Čerpadlo

Dobrý den, koho prosím doporučíte na montáž tepelného čerpadla a věci s tím související? Stavba je v JM kraji. Děkuji
Odpovědět
Dobrý den, nám instalovala tepelné čerpadlo firma Tenaur, a byli jsme moc spokojeni. Byla s nima skvělá domluva, vyřídili nám i žádost na státní dotaci a montáž byla poměrně rychlá. Technik byl fajn chlapík, se kterým jsem zpětně řešil ještě nastavení v aplikaci. Můžete se zkusit mrknout na jejich stránky (www.tenaur.cz), myslím, že instalují po celé ČR.
Odpovědět
@bory002 Děkuji 😉
Odpovědět
Mohu potvrdit, že v Tenauru jsou profíci. Tepelné čerpadlo již máme 3 roky, letos chceme připojit fotovoltaiku. @bory002 mohu se zeptat koho máte za servisního technika? Klidně do zprávy prosím, díky 🙂
Odpovědět
Osobně mám IVT a kdybych se znovu rozhodoval, klidně bych šel do něj znovu. Podle mě IVT a NIBE je záruka kvality.
Odpovědět
Profilova fotka
To se tady popereme 😁 já mám LG a firma CLG servis a jsem spokojený 😉
Odpovědět
@ondra_ondra Tady nejde o to se pohádat. Soused má třeba nějakou pomalu nejlevnější Toshibu, co v té době byla a 6 let o ní neví. Možná už 7. Jsou to poměrně jednoduché zařízení, jen je prostě cena tak vysoko, protože je to trend, tak jak to obvykle bývá 🙂 ale někdo musí platit ten vývoj apod. Já měl letos super COP, u vzduch voda 4,03, takže spokojenost a náklady na větší barák (180m2 vytápěné plochy), mě mile překvapil.
Odpovědět
Profilova fotka
@davex však jasně, to byl samozřejmě vtip 🙂 jen jsem na více fórech zahlédl, že si každý stojí za svou značkou a nechce ustoupit, tak jsem to plácnul jen tak pro odlehčení 😉 Nicméně loni jsem pořizoval TČ a koukal jsem po NIBE a IVT, ale ta cena byla pro mě prostě moc vysoká. Já to vidím asi takhle: pokud máte dotaci, jsou NIBE a IVT jasnou volbou, pokud ne (a nejste milionář) šel bych do střední třídy. Vyhnul bych se noname Číňanům kvůli servisování....
Odpovědět
@ondra_ondra No já jsem rád, že mají vesměs lidi pozitivní zkušenosti ať už to je značka jakákoliv. Jde vidět, že trend je jasný a už i na vesnicích k tomu lidi hodně přistupují, za což jsem rád, protože v zimě stačí málo a nedá se dýchat. Paradoxně ale ti páliči všeho možného to neřeší 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@davex no on s tím je docela problém... Co se rekonstrukce starého domu týká, tak je nutné udělat zásadní stavební úpravy domu, plus investice do toho čerpadla. Na to tihle "spalovači všeho" prostě nemají peníze. Dále oprava kotle na tuhá paliva se smaotížným systémem (bez dávkovače) je otázka pár korun, kdežto taková oprava kompresoru u TČ je totožná s cenou nového kotle na uhlí.... Není k tomu potřeba elektřina.... Proto to tihle spalovači neřeší a řešit ani nebudou....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?