Elektrické vytápění. Jaké máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, chystáme se dát do domečku vytápění elektrické (plyn mít vůbec nebudeme), chtěla sem se zeptat, jaké máte kdo zkušenosti a s čím jste a nejste spokojeni. Rozhodujeme se jestli dát podlahové, či přímotopy nebo jaké jsou ještě možnosti? Díky za rady a tipy ;-) Při topení na el. se platí nižší tarif za el.? Jak to máte vy.
Odpovědět
1
2
@lagys také nad tímto systémem přemýšlíme sice do zdeneho domu:-) a nebo raychem a V-systém jen každý ž těchto firem haze špínu na toho druhého:-/
Odpovědět
Profilova fotka
elektrické podlahové topení (odporové kabely) je dobrá věc, ale zvažte, jestli uvedené řešení pokryje vaše potřeby a jiná specifika v průběhu životnosti domu a vás. máme fénixe jako záložní zdroj. tím to pro nás zhaslo. prostě tam je. za ty prachy je škoda ho tam před vylitím anhydritu nedát :-D pořizovací cena je při svépomocné pokládce směšná, nicméně mít něco takového jako jediný zdroj topení se mně jeví ...nepraktické. dva zdroje topení, z nichž jedno je zcela nezávislé na elektrice, se mně jeví jako smysluplné. bohužel pro čez a eon... :-D ps - proto nestavte uprostřed václaváku, kde není dostatek dřeva :-D
Odpovědět
@jony20 on je výrobce v podstatě jedno.pokud je vše správně uděláno,nemá se co pokazit.jen nevím,jaké máte ve zděném domě TZ,aby se vám to vůbec vyplatilo.(max.do 5kW)
Odpovědět
@tomas80 je spousta lidí co prostě něco na tuhá paliva nechce.nechci mít někde na zahradě dřevo a starat se o topení.do opravdu nízkoenergetických domů to také není ono.
Odpovědět
@lagys no podle penb a projektanta by TZ měli bejt při-15°C 3,7KW A vytapena plocha bude mít 156 m2 a stavíme bungalov děkuji za reakce
Odpovědět
@jony20 musíte vědět co chcete vy.já mám hlavní zdroj klimu a záložní kabely.celková částka za oba systémy byla kolem 130t(mám 3jednotky)
Odpovědět
@pavelcent díky moc, asi dáme taky laminát ale připlatíme za lepší řadu,plus krb. kamna na pěkný večery.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Ahojte. Já teď do bytu sháním nástěnné topení https://yeselektro.cz/infracervene-to... a chtěl jsem se zeptat, jestli s tím nemáte někdo zkušenosti a popřípadě jestli je vůbec výhodnější než "normální". My teda máme doma vzduchotechniku.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@jtrojan Zase nějaká reklama.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?