Vyvýšená terasa - jak upevnit?

Dobrý den všem, prosím o vaše tipy... U dočasného bydlení bych chtěla udělat malou terásku, jen 2,5x3m. Terasa bude ve výšce 80cm nad terénem (na rovině), bude jen dočasná a za pár let se bude zase rozebírat. Není možné ji ukotvit k domu, tedy to bude spíš takové "podium" - musí být samonosná. Vzhledem k dočasnosti stavby bych nerada základy betonovala, takže asi nejvhodnější by bylo použít zemní vruty, ale zas je to asi nejdražší možné řešení, takže si ho nechávám až nakonec kdyby to jinak prostě nešlo... Napadá vás nějaký jiný způsob jak udělat základy? Mně napadlo třeba vyskládat nosné sloupky ze ztraceného bednění (toho nejširšího) - vyšlo by to tři na sebe - a ty prosypat kameny, ale nejsem dost zkušená na to abych odhadla jestli by to takto bylo dost stabilní, a taky pak nevím jak k tomu připevnit nosné dřevěné trámky... Co si o tom myslíte? Budu ráda za jakýkoliv názor, nápad... !
Odpovědět
Profilova fotka
Ano beton je to nejlevnější řešení, ale zase je potřeba trochu práce s krumpáčem. Předpokládám, ze jsi žena a ze se kolem té terasy budou pohybovat i decka. V tom případě bych skoro do metru nic nasucho neskladal. Bude to dost nebezpečné. Ty zemní vruty nebudou stát úplnou raketu a bude to bezpečne a elegantní řešení až to budeš zase rozebírat.
Odpovědět
Profilova fotka
@amy80 Já bych zkombinoval zemní vruty a to ztracené bednění. V rozích zemní vruty na upevnění a uvnitř stačí podložit.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: a co udělat dřevěnou konstrukci z trámků, na tuhle velikost stačí 8x8 cm, a podložit to dlaždicemi aby to nestálo na hlíně. Trámky sešroubovat a nikdo s tím nehne. Výhodu kromě jiného to má tu, že se dá celá konstrukce v případě potřeby nadzvednout, podložit, posunout atd. Stavební trámek stojí 45 kč za metr, potřeba nějakých 25 metrů, plus prkna nahoru, 4 dlaždice a vruty. Něco podobného jsem vyráběl a drží.
Odpovědět
Jen chci upozornit, že ztracené bednění je jen bendění. Sice nějaké to vertikální zatížení snese, ale může kdykoliv prasknout. Na dočasnou stavbu terasy bych šel cestou jak píše slabici. Já mám dočasnou terasu z europalet, normálně na hulváta podepřenými hranoly, které jsem narezal podle terénu, letos to bude 3 rok a při pobytu 6 lidi se ani nehne. Vše je sesroubovane dohromady.
Odpovědět
@ozzy77 děkuju, krumpáče se nebojím, ale díky za tu poznámku o bezpečnosti - to je smaozřejmě hodně podstatné.
Odpovědět
@jakuda Díky, to je taky dobrý nápad :-)
Odpovědět
@slabici Děkuju, to zní krásně jednoduše a moc by se mi líbilo se s tím nebabrat, ale - neulítne to pak? V posledních týdnech fičí asi po celé republice, a kdyby ta terasa byla vlastně jen položená na zemi a ničím nepřikotvená, tak by ji mohlo podfouknout a odvlát ne?
Odpovědět
@specnaz84 Děkuju, mně nejde ani tak o nosnost, víc než 3-4 lidi najednou se tam asi nikdy nevyskytnou, ale jak už jsem psala výš - neulítne to? Máte to jen položené na zemi nebo jsou ty hranoly k zemi nějak přikurtované? Jinak na estetiku taky moc nehraju :-)
Odpovědět
@amy80 Ne, k těm hranolům je to přišroubované, jinak to celé jen leží na zemi a jestli to neulitne? Už jenom, že jedna paleta váží 25 kg, takže mě tam leží 375 kg a zespod je to otevřená konstrukce, takže ne, ani se to nehlo.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?