Vyvýšená terasa a dlažba 2cm

Zdravím všechny, máme zastřešenou terasu u domu cca 20m2. Původní plán bylo klasika ztracené bednění, beton a lepená dlažba. Od lepené dlažby jsem nakonec kvůli převažujícím negativům upustila, tak přišla na řadu možnost keramické dlažby 2cm, ale není pro mě příjemná představa pokládky na terče, tzn. dala bych to raději do štěrku. Ale jelikož terasu chci zarovnat s úrovní dveří, bude nad ostatním terénem ve výšce cca 20cm. Pokud kolem dokola udělám základ ze ztraceného bednění, jakým způsobem můžu dlažbu zakončit, když ji chci pokládat do štěrku? Dostala jsem návrh seříznout vnitřní stranu bednění a vnější strana bude tvořit "okraj". Moc se mi to nezdá. Prosím o radu ty zkušené jaké možnosti existují..
Odpovědět
Profilova fotka
Ocelová pásovina nebo jiný typ kovového plátu v dostatečné tloušťce, aby se neprohýbal.
Odpovědět
Já mám jen estetický postřeh. Terasa v úrovni okolního terénu vypadá podstatně lépe, než vyvýšená. Nebo jinak, vyvýšená oproti okolnímu terénu nevypadá dobře. Rozhodně je esteticky mnohem lepší to mít v rovině s terénem, nebo udělat takové terénní úpravy, případně prvky (olemování kameny apod.), aby se to dostalo do úrovně. Píšu ze zkušenosti mé a mnoha domů (a teras) okolo.
Odpovědět
Profilova fotka
@danca_11 my udělali kolem dokola gabion, ale terasu máme tedy dřevěnou. A co se týká vyvěšení, tak rozhodně z domu na terasu žádný schod a schod až z terasy na zahradu. Schod na terasu by mi otravoval život, pořád se na terasu coura, když jsme u kamarádky a ti mají schod z domu...říkám si jak je skvělé nemít žádný. Takže na tom bych si trvala.
Odpovědět
Taky bych doporučila nedělat schod z domu na terasu
Odpovědět
@kossakowski1980 Díky moc, ocelové obrubníky mě vůbec nenapadly, vypadá to dobře!
Odpovědět
@honzik75 Ladím dům trošku do USA stylu, mám bílé dřevěné sloupy a vyvýšená terasa s bílým zábradlím je něco přes co nejede vlak🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Má inspirace
Odpovědět
@danca_11 To je moc pekne. Uplne tam vidim jeste zavesenou lavici k pohoupani...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?