Dilatace ve dveřích podlahové topení

Hezký den, jak jste prosím řešili dilatace u podlahového topení zalitého strojně hlazeným betonem? Řeším zda v místech dveří a u rozvaděčů navléknout husí krky? Dle topenáře je to zbytečné je tam dávat. Děkuji za vaši zkušenost.
Odpovědět
@jajinka121 v mistech, kde jsou dilatace MUSITE dávat ochranné navleky. Pokud topenar tvrdi opak je to pitomec
Odpovědět
@zubr487 díky moc, já si to myslela. Takže si je zase doděláme sami, hrozný ti řemeslníci. Mezi kuchyň a obyvak jsem dala toto, to by mělo snad stačit a dám to taky asi do všech dveří? Děkuji.
Odpovědět
Určitě do všech dveří. Ve dveřích a obecně v každém zúžení by měly být dilatace. Je to nejužší místo a pokud tam neuděláte dilatační mezeru vy, beton si ji na 95% udělá sám - praskne. A pochopitelně v takovém místě musíte chránit trubku PT.
Odpovědět
@jajinka121 V těch dveřích to máte dobře. Dilatační spátu tam nechte udělat, jinak to tam stejně praskne. V případě betonu je to jisté a u anhydridu vysoce pravděpodobné. Pokud tam nebude ten ochranný návlek, hrozí nebezpečí poškození trubek.
Odpovědět
Profilova fotka
@jajinka121 není to zbytečné dej je tam, jak mezi dveře tak i k rozvaděči. To asi není dobrý topenář
Odpovědět
@zubr487 děkuji. Bude beton právě. Ty spáry dělají betonáři tak že po udělání a uhrazení betonu to něčím čerstvé nařiznou? Ať vím zda to budeme mít dobře. Děkuji. K tomu rozvaděči jsou ty trubky tak nahusto že to tam nejsem asi schopna navliknout 🙁
Odpovědět
@jarin1 k tomu rozvaděči se mi to nedaří tam nasunout jak je to nahusto ty trubky tam. On to měl ve fotkách v realizacích tak jsem brala že to tam dá, čekala jsem že to přijede dodělat a volal že ne, že už to tam několik let nedávají že je to zbytečné....
Odpovědět
Profilova fotka
@jajinka121 Všude co jsem koukal na návody a fotky tak je tam dávají, vem si že máš přechod podlahy a stěny kde je ukotvený rozvaděč takže máš dvě plochy které se mezi sebou můžou pohybovat a tudíž ta chranicka tomu zabrání jelikož je v ní trubka volná tak jako mezi dveřmi kde jsou takto instalované když dojde k pohybu dvou betonů mezi sebou tak se zase trubka v chráničce pohne a nepraskne protože má prostor. Je zapotřebí to tam dostat je to na těsno ale to měl udělat topenář jelikož ten prostor tam na to měl 😉
Odpovědět
@jajinka121 Jsou na to takové udělátka prostupové, ale je to celkem drahe. Vypada to treba takto http://www.jupiter-eshop.cz/index.php.... U mne dělali dilatační spáru v místě trubek prostě vložením kartonu s vyříznutými obloučky pro trubky. Při hlazení to ten kotouč zakrátil na úroveň podlahy. Řezat určitě ne, jsou tam ty trubky 🙂 Chránička by mela být cca 30cm na každou stranu od dilatace.
Odpovědět
@obludak aha, díky, no já mám nakoupeno toto pěnové do dveří, zatím jsem to dala jen do jednoho průchodu, nalepim tedy i zbytek. Je to asi jako 1 Cm mirelon.
Odpovědět
@obludak tohle tam mám
Odpovědět
Dilatace ve dveřích nám dávali podlaháři, při obhlídce stavby si je rovnou spočítali. Na rozích je dobré mirelon naříznout a pak přelepit izolepou, líp to pak kopíruje zeď. Buhužel mi to topenář řekl, až když jsem měl všechno položený :-), ale aspoň vnější rohy jsem dodělal. Jinak do rozvaděčů dával bazmeky, které drží trubku i husí krky.
Odpovědět
Článek se načítá
@jajinka121 mě dělali dilatace podlaháři, kde jsem si řekl. Použili asi 5mm silný plastový profil. Osazovali to ale postupně, jak postupovalo lití. Hadice od čerpadla by to poškodily. Po vytvrdnutí odsekii přesahy a zbytek dorovnala bruska.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?