Purenit a jeho zapravení

Zdravím všechny stavaře, řešíme zapravení detailů pod HS portalem, balkonem a vstupními dveřmi.Můj nápad je: purenity natřít gumoasfaltem a popřípadě na něj dát pak ještě lepicí ipu a nebo nahřát ipu bokem a lupnout ji tam...pak dát xps takové tloušťky abych to zarovnal s deskou a pak to už jen srovnat dalším xps aby to bylo soumerné s obvodovym xps...Nebo poradí někdo něco jiného?Jinak se zeptám, směrem dolů dolepit tu ipu až k zemi po těch základech?Díky za každou radu...dávám foto - místo pod Hs, pod balkonem a vstupem.
Odpovědět
@martas85 Ja bych PUR penu pod HS a prostor pod tim az ke štěrku pretahl perlinkou a lepidlem,(predpokladam, ze pod sterkem to pak bude napojeno na jiz.stavajici xps). Zakryjete tim prostor s PUR penou a nemela by se tam dostávat vlhkost..Potom to cele zatrit tekutou hydroizolaci, natavovat tam IPU nebude sranda, nebezpeci tepelneho poskozeni HS, pripadne problem si vyhrat s rohy..Na takto osetreny povrch potom nalepit xps (mozna jeste lepe povrch hydroizolave opatrit adheznim můstkem) a srovnat tim xps okolo, tak jak potrebujete. Pokud planujete lepit nejaky pas dlazby na horni plochu, ktera Vam timto vznikne pred HS ( prechod mezi HS a terasou) pak bych navic horni plochu pretahl perlinkou a lepidlem dvema vrstvami, at se to zpevni vice a bude odolnejsi na zatez- chuze z/do domu.
Odpovědět
@msvec Možná Vás špatně chápu...Pur pěnou myslíte jako pur desku?Nebo pur pěnou nalepit xps na purenit?Jinak směrem dolů pod štěrkem už nic není....uvažujeme o tom že tu terasu uděláme tak, že to zasalujeme, uděláme obvod ze ztraceneho bedneni (úspora betonu), podloží a pak to vylijeme...Jestli myslíte že to bude dopojeno do roviny toho ostatního xps tak ano...mělo by to být pak v rovině celistve. Přemýšlím jak to myslíte...
Odpovědět
@msvec já tomu popravdě nerozumím, řeší můj manžel. Ale, tekutá hydroizolace nám neudržela vlhkost a ta se nám u oken dostával do domu. Takže jsem museli strhnout xps a dat tam ipu.
Odpovědět
@luckavra nooo právě myslím...že to chce ten gumoasfalt 3 vrstvy a na to bych plácnul ještě ipu (bokem nahratou) tak aby se neponicil purenit ani HS.Nevím...ale budu to muset poresit
Odpovědět
@martas85 nene, PUR jsem myslel penu, kterou mate pod ramem HS jako vypln. Tu bych pretahl perlinkou a lepidlem (myslim cementovou sterku) Na to tekouto hydroizolaci ( klidne vice vrstev), nebo jak maze v umyslu IPU a na to pak nalepit xps ( mozna pro lepsi soudrznost nanest adhezni mustek na hydroizolaci)
Odpovědět
@msvec Ahaaaa...super...tak já to nějak vyšpekuluju 🙂 Děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?