Krb se zadním přikládáním - výhody a nevýhody

Zobraz úvodní příspěvek
Plánujeme do domu krb pro občasné použití. Rozhodně s ním nechceme vytápět, opravdu jen občas rozdělat oheň pro atmosféru. Máme možnost přikládat z technické místnosti. Jen nevím, jestli při takové frekvenci využití je to výhoda běžet přiložit do jiné místnosti. Samozřejmě chápu, že nějaký nepořádek bude a doufám, že opatrnou manipulací se dá minimalizovat. Prosím o zkušenosti všechny, kteří zadní přikládání mají, nebo mohli někde vyzkoušet. Je to opravdu tak super? Nebo stejně máte pár polínek v obyváku, protože se vám nechce kvůli 1 polínku chodit "tak daleko" :-).
Odpovědět
@bamak @majak78 Dobrý den, mohl bych se Vás zeptat, jak jste po čase spokojené s krbovými vložkami se zadním přikládáním z TM a jak moc případně znečišťuje přikládání, dřevo a další nepořádek pračku a sušičku? Stavíme dům a máme taky namyšlenou vložku se zadním přikládáním, tak by mě zajímalo, jak Vám to funguje v praxi. Moc děkuji :-)
Odpovědět
Bydlíme rok, vloni, první sezónu, jsme topili opravdu často. Zadní přikládáni je super. Trochu jsem se obávala, že se nám nebude chtít pořád běhat přikládat, ale ono se moc nepriklada :-). Dřevo hoří pomalu a dlouho. Pračku máme taky v technické a je pravda, že jsem nepřála když jsme topili, ale žádný problém s nacichlym pradlem nebyl. Sušičku nemám. Jinak žádný nepořádek není, co odpadne z dřeva, jednoduše zametu. Popel jsme vydávali 2x. Binec žádný.
Odpovědět
@lennyh Ještě stavíme, takže zkušenosti nemám ;-)
Odpovědět
@bamak Taky budu mít ve stejné místnosti pračku i sušičku, obavu z toho mám, ale nelze jinak řešit. Ale tak říkám si, když se může přikládat z obýváku, kde je sedačka, koberec, záclony, a nikdo si na zápach nestěžuje, tak snad ani tomu prádlu to vadit nebude, zvlášť, když jen přehodím z pračky do sušičky..
Odpovědět
@majak78 mě přijde že mokré prádlo mnohem snaze nachyta pachy. Ale jak píšu, neperu ve stejnou dobu kdy topime a žádný problém nemám. :-)
Odpovědět
@bamak Pereš jen ty dny, kdy netopíte? Nebo zrovna když přikládáš neděláš s prádlem? Chystáme se topit dost.. tak to bude blbé teda :)
Odpovědět
Nebala bych se toho. Ten kouř údajně cítit v místnosti přikládání není. Taky máme v plánu zadní přikládání. Akorát prádelnu máme zvlášť. Zase ale uvažujeme, jestli v té místnosti na přikládání můžeme dát lednici, je z ní výstup na terasu. Podotýkám, že krb bude akumulační, takže v místnosti bude teplo . Myslíte, že to vadí? Díky
Odpovědět
@majak78 neperu když zrovna topime. Ale je fakt, že když píšu, že jsme topili hodně, myslím tim cca 3x za týden vždycky večer pro atmosféru. Takže i když mám malé děti, tak neperu denně, ale klidně jeden večer počkám a pak vyperu 2 pracky. Cítit to trochu je, ale v technické nejsou věci, které by kouř nasaly a srdeli tam- žádné sedačky, textilie... Proste jenom kachlicky, sprcha, dřevo... Vyvetras a je hotovo. Ale možná to nebude cítit ani tak, nezkoušela jsem to ;-)
Odpovědět
@nelinecek máme v technické mrazák a žádný problém to není. Možná trochu větší spotřeba, ale dneska se dávají běžné ledničky vedle trouby a problém to taky není. ;-)
Odpovědět
@bamak Vyzkoušíme, uvidíme.. já právě peru furt, děti tři a ještě k tomu čuňata :)
Odpovědět
@majak78 tak pak dejte vědět ;-)
Odpovědět
Děkuju za reakce @bamak @majak78 a @nelinecek. Všechny jste mě celkem uklidnily :-)
Odpovědět
Článek se načítá
My teda pracku v tm nemame, ale nemyslim, ze by to byl problem, zakoureno tam mame malokdy a to topime fakt hodne
Odpovědět
Ahoj, mate nějaké fotky krbu v interiéru ? Chceme přikladat z přiklácí místnosti. A nechci aby byl okno v krbu plně ve zdi líbilo by se mi aby krb byl o něco výstouplejší ze zdi půjde to ?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@bamak dobrý den, můžu se zeptat zda již máte osobní zkušenosti s krbem a jaký jste na konec vybrali? děkuji, aktuálně to řeším taky, proto se ptám :)
Odpovědět
@lt ano bydlíme už 1,5 roku. Krb je super. V technické je při přikládá i kouř trochu cítit, ale dá se velmi rychle vyvetrat. Prádlo mi zatím nikdy nenacichlo, ale susim jinde. Máme Kobok- na doporučení místního krbare... Spokojeni jsme, ale je to náš první krb tak nemám srovnání. Hoří v tom oheň, dým neutika..... Zatím se nic nepokazilo :-D.
Odpovědět
@bamak jak casto cistite sklo? Na tom je nejvic poznat, jestli je krb dobry nebo neni.
Odpovědět
@edcbubu opravdu? Já myslela, že se tak pozná jak dobře a čím člověk topi :-D.... Každopádně ho čistíme jednou za rok..... Jen si nejsem jistá, jestli vám tato informace bude stačit, když nevite jak často topime, jak moc "haklivi" na čistotu skla jsme.... ;-) sousedka čistí po každém zatopeni..... Ale to taky nebude špatnou vlozkou :-D
Odpovědět
@bamak děkuji za info
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Hezký den, máme zadní přikládání v projektu RD. Řeším jakou krbovou vložku vybrat jako doplňkový zdroj, chceme bez výměníku nenapojenou na podlahové topení. 1. varianta BEF Double 6 N Feel za 28900 bez DPH 2. varianta Romotop Dynamic B2G 66.50.01 za 36900 bez DPH Byla jsem rozhodnutá pro Romotop, ale váhám zda Bef nebude kvalitativně stejný a ušetřil by mi pár tisíc. Děkuji za názor
Odpovědět
@jajinka121 Nebude. Poprodejní servis stojí za starou belu. Přístup k vývoji (a tedy i k následné kvalitě) jak z osmdesátek. To i ten Romotop je na tom líp...
Odpovědět
Ještě jeden dotaz prosím - když plánuju přikládat pouze ze zadu, i tak musím mít před krbem v obytné části nehořlavou plochu? Krb bude zazděný v úrovni zdi a bude se kolem něj často chodit, takže bych tam raději měla jednotnou podlahu jako ve zbytku domu a ne zakopávat o skleněnou desku. děkuji moc.
Odpovědět
@jajinka121 Pokud nejde o "otevíravou část" (tak zní termín z normy), pak nemusíte. Fakticky bude otevíravá alespoň pro čištění, ale pokud projekt krbu uvede, že přikládání je realizováno pouze zády, je to pro kolaudaci OK. Pozor jen na uplatnění případné škody z pojistky, když Vám zahoří podlaha na straně obýváku.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@vivien1010 Jděte s tou reklamou už s dovolením do háje...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@kuldacz Dobrý den, mohla bych Vás požádat o informaci ohledně typu vložky, také bych ráda volila oboustrannou, ale krbař nás odrazuje prý velkým rozdílem v ceně, a my bohužel finanční stránku musíme také akceptovat. Případně bych ocenila i nějakou fotodokumentaci Vašeho krbu z obou stran. Opravdu by mi to moc pomohlo. Ilona.Streleckova@gmail.com Děkuji!
Odpovědět
@ilona_streleckova Máme krbovou vložku se zadním přikládáním od Romotopu (lze otevírat i ze předu ale to nedoporučuji). Konkrétně je to model Romotop DYNAMIC B2G 66.50.13. Příliš velký rozdíl v ceně tam nevidím-těch cca 10tis navíc se s ohledem na výhody zadního přikládání dle mého vyplatí. A když se budete hádat o ceně tak ten rozdíl bude i nižší. Já osobně jsem šel do krbové vložky jen díky možnostem zadního přikládání. Původně jsem chtěl i s výměníkem, ale to už chce celkově vyšší investice nejen do vložky ale i do celého topného systému.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme Romotop se zadním přikládáním, to byla podmínka manžela 🙂 ještě nebydlíme, ale výhoda kterou vidím je že není nikde bordel a v obytné části je čisto, žádné zakouřené stěny.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Dobrý den, chci se zeptat, jakou teplotu mají zadní dveře? Jde mi o to, aby "technická místnost" nebyla extrémně přetopená. V našem případě to nebude TM a tak váhám mezi obezděním zezadu včetně izolace nebo zadním přikládáním, které má jasné výhody, ale malou místnost může vytápět, víc než druhá varianta bez zadního přikládání. Děkuji.
Odpovědět
@jurta Teplotu vám hned řeknu, ohen šlehá o to sklo při teplotě asi 400 - 500C, to vám udělá dost už tepla, pokud tam bude dvojsklo, tak to srazí na 200 - 300 zhruba teplotu, nejlepší řešení jsou izolace jak na kotel, kdy máte litinové dveře a v nich vatu a krytou plechem, to se vám tam tak moc nepřetopí ale teplo tam bude vždy znatelně vyšší, ostatně proto bych nikdy do zadního přikládání nešel, ale někomu to samožrejmě vyhovuje.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?