Terasová prkna WPC. Máte zkušenost?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, premyslime jaky povrch soupnout k bazenu a zrovna jsme narazili na WPC prkna. Je to alternativa ke drevenym prknum, ktera jsou ale bezudrzbova a stalobarevna ( smes dreva a plastu). Budu vdecna za jakoukoliv zkusennost s timto materialem, popripade za typy na levneho dodavatele kolem Prahy apod. Moc dekuju!
Odpovědět
Dobrý den, přes tohoto : https://aluno.en.alibaba.com/company_... M.Svec
Odpovědět
@msvec Dobrý den, řešíme terasu a zaujala mne ta vaše. Můžete mu prosím napsat jméno dovozce? Úžasná práce. :-)
Odpovědět
@misam Zkuste Styl2000 Brno, nicméně již to je dva roky, co jsem od nich objednával, nevím zda dlažbu Mirage stále dováží...
Odpovědět
@msvec Děkuji za tip. Podívala jsem se na jejich stránky, dlažbu stále dováží. Chci se ještě zeptat, z fotky to není příliš patrné - ale mezi dlažbou je spára, která se zřejmě nevyplňuje, znamená to, že jsou mezi dlaždicemi díry? Máme nyní zámkovku a v dírách se strašně drží špína a v podstatě to nejde vůbec vymést. Nechtěla bych se tímto řešením dobrat ke stejnému problému. Dlažbu bychom pokládali do štěrku (ne na terče).
Odpovědět
dlazba je na tercich,ktere zaroven vymezuji sparu mezi dlazdicemi- ano je tam mezera a je chtena a potrebna. Jednak tudy odteka voda pod dlazbu pri desti na podkladovou beton. desku ( ta je v mirnem spadu od domu), diky vyskove stavitelnym tercum tak zaroven mate moznost polozit terasu do absolutni roviny, neni potreba tvorit spad, voda odtece pod dlazbou po betonu pryc.. Co se tyce necistot, neni problem kdykoliv dlazdici vytahnout a beton pod dlazbou vystrikat hadici s vodou,mezi dlazbou a betonem je cca 10 cm vyskova mezera.. Z fotek vyse je to myslim jasne videt
Odpovědět
@msvec tak dlažbu uz mam, jeste bych se chtel zeptal, jaký spad terasy jste zvolil? Pro walk in sprchové kouty se uvádí 2%, to se mne zda na terasu moc, chtěl bych co nejmenší.
Odpovědět
už si přesně nepamatuji,desku jsem betonoval před pár lety.. Ale myslím, že jsem šalování dělal se spádem něco mezi 0,5 až 1cm na 1m délky terasy..
Odpovědět
@msvec diky
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Zdravím, máte niekto skúsenosti z čisto plastovými prknami? A to konkrétne s https://www.recyklace.cz/. Plánujeme terasu, pôvodne som chcel sibírsky modrín, ale tie od transformu nevypadajú cenovo vôbec zle. Na terasu bude dosť svietiť slnko, je totiž na juh a juhozápad. Drevo sa mi páči ale natierať ho každý rok možno aj 2x?
Odpovědět
Profilova fotka
@marianf85 uz jsem to tu nekomu psal. Byl jsem se na ta prkna podivat nekde v marketu a cely dopoledne na to svitlo slunko. Nedala se na tom udrzet ruka....tak si predstav ze tam budes sedet a nedej boze na to vstoupit bosou nohou. Nekde to spis vyzkousej at mas osobni zkusenost, ktera ti bud bude nebo nebude vyhovovat. Ja o nich taky uvazoval, ale po tehle zkusenosti nee. U mne bude taky dlouho nezastresena terasa.
Odpovědět
@ozzy77 tak obuť sa dá vždy, zastrešiť to časom aj tak chcem, inak bude prakticky nepoužiteľná jedine po večeroch. Mňa by skôr zaujímala nejaká životnosť, či sa to nebude od tepla prehýnať, prípadne farebná stálosť. Plasty dosť blednú.
Odpovědět
Profilova fotka
@marianf85 obout se dá vzdy:-) no na nezatřešené terase taky muzu sedet s destnikem:-) ne vazne. Taky jsem o nich uvazoval dokonce jsem se na ne byl podivat i v polsku, kde nakonec vychazi draz nez u nas. Ale kompromisy delat nechci. Tohle jsem zavrhl a ted vybiram drevo bez drazek. http://wood-point.cz/drevene-terasy-h... Ikdyz to bude nejdrazsi varianta tak bude bez kompromisů. Ale kazdej to mame jinak. Jo kolega z prace z toho systemu ma plotovky a je spoko s cenou, ted se mu to trochu zahralo a az o 2cm se to prodlouzilo. Ma to asi mesic takze barevnou stalost neporadim.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@marianf85 Taky jsem to zvažoval a po prohlídce vpc terasy u známých do toho nejdu. Rozpaluje se to a barevná stálost je taky pouze pohádka obchodníků. Aktuálně se rozhoduji mezi dřevem a velkoformátovou dlažbou na terčích. Zatím s ohledem na finance vede druhá varianta.
Odpovědět
Mate niekto terasu PERWOOD, a může sdílet zkušenosti?
Odpovědět
@jakuda barevna stalost po 3letech odpovida tomu, co rekl prodejce ;) Jinak je to stejne horke jako kamenny koberec rodicu a sousedovic drevena terasa. V horku pali proste vsechno ;) Ac teda ja letos na terasu boty nepotrebovala, stale v pohode bosa.
Odpovědět
@chaykovskyy mame od WoodPlastic.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
@fifina86 prosím jak jste spokojeni s výrobky této firmy? Jak barevná stálost a celková spokojenost? Zvolili byste znovu? děkuji MB
Odpovědět
@miroslava_bittova my jsme spokojeni. Barevně to odpovídá informacím od prodejce. Sli bychom do ni znova. Udrzba jednou za rok vapka, co me hodne potesilo, podarilo se mi na terasu vylit rozpustene maslo, neverila jsem, ze flek zmizi a zmizel.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
@sshiva dobrý den, jak jste po letech spokojeni s wpc terasou?
Odpovědět
Profilova fotka
@marti_tomi dobrý den🙂 Ráda bych řekla že jsem spokojená, výhodou je že prkna není potřeba ošetřovat, lakovat.. V létě při silném sluníčku je podlaha terasy rozpálená, akumuluje všechno teplo, když byly děti malý, musela jsem jim na terasu pokládat deky, jinak by se na ní nedalo vydržet. Co mě mrzí nejvíc je celková montáž, která podle všeho nebyla kvalitní (i když těžko posoudit, možná je to následek reakce materiálu na vliv počasí), bočné lišty a laťky se po čase začali prohýbat a uvolňovat..na jednom místě po nárazu venkovní židle nohou do podlahy nám dokonce vznikla díra, tj prkna jsou podle všeho duté, né jako dřevěné. Teď s odstupem bych určitě preferovala dřevěnou terasu, nápad wpc se zdál jako vhodné ekologické řešení, bez nutnosti ošetřování, údržba je velice nenáročná...ale materiál jako takový mé očekávání nenaplnil 😉 S pozdravem Silvia
Odpovědět
@sshiva a to jste dělali montáž sami nebo firma? My máme letos už 6.sezonu od pokládky a nic takové nepozorujeme. Máme tedy prkna plná, před dutými jsme byli varováni, že jsou nekvalitní.
Odpovědět
@sshiva U WPC ale dnes dute prkna v nabidce nevidim. Treba mate jineho vyrobce?
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi Můžu poprosit o kontakt prosím?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@msvec @msvec Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala po několika letech na Vaše zkušenosti. Aktuálně řešíme terasu a pergolu u novostavby orientované na jižní stranu. Zvažujeme na podlahu dřevo, wpc anebo dlažbu. Jak to máte s teplotou dlazby pod pergolou v horkých dnech, lze po ní chodit i bosky a nepálí? Zároveň jsme se dívali i na bioklimaticke pergoly, ale máme obavu,že při uzavření lamel si hodně zastíníme obývací pokoj, na terasu jsou orientována francouzská okna. V zimě bych právě preferovala uzavření lamel, aby na terasu nepršelo a nesněžilo. Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Odpovědět
@harantovam Co se týče podlahy na terase. Je jedno, jakou podlahu zvolíš, každá bude horká, když bude na ni půl dne pražit slunce. Proto tam přece budete mít tu pergolu, abyste se třeba i tomuto vyhnuli. Tma pod ní ale nebude, proto je výhoda v těch nastavitelných střešních lamelách, umíš si je naklopit tak, abys stále měla i dostatek světla.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?