Zastreseni terasy

Dobry den, predchozi majitel udelal nad casti terasy prodlouzeny previs strachy, ktery je momentalne ve vysce cca 285 cm. Ja bych rad zastresil terasu celou. To znamena prodlouzit zastresenou plochu o cca 280 cm smerem ven od baraku. Delsi strana bude mit cca 640cm. Tchan radi 4 stojate tramy na okraj terasy, pres ne tram a a nej prkna, ktera navrtam na prkna ze spodu strechy. Krytina bude asi polykarbonat. Osobne si ale nejsem jisty nosnosti strechy, v pripade, ze napadne hodne snehu a bude se to drzet jak na strese, tak na tomto novem pristresku. Druha moznost je samozrejme dat pod nynejsi previs jeste dalsi 4 tramy a udelat samostatnou zastresenou konstrukci nenapojenou na barak (jdou vubec obe variuanty stavet bez povoleni?) Ovsem, ty 4 tramy by samozrejme uz trochu prekazely.. Budu rad za jakykoliv nazor od nekoho se zkusenostma. Dekuji. petrpan
Odpovědět
Profilova fotka
topič: zkusím navrhnout..... podle fotek to vypadá, že střecha má dostatečný sklon, takže toho sněhu bych se nebál. Kdyby přeci jen toho napadlo více, tak holt škrabku a sundat to :-) Co se týče konstrukce... vzal bych trámky stejné výšky jako krovy, ale třeba poloviční síly a ty bych přišrouboval z každé strany krovu průchozím šroubem s matkou. Nebude to působit tak robustně a nosnost to mít bude. Jen bych si sehnal někoho, kdo by se podíval, jak jsou usazené krovy a věci okolo a seznámil ho s prodloužením, jestli je to tak v pořádku. Jinak si myslím, že ten kdo dělá střechy by mohl i poradit ohledně tohoto Já osobně bych prodloužení nechytal do prken pod střechou. Je lepší, když se vruty a šrouby zatěžují na střih, než aby váha tahala vruty ze dřeva ven.
Odpovědět
Osobně bych to viděl tak, že bych dal i trámy pod tu střechu a udělal jak navrhuje trám. Nějaké sloupy, desky a nějaký polykarbonát. Nejsem zastáncem těch průhledných teras takže za mě určitě takhle. Nejsem ale odborník takže bych určitě doporučil konzultovat i s odborníkem 🙂
Odpovědět
Diky moc za reakce. Vidim to tak, ze pro jistotu precijen hodim ty tramy i pod strechu, at mam klid. Jeste si rikam, jestli je vubec nutne to spojovat s tou strechou.. Ma to nejake vyhody, nevyhody? Betonovat to stejne budu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Zdravím, jedná se o NOVA77 , dům z produkce RDR. Mám vyřešeno , dnes dokončené zastřešení. Dělal jsem jej za roh, terasa půdorys 45 m2 do písmene L. V žádném případě se nelze chytat za konstrukci střechy. To byl můj první nápad, řeším to od 2018. Od stěny končí střecha cca 4490m . délka 6800 mm , v plánu je i částečné prosklení bočních stěn. Nutné vyřešit kotvení svislých hranolů , odvod dešťové vody, kvůli velkému přesahu nelze použít na třechu tašky, volil jsem makrolon komůrkový barva bronz, částečně stíní , ale není tam tma jako pod taškama. Ještě nutno najít řemeslníka, co přemýšlí , naslouchá, poslouchá a nechce okrást... držím palce Milda 😉
Odpovědět
@mildarsv1000 Diky za odpoved. Ano dum je nova 77 od rdr. Take se mi moc nelibila varianta s uchycenim na konstrukci strechy. Nakonec to budu resit pristi rok. Aspon mam nejakou predstavu jak. Jeste jednou dijy.
Odpovědět
ok držím palce bude to třeba s pozdravem
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?