Zasklení pergoly

Ahoj, má někdo zkušenost se zasklením střechy pergoly. Lepené sklo se prodává v rozměru cca 3,2 x 2,2 metrů - lze použít celou tabuli nebo musím sklo nechat nařezat na rozměry jednotlivých krokví. Nepotřeboval bych kotvit každou zvlášť. Viz obrázek. Díky za info.
Odpovědět
Dobrý den, nakonec jsem si odpověděl sám a zavolal do sklenářství. Ideál je mít to nařezané na jednotlivé části z důvodu, že se pergola může kroutit atd.... Jinak pro perverzní milovníky polykarbonátu - 1m2 kaleného skla 6mm (pochozí) stojí 1000Kč. Takže 2x tolik co polykarbonát, který za 5 let vyhodíte, bude praskat a chodit. Fotky pergoly potom ve fóru. Marek
Odpovědět
@maximsoon kalene sklo na strechu prej nelze z bezpecnostnich duvodu
Odpovědět
@dkrukovsky to je zvláštní, když kalené = bezpečnostní, ne??
Odpovědět
@maximsoon ale musis taky pocitat s tim, ze 1m2 skla 6mm vazi 15kg u lepeneho 4+4 je to 20kg. Na celou pergolu je to potom velka vaha... Navic bych rekla, ze pod sklem bude mnohem vetsi horko, nez pod lexanem... A taky na nem neni videt tolik bordelu, jak na skle. Me osobne se polykarbonat taky moc nelibi, ale je proste o hodne vic praktictejsi, nez sklo... Zalezi asi na provedeni, ale mame cca 5 let na pergole a nepozoruju, ze by nejak degradoval.
Odpovědět
Bezpečnostní sklo je vrstvené lepené
Odpovědět
Profilova fotka
topič: a co drátosklo? Když praskne tak se nesype, je trochu matné a ty dráty nejsou tak vidět. Pakliže nejste astronom tak by to nemuselo vadit :-) . Cenově nevím.
Odpovědět
já perverzák dal polykarbonát MARLON CSE® DIAMOND v bronzové barvě a jsem naprosto spokojen. Vůbec nemám pocit, že ho budu muset po pěti letech měnit a dle mého s k našemu hodí mnohem lépe, než sklo. @slabici nestrašte, že sklo praskne, tolik peněz do toho chce dát :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@maximsoon Muzu se zeptat, jak jste nakonec dopadl a co jste pouzil na zastreseni? Uvazujeme o lepenem sklu, ale nejsme si jisti...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
@maximsoon prosím jak to dopadlo s pergolou a zasklením? Zrovna to řešíme... Fotky Vaší pergoly jsem bohužel nenašla. Díky moc.
Odpovědět
@zihu doporučuji sklo kalené lepené, pokud mi pošlete nějaký nákres, jsem Vám to schopný spočitat..🙂 pracuji ve firmě, která se zabývá zaskliváním (nejenom teras)..
Odpovědět
Profilova fotka
@kufmar Prosím Tě, měl bych dotaz. Nechával jsem si různě na netu naceňovat skla na pergolu. Čistá rozteč krokví 84 cm, krokve 80x160 mm. Rozměr zasklení cca 385x500 cm. Z jednoho eshopu mi psali, že maximální rozměr skla je 321 cm (a sklo by se muselo napojovat). Je to nějak technologicky dáno nebo je to jen jejich maximum? Jednalo se o sklo Connex 8.4. Díky za info.
Odpovědět
Článek se načítá
@sargic Kalené lepené je zbytečnost. Bohatě postačí jen kalené ESG sklo 5 mm, pokud je to standardní rozteč řekněme 60 - 90 cm, a ideálně i laťování 60 - 90 cm. Bohatě. Nejlevnější na netu co sem našel mají tady: https://www.sklenarstvinonstop.cz/tep... A ne, nepracuji tam, ale měsíc zpátky jsem pergolu taky dělal, tož tak.
Odpovědět
Profilova fotka
@skunkos Od nich mi přišla při tom zadání, co jsem psal výše (ale nemám laťování, jen krokve) nabídka na sklo VSG/ESG 88.4 (Lepené sklo ze dvou tepelně tvrzených) na cca 145 tis. Volbu skla jsem nechal na nich, je to jejich volba 🙂 Asi dodělám laťováni a vydám se Tvou cestou 🙂
Odpovědět
@sargic Rozhodně doporučuji, viděl jsem i naživo, tam teda pán pěl 6 mm ESG ne 5 mm ESG a podle mě naprosto v pohodě. Jediná věc. ESG sklo váží 3x tolik co plný polykarbonát (5 vs 15 kg na m2), takže z tohoto důvodu já jsem nakonec dal plná polykarbonát (výborný matroš mimochodem), kde ta montáž byla prostě jednodušší. Dá se to řezat vrtat v domácích podmínkách. ESG sklo je v tom eshopu třeba nechat dovézt už hotové v přesném rozměru, třeba včetně otvorů atd. a pokud to budou třeba větší pláty, bude to těžší na montáž skrz tu hmotnost.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?