně než polovinu. U větší vzdálenosti se zase prodraží doprava. Takže nakonec jsem vzal tu větší frakci a děkuji moc za informaci, že se propadávání nemusím obávat.
Odpovědět
Profilova fotka
@mhlavaty Dobrý den, a poptával jste přímo kamenolom ve vašem okolí? Přijde mi divné, že by v lomu neměli. Při vaší výměře 25m2x 0.15x1.7 potřebujete tak 6.5 tuny. To už je téměř plná tatrovka
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?