Kolik dřeva na zimu pro topení v krbových kamnech

17. zář 2020120

Dobrý den,
máme před sebou první zimu v domečku a proto bych se ráda zeptala zkušenějších kolik metrů dřeva (sypaného, nebo rovnaného) objednat na zimu pro topení v krbových kamnech? Předpokládáme zatopení cca 5x v týdnu po příchodu z práce.
Předem moc děkuji za Vaše odpovědi.

• @termat5  Chybí Vám tam všechny potřebné údaje, podle kterých by se dal udělat odhad....

• @cyklos  A ty jsou? 😉

• Výkon kamen, TZ domu, teplota na kterou budete topit, jak dlouho budete každý den topit, je to jediný zdroj tepla, jakým dřevem budete topit?

• Sponzor fóra
  • Já nyní objednala buk, zkusila jsem letos 3m3 štípaného rovnaného na paletě. tak uvidím, taky nemám vůbec odhad, nicméně dřevo stejně suché nebude, takže letos plánuju koupit ještě nějaké brikety.

• Tak jestli je to letošní buk, tak určitě ne, moje zkušenost je, že nejlepší je dva roky vyschlej.

• No letos tim drevem ani netopte pokud neni vylozene prodavano jako suche. Tvrde drevo potrebuje tak 2 roky schnout a meke ten rok 😉

• @sobii
    @kopca89  já s nim letos topit neplanuju, proto píšu ze musím koupit nějaké brikety. A to letošní nechat vyschnout. Máme loňský smrk co zbyl z krovů, ale asi to nebude dost suché.

• Jak to máte s dopravou ? V principu zda pojede nákladák poloprázdný nebo plný , tak si učtuje stejnou sazbu za kilometr . Tudíž klidně bych objednal takzvaně co se do něj vejde a na zahradě pokuď máte místo tak narovnat . Klidně 10m3 a ono to za pár let jak najdete (lepší než peníze v bance)

• Hodně zjednodušený odhad:
    (požadovaný výkon v kW / 3) * počet hodin za den = spotřeba dřeva v kg za den topení

• @jendad  sel jsem touhle cestou, jeste nez jsem poridil vlastni les, objednal jsem kamion kurovcaku 😃
    35m3 v kulatine odpovida cca 55 prmr. Jo, na 8-9 let to vydrzi....
    btw, docela by mne zajimalo, za kolik se ted prodava stipany buk rovnany v bedne....

• @jumpmans  ježíši, takový množství bych mel asi tak na 100let. Myslel jsem si, jak budeme topit a pred dvema lety objednal avii mekkyho dreva, pak z nenazranosti jeste jednu tvrdyho, ale pripravene na topeni tzn, vyschle. No na jedno topeni v krbu, ktery mame v drevostavbe v nejvetsi mistnosti (kuchyn-jidelna-obyvak) spotrebuju 1koš. ANO slovy JEDEN a mame vystarano od 15 do 23hod. Dum je teda nizkoenergeticky a krb je s pruhledovou vlozkou teplovzdusny s akumulaci.

• @termat5  Objednejte to podle auta. Jak tu zaznělo, dopravu budete platit ať je auto prázdné nebo plné.
    My topíme denně a máme spotřebu za zimu 4 rovnané metry.
    Takže jestli máte nízkoenergetický dům, bude to plus minus něco takvého.

Jen si dejte pozor, že rovnané a sypané metry jsou docela rozdílné. Záleží, jak to tam nasypou. Nicméně bych se podíval jaká mají auta, a jestli třeba na 5m3, tak bych objednal plné auto.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat