jaké tepelné čerpadlo

4. kvě 2021410
  • @xallti  Jak výkonnou prosím tě máš jednotku, my budeme mít 9 kW.

• @ragloth  My jdeme do LG Therma V monoblock 9 kW, naši mají 16 kW už skoro druhým rokem a vše funguje jak má. mají patrový dům s opuky 60 cm silná zeď eurookna s dvojskly zastavěná cca 170 m2, radiátory a ještě napojený kombinovaný bojler 250 L. Přes tuto zimu i minulou jede pouze čerpadlo. Jinak mám potvrzenou informaci u 9 kW že i v -10°C jede na 9 kW.

• @jarin1  zaujimalo by ma aku si dostal ponuku na to LG.
     LG Therma V ( HU121.U33 + HN1616T.NB0) = 230k konecna cena. bez montaze

• Sponzor fóra
  • @apostol  Tohle je ale split to co uvádíš, my máme monoblock, teď jsem hledal ceny na eshopu a nejlevnější je cca 109 tisíc kč s dph ale není skladem pak je za cca 115 tisíc kč s dph za samotné čerpadlo. Přesnou cenu od montážní firmy budu vědět v týdnu.

• @jarin1  ajo, to "monoblock" som uplne prehliadol v tvojom prispevku, musim prestat pit 🙂

• @jarin1  Ahoj, mám split 9KW. Celková cena včetně instalace a bojleru 165 tisíc s dph.

• @xallti  Ahoj to je velmi pěkná cena jelikož split bývá dražší v porovnání s monoblokem, my už Thermu V monoblok 9 kW od LG máme doma. A výš už i spotřebu na vytápění kolik jsi zaplatil za rok. Já plánuji dát zvlášť hodiny na čerpadlo abych věděl kolik projedeme elektřiny za čerpadlo. S tou hlučností u našeho monobloku jsem fakt zvědavý jelikož naši mají o jednu vrtuli navíc tak tohle by mělo být o dost tiší.

• My budeme mít LG split 7 kW (LG THERMA V HU071MR U44+HN0916M NK4 KOMPLET SCROLL/R32), celková cena s montáží cca 120 tis., bez bojleru

• @jarin1  Ahoj, spotřebu na KW teď z hlavy nevím, ale co jsem počítal tak by komplet spotřeba elektřiny měla být do 35000 / rok. Nedá se to úplně porovnávat, vytápím kamenný dům, mám repliky původních oken takže izolace opravdu nic moc..🙂 K tomu celoroční filtrace vzduch a další příslušenství k 120m2 jezírku, indukce atd.. Já jsem spokojený.. Opravdu jediné co bych mohl vytknout je ta vyšší hlučnost a drnčení plechů (to jsem vyřešil sám dilatačníma podložkama).

• @xallti  Tak to máš pravdu že to nelze porovnávat 😁ale na to že máš kamenný dům plus to co píšeš si myslím že je dobrá spotřeba i tak. 😉

• @jarin1  Se spotřebou jsem naprosto spokojený, čekal jsem mnohem vyšší účet. každopádně po odstranění drobných nedostatků a ušetření 190 000 kč oproti nabídce "značkového prémiového" čerpadla bych ho koupil znovu..🙂

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat