Akumulační nádrž Regulus Lyra 1000 - vyplatí se?

Profilova fotka
Ahoj, nemate nekdo zkusenost s Aku nadrzi Regulus Lyra? potrebuji zkombinovat akumulaci pro topeni kotlem na tuha paliva, solary / pripadne do budoucna tepelne cerpadlo a ohrev TUV s cirkulaci na vystupu by mely byt 2 teplene okruhy, podlahovka a radiatory. Zatim mam vymyslenou normalni aku nadrz, ale Lyra vypada jako idealni kandidat, hlavne diky tomu, ze ma na sobe vsechny cerpadlove skupiny a rizeni recirkulace. jen ta cena mne odrazuje...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans to by ti mohl poradit manžel ten se v tomto orientuje budemem mit stejnej system jen nejakou obyč akumulačku čerpadla zvlášt podlahovku jsme taky mely mit nakonec jsme od ni upustily asi kvuli ceně a hlavně kvuli tomu že by na ni mela byt nejlíp dlažba což se mi esteticky nelíbí takže volime radiatory
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj tak aku nadrž o 1000 litrech mě přijde dost malá ja mam 5000 litru a ty rozvody bych řešil spíš jako rozvaděče a každý okruh svoje čerpadlo a spinaní tim mam zaručeno že bude vždy topení fungovat jinak TUV bych natapěl pruběžně bojler si to umí sepnout sam a čerpadlo to už natlačí jinak podlahovka potřebuje jen trochu a solar je jeden ze vstupu jinak spousta zapojení je na strankach tzb info a nebo na strankach atmos tam je taky hafo schematek je mnoho možností ja budu mýt takovou malou atomku v technické mistnosti. pokud jde o něco konkretního klidně odpovím je duležité si o tom počíst a nebo navštivit někoho kdo ma doma něco nainstalovaného.
Odpovědět
Profilova fotka
@ratatooy diky za info. ja mam prave celkem rozmysleny system, mame podlahovku rozdelenou na cca 8 okruhu s moznosti samostatne regulace, radiatory v patre a budeme kombinovat 2-3 zdroje tepla. Urcite bude interierovy kotel na drevo s vymenikem a topna patrona v aku nadrzi. ted jen premyslim zda solar nebo tepelne cerpadlo. o te lyre jsem uvazoval kvuli tomu, ze ma vyresenou cirkulaci a vodari mi nutili termostaticky ventil od ta-hydronics za cca 25tisic. ale uz jsem vymyslel jine zapojeni, takze lyru timto skrtam. ad podlahovka, jojo, rozumim, my vybrali na podlahu brousenou velkoformatovou bridlici, normalni dlazbu bych taky nechtel
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?