Krbová vložka ze zámečnictví Martin Bartl, prosím o info

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím stavitele, má někdo zkušenost s tímto výrobcem krbových vložek nebo přímo vložkami? Jakékoli informace vítáme!! děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
ono to není jenom o pořizovací ceně. jde o mnoho dalších proměnných, které se prolínají v rámci nabídky. pokud koupím levnou vložku, zřejmě do ní častěji budu muset zasahovat kvůli údržbě než u kvalitnější. pokud někdo topí na vánoce, je zřejmě zbytečné investovat x desítek tisíc. v opačném případě se vyplatí investovat do prověřené značky. je to i o účinnosti, kvalitní šamotové vystýlce, nezačernalém sklu, přístupu ke komponentům do budoucna. netvrdím, že levnější nebo méně známé značky jsou špatné (nevím to stejně jako vy), ale nechtěl bych se po dvou měsících provozu rozmýšlet, zda vložku nevybourat a nekoupit "něco prověřeného, co bude fakčit podle mých představ".
Odpovědět
dobrý večer,určitě bych na vložce extrémně nešetřil a vzal,jak je psáno v příspěvcích, kvalitního a ověřeného výrobce.Máme teplovodní vložku Kratki zuzia 19kW již desátým rokem a nebyl jediný problém a jede jako hlavní zdroj tepla.jediný,tak se po pár letech prohnul rošt,ale to asi u každých krbovek.Před 10 lety jsem ji vzali,páč plnila kritéria výkon,boční prosklení,externí přívod,chladící smyčka a cena 25-30tkč. tenkrát byla jiná situace-dokončení k nastěhování mateřská tak se řešila každá kačka....jednou,až nastane čas výměny investujeme klidně jednou tolik do vložky se šamotem atd. Snad se nikoho nedotknu,ale za ty peníze zlatý střed kvalitativně.není to trabant ale ani rolls…..
Odpovědět
Profilova fotka
@stavitel69 souhlasím. my jsme dali za vložku dva roky zpět 77 táců. se stejnými paramatery vycházel hoxter na 90 tisíc. romotop se dal pořídit cca za polovinu, ale parametry se u něj nedali srovnat, tudíž se neřešili, protože nic lepšího neměli. nekoupeme se v penězích, ale tím, že jsme stavili hodně vlastníma rukama, jsme si mohli dovolit zaplatit za hlavní zdroj vytápění podle našich představ. topíme druhou zimu. popel vybíráme max. 4 x do roka. máme bezroštové topeniště. od listopadu 2018 do února 2019 jsme protopili euro paletu briket (5500 Kč) plus měkké dřevo na rozkládku (max.metr prm). za domem mám nachystaných dalších 30 metrů surového dřeva na další roky. jelikož jsme na starém topili klasicky v kotli = uhlí, dřevo, nečekal jsem takové výsledky a minulý rok jsem se předzásobil. vysoká účinnost ale vyžaduje vysokou investici. my jsem se vyprdli na čerpadla a podobnou bižuterii a vrazili jsme ty prachy do pořádných kamen bez výměníku. z našeho komínu se kouří pouze prvních pár minut po zátopu. jakmile se v topeništi dostaneme nad 400 stupňů (cca 3 minuty), nad komínem se pouze tetelí horký vzduch. vysoká účinnost, perfektní spalování bez škrcení vzduchu a ekologické hledisko jde v sobě ruku v ruce. podle mě by tak měla fungovat každá nová chalupa na pevná paliva. není nic horšího než otravovat smradem z komínu celé okolí. u nás tak bohužel topí každý včetně novostaveb, které jsou plné obezděných krabic z ytongu, které mají nějak vypadat, ale parametrově jsou na tom hůř než stará kachlová kamna na renesančním zámku. my jsme dřív nebyli výjimkou a čadili jsme taky. pokud můžete, investujte do kvalitních prověřených vložek a kupujte je přes kamnáře. na rozdíl od prodavačů ví, o čem mluví.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Moc díky za zajímavý postřeh...budu to muset celé přehodnotit.
Odpovědět
Profilova fotka
@boreksikula ještě jedna věc. žádná krbová vložka, která je přímo napojena do komínu, což je 90% staveb nikdy nebude mít takovou účinnost jako vložka, za kterou je tahový systém a pak teprve komín. tahový systém lze pořídit od cca 25 tisíc do cca 80 tisíc. podle mě čím těžší, tím lepší, ale jsem pouze uživatel, ne kamnář :-) já jsem to prvně nechtěl tak, jak to máme. bez vody, ventilů, páček a podobných capin. na co radiátor, když můžu mít topné stěny (pro ty, co vyžadují vodu, lze udělat i topení kombinované přes dva systémy, ale považuji to za zbytečnost). naštěstí se našemu kamnáři podařilo přesvědčit mě, abych se na to jel podívat na stavbu, kde taková kamna stavil. absolutně mě to dostalo. v dnešní době plné přetechnizovaných vymožeností už nevěříme na principiálně jednoduché věci. ono nás to ani nenapadne věřit něčemu, co je stovky let staré a v dnešní době inovativních materiálů je to vlastně dotáhlé k dokonalosti. pokud se kolem kamnařiny člověk nemotá, nemůže vůbec tušit, co všechno za doslova úchvatné věci existuje. doporučuji konzultaci s kvalitním kamnářem. velmi pěkně pro laickou veřejnost to má vysvětleno honza temr na svých stránkách: http://www.temr.cz/velky-krb-v-malem-...
Odpovědět
Profilova fotka
naprostá fantazie. hoxter a kms (ortner). kdo neviděl v akci, nikdy nepochopí. vzhledem k ceně (u nás by to vyšlo na cca 180 tisíc (pouze vložka plus tah), jsme se rozhodli pro levnější variantu. i ta topí excelentně, ale na několikadenní akumulaci již nedosáhneme. každopádně kvalitní těžký akumulační tah vyžaduje kvalitní vložku. hoxter je drahý, ale má tu výhodu, že něco takového za sebou s minimem paliva nekompromisně utáhne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 můžu se zeptat, co máte za vložku, komín a kontakt na kamnáře? Klidně do IP. Také jsme přešli od serepetiček o jednoduššímu řešení, které v podstatě popisujete, uvažujeme právě o Hoxteru, ale pokud je něco levnějšího srovnatelně kvalitní, prosím o tip 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj máme vše od firmy olsberg, ale kvalitních prověřených značek je více. opravdu je z čeho vybírat. komín schiedel. stavil nám to pan strnad http://www.kamnarstvi-strnad.cz/
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Recenze na Zámečnictví Bartl: Termín dodání průhledová vložky 3x posunut, vždy se musela volat já a odpovědí mi bylo otrávené: "My o vás víme, paní Kršková..." Po 14ti dnech, co ji firemní dopravce vozil v autě, prý že až bude mít cestu (a to jsem měla placenou externí dopravu za 1.300) vložka dojela, ale beze skel. Že prý je pošlou a já si je tam mám dolepit... Ani za slíbených 14dnů je nemám... Doporučuji chtít zálohou fakturu!!! Snad bude aspoň dobře hřát.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Dobrý den, v Zámečnictví Bartl jsme si objednali jejich výrobek s konkrétním termínem dodání. Byly na to navázány další akce. Hrazena byla částka komplet předem! Jinak zakázky nepřijímají. Termín je pryč, výrobek nikde, na maily nikdo neodpovídá, telefon nikdo nezvedá. Zásadně nedoporučuji pokud nechcete přijít o své peníze. O případných řešeních reklamace i kdyby to nakonec po soudních tahanicich dopadlo nemluvě :o(
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@ceskyfousek1 Bohužel máme s firmou Zámečnictví Bartl také špatnou zkušenost. Objednána udírna Gurmán XXL, zaplacena celá cena a termín dodání byl už před měsícem a výrobek stále nemáme. Pan Bartl nereaguje na telefon, SMSky a e-maily také bez zpětné odezvy. Budeme také muset nějak řešit přes příslušné úřady..... Pokud nás bude více, tak se mi ozvěte na e-mail: petra.sikova@seznam.cz
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
@sikulka316 dobrý den, mohu se zeptat, jak jste dopadla s objednávkou? máme také nepříjemnou zkušenost. děkuji.
Odpovědět
Článek se načítá
@petra_sokolova nakonec si manžel za panem Bartlem zajel osobně a zboží vyzvedl. Práce byla precizní, ale ty tahanice kolem byly hrozně....
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, zajímalo by mě, jak jste na to. Teď po čase. Jestli jste se nakonec dočkali, nebo ne. Úplně stejně špatná zkušenost.. Objednal jsem jedny při sebe a jedny pro kolegu z práce.. Kolega měl dřívější termín. Kamna jsme objednávali v květnu loňského roku s termínem pro kolegu v červenci a pro mě srpen. Kolega je dostal skoro až v září a to po velkém vyhrožování a já se dosud nedočkal... Mezi tím si je objednal další kolega z práce a ten je dostal. Ale já opět nic.. Stejná písnička. Telefony ne zvedá, na emaily nereaguje, ani si je nečte a na SMS taky neodpovídá.. Takže kdo jste s ním v nějakém soudním sporu nebo tak, klidně se ozvěte. Budeme to řešit hromadně.. @ceskyfousek1 Kdyby se našel ještě někdo tak email je : D.E.N.N.Y070@seznam.cz
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
Také máme špatnou zkušenost, partner dal na doporučení svých známých a objednali jsme krbovou vložku někdy v listopadu, zaplatili celou částku. Dodání mělo být v únoru, pak konečně pán odpověděl na emaily, že dodání bude koncem května a stále nic. Práce na stavbě stojí, stále jsme v nájmu a bydlení ve vlastním se prodlužuje..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Přidávám se ke špatným recenzím na pana Bartla. Krbovou vložku jsme jeli osobně objednat a zaplatit v prosinci 2021 s termínem dodání v březnu 2022. Po neustálých urgencích, sms a volání, na něž Bartl nereagoval se nám podařilo krbovou vložku v polovině května vyzvednout, avšak bez skel, šamotu a roštů, které nám měly být zaslány poštou. Po 3 měsících neustálých mailů, telefonátů a sms se nám vrátila odpověď, že do týdne budou chybějící komponenty zaslány. Uběhl další měsíc a žádnou zásilku jsme stále neobdrželi. Na maily, sms a volání opět nikdo nereaguje. Zvažujeme podání trestního oznámení a upozornění ČOI. Jak jste dopadli? @bara_kopecka @peking53 @petra_sokolova
Odpovědět
Profilova fotka
@lokomotiva13 Dobrý den, my už se naštěstí dočkali, ale vše až po osobní návštěvě.. A nakonec také ještě s měsíčním zpožděním..
Odpovědět
Profilova fotka
@lokomotiva13 Tak já se omlouvám, to jsem Vám podala špatnou informaci. Teď mi přítel oznámil, že rošty, sklo a šamoty také nemáme, nepočítal, že by to měl být problém.. Tak teď jsme opět ve stresu 😳
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
@peking53 Jak jste dopadl ? Sestra si objednala rohový krb. Po plno mailech, telefonech a dokonce dopisem s odstoupení ze smlouvy se nic moc nedělo. Pak teda napsal, že vrátí peníze. Poslal pouze 10 tis s tím, že 25 pošle později a nic se neděje. Dali to na ČOI, ta to prošetřila a bylo sděleno, že když poslal aspoň část tak můžou být rádi.
Odpovědět
@bara_kopecka
Odpovědět
Dobrý den,jak jste dopadli s Bartlem, mám ten samý problém, klidně s vámi půjdu do hromadné žaloby
Odpovědět
Kdo ma problem s Bartlem muzete mne kontaktovat buresfrantisek@seznam.cz. S klientem jsme podali zalobu a budeme radi kdyz na pana budeme toho mit vice.
Odpovědět
Profilova fotka
@richt Takže lidičky, začínám toho mít dost. Myslel jsem , že se na to vykašlu, ale vy mě dokola přesvědčujete o tom že tento člověk se nezmění. Budu o něm natáčet recenzí, aby se už se sebou další lidé nenechali tak hrozně zacházet. Já kamna mám. Ale... Dodal je až o půl roku déle, sklo a šamot dodal až o dalšího půl déle. Sklo se vypálilo po 2 měsících topení, šamot se rozlámal a kamna? Posuďte sami.. kouří do prostoru kéž tyto nepatrné klapky . Podotýkám, že sem je neměl ani jednou otevřené a že topím suchým dřevem.. a přední stranu dvířek neotvírám. A nejsem jediný. Kolegovi z práce se to děje taktéž. Snaží se to hodit na nás,že máme špatný komín.. Jediné co na něj fungovalo a co jsem doporučoval každému kdo se mi ozval na email bylo poslat dopis od právníka. To se lidem potom už konečně ozval. Zároveň kamna teď dělá někde za 70tis, ale na bazosi je prodává kolem 60tis. Přeju pevné nervy. Pustím se do té video recenze už konečně co nejdříve. Klidně pište na e-mail vaše příběhy s komunikací. Pořád ta samá písnička dokola D.E.N.N.Y070@SEZNAM.CZ
Odpovědět
@lokomotiva13 Dobrý den, mohu se zeptat, jak jste dopadli s Bártlem? Dali jste to k soudu nebo na policii? Máme úplně stejný problém, krb bez šamotu, bez skla. Budeme tento týden podávat žalobu. Předem děkuji za odpověď.
Odpovědět
@svita69 Dobrý den, mohu se zeptat, jak jste dopadl s Bártlem? Teď bohužel řešíme ten samý problém. Řešili jste to soudně? Vrátil Vám peníze? Budu moc rád za každou informaci.Děkuji.Bukač
Odpovědět
@ceskyfousek1 Dobrý den, mohu se zeptat, jak jste dopadli s Bártlem? Vrátil Vám peníze? My totiž řešíme podobný problém, jen s tím rozdílem, že my jsme krb obdrželi, ale bez skel a šamotu. Teď chceme peníze zpět, ale Bártl nereaguje. Budeme to tento týden řešit žalobou. Budu rád za jakoukoli informaci. Děkuji. Vašek mail: jita2301@seznam.cz
Odpovědět
Prosím na jaký účet jste panu Bartlovi posílali peníze? My na účet 205325458/0600 - zřejmě ale panu Bartlovi nepatří, tak podle toho zvážíme další kroky. Děkuji
Odpovědět
@vaclavbukac šamot nám nakonec přišel poštou (až po několika urgencích tedy) od jiné firmy, Bartl přímo šamot asi nevyrábí.
Odpovědět
Zdravím všechny, kteří chtějí vědět další zkušenosti s p. Bartlem. Moje jsou podobné nebo jak přes kopírák s těmi, které jsou v této debatě popsány výše. Krbová vložka s předním plněním - objednána a v plné výši zaplacena v listopadu 2022. Podle Smlouvy o dílo byl termín dodání koncem ledna 2023. Těšil jsem se, jak si ještě v zimě zatopím v nové vložce...bohužel nezatopil. Následovaly telefonáty, SMS, maily. Pan Bartl telefon zásadně nebere. Na SMS nebo mail někdy odpoví, ale se zpožděním 14dní nebo vůbec. Takže mi občas přišla odpověď ve stylu - dodavatel mi ještě vložku nedodal, mám problémy se zaměstnanci, nestíhícám...atd. Bydlím v Dolních Kounicích, tak jsem do jeho dílny občas zajel, abych zjistil, jak dodávka vložky vypadá. Pokud jsem měl štěstí a pana Bartla zastihl, písnička byla pořád stejná - já za to nemůžu, ještě mi vložku nedodali, denně řeším to a toto, nestíhám atd. Příští týden už vložka bude, dám vám vědět. Týdny plynuly, vložka nikde, odpověď žádná. Až koncem dubna mi dal vědět, že už vložku má a že si ji můžu vyzvednout. Tak jsem si ji jel konečně vyzvednout. Když jsem ji doma vybalil ze stretch folie, tak jsem zjistil, že v ní chybí rošt, sklo a část šamotů. Odpověď na dotaz, kdy mi dodá zbylé komponenty trvala opět několik dní. Dodávka trvala další měsíc. Teď už mám doma vše komplet, ale zbývá dořešit ještě smluvní pokutu za opožděné dodání díla. Ve smlouvě o dílo má p. Bartl uvedeno 1% z ceny za každý týden prodlení. V mém případě to dělá 5.700,-Kč. P. Bartl mě ujistil, že mi částku uhradí. Původně tvrdil, že mi ji předá v hotovosti při převzetí vložky, což se samozřejmě nestalo. Poté mi řekl, že mu mám poslat číslo konta, na které mi peníze pošle. Je to už zase víc jak měsíc, peníze nikde, odpověď žádná. Takže mu zašlu předžalobní upomínku a uvidíme. Všem, kteří uvažují o dodávku výrobku od p. Bartla bych doporučil přečíst si celou výše napsanou recenzi. Pokud se i přesto rozhodnou u něj výrobek objednat, tak ať se obrní velkou dávkou trpělivosti, možná se dočkají. Závěrem - p. Bartl je absolutně splachovací, komunikuje minimálně nebo vůbec. Nechápu, jak s tímto přístupem může mít ještě nějaké zákazníky.
Odpovědět
Dobrý den, nám Bártl dodal krb také bez šamotu a skla . Odstoupili jsme od smlouvy,chtěli jsme vrátit peníze 65 000 Kč,podávali předžalobní výzvy na které nereagoval,smluvní pokutu nám také neuhradil,to je cca 4000 Kč,tak jsme podali žalobu k soudu . Nechápu,jak může podnikat dál a nikdo nic nedělá 😞. Dnes může podnikat každý,okrádat lidi a nic se neděje .Lidi,dejte si na Bártla pozor,přijdete o peníze a dostanete nefunkční krb a nikoho to zajímat nebude. ..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?