Kolik dřeva na zimu pro topení v krbových kamnech

Dobrý den, máme před sebou první zimu v domečku a proto bych se ráda zeptala zkušenějších kolik metrů dřeva (sypaného, nebo rovnaného) objednat na zimu pro topení v krbových kamnech? Předpokládáme zatopení cca 5x v týdnu po příchodu z práce. Předem moc děkuji za Vaše odpovědi.
Odpovědět
@termat5 Chybí Vám tam všechny potřebné údaje, podle kterých by se dal udělat odhad....
Odpovědět
@cyklos A ty jsou? 😉
Odpovědět
Výkon kamen, TZ domu, teplota na kterou budete topit, jak dlouho budete každý den topit, je to jediný zdroj tepla, jakým dřevem budete topit?
Odpovědět
Já nyní objednala buk, zkusila jsem letos 3m3 štípaného rovnaného na paletě. tak uvidím, taky nemám vůbec odhad, nicméně dřevo stejně suché nebude, takže letos plánuju koupit ještě nějaké brikety.
Odpovědět
Tak jestli je to letošní buk, tak určitě ne, moje zkušenost je, že nejlepší je dva roky vyschlej.
Odpovědět
No letos tim drevem ani netopte pokud neni vylozene prodavano jako suche. Tvrde drevo potrebuje tak 2 roky schnout a meke ten rok 😉
Odpovědět
@sobii @kopca89 já s nim letos topit neplanuju, proto píšu ze musím koupit nějaké brikety. A to letošní nechat vyschnout. Máme loňský smrk co zbyl z krovů, ale asi to nebude dost suché.
Odpovědět
Jak to máte s dopravou ? V principu zda pojede nákladák poloprázdný nebo plný , tak si učtuje stejnou sazbu za kilometr . Tudíž klidně bych objednal takzvaně co se do něj vejde a na zahradě pokuď máte místo tak narovnat . Klidně 10m3 a ono to za pár let jak najdete (lepší než peníze v bance)
Odpovědět
Hodně zjednodušený odhad: (požadovaný výkon v kW / 3) * počet hodin za den = spotřeba dřeva v kg za den topení
Odpovědět
Profilova fotka
@jendad sel jsem touhle cestou, jeste nez jsem poridil vlastni les, objednal jsem kamion kurovcaku 😄 35m3 v kulatine odpovida cca 55 prmr. Jo, na 8-9 let to vydrzi.... btw, docela by mne zajimalo, za kolik se ted prodava stipany buk rovnany v bedne....
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans ježíši, takový množství bych mel asi tak na 100let. Myslel jsem si, jak budeme topit a pred dvema lety objednal avii mekkyho dreva, pak z nenazranosti jeste jednu tvrdyho, ale pripravene na topeni tzn, vyschle. No na jedno topeni v krbu, ktery mame v drevostavbe v nejvetsi mistnosti (kuchyn-jidelna-obyvak) spotrebuju 1koš. ANO slovy JEDEN a mame vystarano od 15 do 23hod. Dum je teda nizkoenergeticky a krb je s pruhledovou vlozkou teplovzdusny s akumulaci.
Odpovědět
@termat5 Objednejte to podle auta. Jak tu zaznělo, dopravu budete platit ať je auto prázdné nebo plné. My topíme denně a máme spotřebu za zimu 4 rovnané metry. Takže jestli máte nízkoenergetický dům, bude to plus minus něco takvého. Jen si dejte pozor, že rovnané a sypané metry jsou docela rozdílné. Záleží, jak to tam nasypou. Nicméně bych se podíval jaká mají auta, a jestli třeba na 5m3, tak bych objednal plné auto.
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@amselcz Beru to jako reklamu protože zaplatit za kilo dřeva - briket- pelet 6 korun a víše je nesmysl. To už raději plyn.
Odpovědět
@amselcz Vyplatí? Vždyť je to 2 nasobna cena oproti uhlí. To je skoro za cenu elektriky.
Odpovědět
@wpavel 6kč/kg je opravdu nesmyslná částka Aby se dřevo vyplatilo cenově X elektřina, která má dejme tomu 3kč/kwh při elektrotopení, tak 1kg dřeva má zhruba 3,3kWh energie (elektrika za 10kč),
Odpovědět
@termat5 Vemte aspon 5, nejlíp tak 7 kubíků, ono to stejně by mělo 2 roky usychat. Pokud máte třeba 9kW kamna a budete topit 4 hodiny, tak to máte asi 36kW tepla / 3,2 je + nějaké ztráty asi 12kg dřeva za den * 20x za týden dělá asi 240kg, tudíž měsíčně 960kg hmotnostně (asi 1,3 kubíku)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?