Pomoc s terasou

Zdravim, Mam malej problem. Mame jiz 2 rok terasu kde mame krytinu z polykarbonatu. Letos jsem rek ze to sundam a dam tam palubky s plechem. Nejde o rachot ale ho vedro co pod ni je. Venku 30C pod terasou 40C protoze je rohova a neprofoukne. Otazka zni levnejsi varianta je palubky dat ze spod a polykarbonat tam nechat. Jestli to je nejak mozne ale kdyz to bude ze spodu tak kdyz se tam bude srazet voda jak tomu zabranit? Diky za rady
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenna: nedávno jsme se bavili se sousedy, kteří mají podobné řešení, že existuje fólie, která se nalepí nahoru a nepropouští teplo. Myslím, že ani cenově to není nijak strašné, bohužel cenu si nepamatuju přesně, maji to 20 m2. Zkusila bych se po tom podívat, zda se mi to dobré..
Odpovědět
http://www.ravafol.cz/okenni-folie/fo...
Odpovědět
Folii neverim :) v praci se take bouchali do prsou ze nalepili na okna folie ze nebude teplo.. a je to snad i horsi :-D
Odpovědět
Za mě než tam něco přidávat palubky atak, tak bych zkusil vrch natřít bílou lesklou barvou (u polykarbonátu asi problém) nebo prez to ho hodit maskovaci síť bílou. Ten nátěr nebo síť by měla odrazit část infra záření ze slunce a neprohřívat tolik ten polykarbonat
Odpovědět
@specnaz84 tenhle polykarbobat ma UV vrstvu ktera by mela zajistit aby se pod tim dalo sedet a nepropoustelo teplo. Minulej rok jsem prekryl polykarbonat vrstvou plachty ktera hodne pomohla ale prece nebudu 2x rocne to nasazovat a sundavat. Palubky mam doma, jsem rozhodnut je tam dat. Nikdo zatim nepochopil moji otazku a nabizite nejake alternativy.
Odpovědět
@zdenna Pokud tam máte malý pohyb vzduchu, tak si myslím, ze palubky s plechem moc nepomůžou, ale za zkoušku nic nedáte. To bych si tam pořídil stropní větrák. Když tam dáte palubky, přijdete o světlo ze shora. Tak já bych ten polykarbonat sundal, uskladnil a místo něj dal palubky s plechem a nemusíte řešit kondenzaci vody.
Odpovědět
@specnaz84 pokud budu mit tvrdy stin ktery mi udelaji palubky bez ohledu na krytinu tak to pomuze vic nez se upect pod polykarbonatem. Pokud budete mit cestu az zacnou u nas tropi klidne se zastavte posedet a vyjadrit nazor...
Odpovědět
Já to znám, sice ještě stavím ale máme otevřenou plochu, terasa je na jih a když není lehký větřík, tak je tu sahara. Určitě bude změna k lepšímu, já bych šel cestou výměny, ne přidávání.
Odpovědět
@specnaz84 diky za nazor ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Ahoj, Pokud mate palubky, tak jednoduse jen podbijte spodni hranu hranolu palubkama. Mezi palubkama a polykarbonatem se vam nebude nic srazet pokud to mate otevrene z boku a pokud ano, tak se to bude srazet na polykarbonatu ze spodni strany, coz znamena, ze stejne potece srazena voda do ryny. Jinak moc pekna pergola.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: když podbijete palubky zespoda, chce to vyřešit odvětrání, jinak mezi palubkama a polykarbonátem bude velké teplo, tak aby to nedělalo problémy.... Já nechal mezi pergolou a stěnou domu asi 5 cm, aby to teplo mělo kudy utéc. Jestli nelze vyřešit odvětrání, tak pak jedině sundat polykarbonát a nahradit palubkama+ něco. Ale pořád bude problém že teplý vzduch se bude držet pod pergolou.
Odpovědět
@slabici ty blaho ted tak doslo ze s tema 5 cm od steny to neni spatny napad.. ja to mam sice uz vyresene ze jsem sundal polykarbonat, dal z vrchu palubky a polykarbonat jsem zatim vratil nez budu mit na plechovou krytinu protoze na sindel mame malej sklon coz me mrzi byla by to nejlepsi varianta.. ted kdybych menil tu krytinu bych kolem domu musel vyrezat ale tam se clovek uz z nicim nedostane.
Odpovědět
Článek se načítá
@zdenna ta barva pusobi velice luxusnim dojmem. Co je to prosim. Dekuji
Odpovědět
@maximsoon jedna se o vyrobce Flügger odstin U419 - orech 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenna Prosim a mezi palubkami a polykarbontem mate nejakou folii? Nebo jste primo pozil desky polykarbonatu na palubky... Dekuji moc za odpoved
Odpovědět
@strapecek Polykarbonát jsem položil přímo na palubky bez folie či jiné vrstvy. Ptal jsem se hodně lidi co staví přístřešky apd věci a nikdo mi to nevyvrátil. Do budoucna bych tam chtěl dát šindel ale mám sklon docela na hraně tak bode pro mne asi varianta plech do kterého se mi moc nechce.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@zdenna dikyy
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?