Kolik stojí krb se zadním plněním?

4. lis 200870

Ahoj, do novostavby si pro vytápění pořídíme krb. JDe o krb, kdy se přikládá z jiné místnůstky do krbu zezadu (nikoliv přední plnění přímo z obýváku, ale jakoby z kotelny). Krb bude teplovodní - teplo půjde do radiátorů. V jaké cenové relaci se realizace takového krbu pohybuje? A je možné krb jakoby zabudovat do stěny, že v obýváku nevyčnívá, je zarovnaný se stěnou? - vložka je v podstatě v místnosti, kde se přitápí. Nebo nesmí vložka v místnosti pro přikládání vyčnívat a musí být v obýváku?

 • markec - určo by to asi takhle šlo, ale bylo by dobrý kdyby sis domluvila schůzku s nějakým krbařem a on by ti to zodpověděl, on to bude vědět nejlít 😉

 • takhle to udělat jde, akorát většina krbařů se shoduje v názoru, že ty krbové vložky jsou obecně horší, než klasické.

 • iljanka • Dnes o 12:26
  Ahojte. Chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť s krbom, ktorý by sa otváral vzadu - bola by tam nejaká technická miestnosť, z ktorej by sa prikladalo aj vymetal popol. Či sa to dá realizovať, prípadne či tá krbová vložka potom nie je drahšia ako pri klasickom krbe.

 • Sponzor fóra
 • Diky moc. Nikto mi neveril, že je to vôbec možné... Teraz musíme nad tým porozmýšľať, ako by sme to dali. Ak by niekto s tým mal nejaké skúsenosti, budem veľmi rada, ak napíše.

 • az taka draha ta vlozka nieje a za tu cistotu v obyvke to stoji. U nas by bolo treba behat naokolo prikladat ale urcite budem trvat na takejto-mame krb urobeny tak ze sa to da jedna strana obyvacka druha strana kotolna a aj drevo by tam mohlo byt uskladnene. Super,ako dobre ze existuje toto forum 🙂

 • Také plánujeme takovouto krbovou vložku - ze strany obýváku skleněná dvířka, z druhé strany (kde je schodiště do sklepa) dvířka "plná", odkud se bude zatápět, vymetat popel atd. (ale nepředpokládám, že by se tam běhalo kvůli každému přiložení. Je od firmy Blanzek a cenově vychází podobně jako běžné krbové vložky. Trochu problém je, že tam myslím není možnost teplovodního výměníku 😐 Zkušenosti budu moct dodat až za 2 roky.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Plotový systém nahradí klasickou zeď
  Archiv článků od partnerů