Terasa na zemních vrutech

Profilova fotka
Máte někdo zkušenost se dřevěnou terasou na zemních vrutech?
Odpovědět
stojí na tom i baráky, terasa není problém. :) Jen použít ty správné vruty se správnlou únosností. Funguje to stejně, jako zabetonované patky. Cenově to bude myslím také obdobné, pokud budeme počítat čas.
Odpovědět
Když se dobře a rovně provede zavrtání , do únosné zeminy tak v tom nevidím problém. Jen pozor, aby podstatná část závitů byla v únosné zemině a ne v ornici. Přijde mi to jako velmi rychlé a elegantní řešení bez betonových základových patek. Pozor také na to z jakého materiálu je vrut. Přece jen, železo jednou zkoroduje.
Odpovědět
Profilova fotka
@velman a nějaká osobní zkušenost je? :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Chystáme se na terasu která není v rovině. Je tady někdo kdo terasu na vrutechmá a sdělil zkušenosti ? Děkuji
Odpovědět
@spaly terasu na vrutech zatím nemám, ale stojí mi na nich celý dům - takže na nich bude garáž i terasa.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Našel jsem si zemní vruty za rozumnou cenu s tím, že budu používat vruty s horním zakončením U (jsou 2x - 3x levnější než terasové vruty, které mají zakončení v podobě napichovacích hlavic). Úpravu délky zakončení si vyřeším, to není problém, ovšem problém nastává v tom, jaké podkladové hranoly použít. Ve většině hobby marketů nemají solidně velké hranoly. Většinou jde o hranoly o velikosti 42 x 70 mm či 42 x 90 mm. Budou 42 mm hranoly jako podklad stačit? Dělal už někdo terasu na zemních vrutech? Jak daleko od sebe vruty zavrtat, aby hranoly měly solidní nosnost a nepraskaly? Velikost terasy by měla být 3 x 4 metry. Díky.
Odpovědět
@sabejn Zkus se podívat sem http://mve.energetika.cz/uzitecnetabu... je tam tabulka nosností podle vzdálenosti podpory a šířky trámku. Třeba to pomůže ;)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Dobrý den, máte někdo vlastní zkušenost s terasou na zemních vrutech? Jak to hodnotíte? Je to dobré?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?