Klimatizace a PNEB

Prosím, řešil jste někdo u malého bungalovu 4KW vytápěného elektrickými rohožemi použití klimatizace coby tepelného čerpadla vzduch-vzduch? Pomohlo to v hodnocení PNEB? Nebo jaký je rozdíl mezi klimatizací a tepelným čerpadlem vzduch/vzduch? Nechceme dávat komín ani bojler s TČ nebo fotovoltaikou. Je ještě nějaká možnost?
Odpovědět
Ano, my to tak máme v projektu. Elektrické podlahové topení, klimatizace, a krb. Klimatizace hodně pomohla.
Odpovědět
Ano.Mám dům TZ 3.7kW a jako hlavní zdroj jsem měl v projektu klimu a přídavné byly topné kabely.Prošli jsme úplně v pohodě.
Odpovědět
Taky pouze primotopy a tepelne cerpadlo vzduch/vzduch, ale moje urednice me s tim hnala na hygienu, ze dokud uvidi v projwktu slovo tepwlne cerpadlo vzduch/vzduch nebo voda musim na hygienu, tak sem to vymyslel salamounsky, nechal jsem to projektatna napsat presne takto: primarni topeni zajisteno klimatizaci s funkci topeni s koefencientem premeny tepla SCOP 4, s jmenovitym vykonem 5,8kW. Na klimu se mereni hluku nevztahuje a baba jaga na urade mela smulu 😉
Odpovědět
Děkuji za reakce! @lagys měli jste to napsané jako klasickou klimatizaci nebo tepelné čerpadlo vzduch/vzduch? Popřípadě musí být pak ve více místnostech?
Odpovědět
@kopca89 jaké máte tepelné čerpadlo? Nemůžu nikde najít v čem je kromě ceny rozdíl mezi klimatizací a tepelným čerpadlem vzduch/vzduch. Máte to ve všech místnostech? Moje představa je jedna klimatizace v hlavním prostoru a případně příprava do ložnice a dětského pokoje.
Odpovědět
@senjesen klimatizace co umi topit, dnes uz snad vsechny na trhu jsou tepelna cerpadla vzduch vzduch, ja delam rekonstrukci, takze tu klimu uz jsem mel a stale mam ja mam maly domek na patro a z boku budem pristavovat loznici, ja jsem ale uplne jina kapitola, protoze sem tu klimatizaci prestavel na tepelne cerpadlo vzduch/voda a topim s tim do radiatoru a prihrivam TUV, ale to neni pro kazdeho, clovek tomu musi rozumet, mit to jako konicek a hrat si s tim 😉https://kopecjan.rajce.idnes.cz/Modifikace_klimatizace/
Odpovědět
Mezi klimou a tepelným čerpadlem není žádný rozdíl.Já mám https://www.elkap.shop/nastenne-jedno... Mám jednotku která vytápí celou centrální místnost a když se otevřou dveře,tak komplet celý dům. Potom mám dvě menší jednotky v multisplitu v děcáku a ložnici a ty spíš kvůli chlazení.Ta velká jednotka by měla mít výkon,aby pokryla výpočet na vytápění,ale u nás to nikdo neřešil.
Odpovědět
Tak projektant nám tvrdí, že je to nesmysl, že s PENB to nic neudělá. :-/
Odpovědět
Hm,tak nějak nechápu vašeho projektanta.Pokud dáte do projektu vytápění třeba kabely a další zdroj tepelko vzduch/vzduch(klimu),tak přece musíte projít.Myslím,že se do toho počítal i bojler,jako ohřev TUV.My jsme tedy dělali projekt před cca 4lety.Ale tahle kombinace je docela standartní a domy se s ní staví,tak nechápu v čem je u Vás problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@senjesen @lagys My nyní řešíme projekt s firmou - stavba na klíč. Nám rovnou řekli, že podle nové legislativy kabely + klima neprojde, ale když jsem se nechtěla nechat odbýt, tak by to prý vlastně možná projít mohlo. Nicméně prý to budou schopni spočítat až s hotovým projektem, ale pro projekt chtějí znát způsob vytápění 😄 Takže zajímavý koloběh, kde si nejsem jistá, u čeho začít 🙂
Odpovědět
@rusanna a jaká je tedy kombinace?To tě nutěj tam dát krb nebo nedej bože plyn?To je snad na hlavu.Pokud jsou malé TZ a v dnešní době se snad ani jiný domy stavět nemůžou,tak je tohle ideální kombinace.
Odpovědět
Profilova fotka
@lagys No tvrdí, že nově od tohoto roku el. kabely + TČ vzduch-vzduch (klima) asi neprojde, resp. není to vůbec jisté. Dokonce asi neprojde ani el. kabely + krb, i to bude muset být doplněno třeba o fotovoltaiku. Případně ta kombinace el. podlahové kabely + klima doplněna třeba o fotovoltaiku. Ale jak píšu, spočítáno to zatím nemáme a ani firma nám stále není schopna odpovědět, takže berte mě s rezervou. Jinak stavíme malou dřevostavbu (cca 130 m zastavěná plocha, kompaktní tvar, takže očekávám malé tepelné ztráty)...
Odpovědět
Článek se načítá
@rusanna tak my máme dům skoro stejný a TZ máme 3.7,takže budete mít +- stejný.
Odpovědět
@rusanna pokud vím tak vychází el. topení + krb v kombinaci s AN. Jednoduchý krb nestačí. El topení +klima vychází, ale projektant musí dát dost vysoké procento na topení klimou. To zase souvisí s tím, jak máte členitý dům. Pak je nutné použít multisplitovou klimu. Případně luftbojler pro ohřev TUV.
Odpovědět
@zubr487 Právě tak jsme to měli my.Máme 3jednotky. hlavní zdroj byla klima.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Dobrý den, do jakých prostor umisťujete vnitřní jednotky a jak "je schováváte"? Nemáte již někdo v domě nainstalované - je možná fotka? Neruší při pohledu v prostoru?
Odpovědět
@jowana my chtěli dát vestavnou stropní, ale minimální prostor je pro ni 270mm a to do pohledu nedostaneme. Takže jedině nástěnná.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?