Mastková kamna Tulikivi, Nunnauunni, Akustone, apod..

Dobrý den, hledám vlastníky těchto kamen k vyzpovídání/podělení se o zkušenosti. Již jsem tady jednotky lidí našel a oslovil, ale zkusím to ještě takhle. Vy kdož je máte, jak jste spokojeni? Jak jste byly spokojení s firmou a montáží? Všechno v pohodě i po letech? Nosnost podlahy - museli jste nějak řešit? Atp. Můj UseCase: Malý dvojpatrový dům, cca 120m užitné plochy (Obývák + kuchyň cca 45m), TZ včetně větrání cca 4kW při diferenci = 37(20/-17). Kamna nebudou primární, ale sekundární zdroj, občas ale určitě zastanou i roli primárního v určitém období. Předem moc děkuji.
Odpovědět
Zdravím, kamna mám objednané, Akustone IP, montáž bude v lednu tak pak můžu dáte vědět. Primárně jsme měli mít elektrokotel, po změně bude TČ, ale mylsím že podzim - jaro se bude topit jen v kamnech. Mělo by to podle výrobce vytopit cca 100m2, my budeme mít bungalov cca 120m2, tepelná ztráta 5,2kW.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@jimbo101 Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli už u Vás proběhla montáž kamen od firmy Akustone a jak jste byli spokojeni? My bohužel s firmou spokojeni nejsme, stále nemáme dodané veškeré díly a nechtějí s námi komunikovat. Slyšeli jsme, že nejsme jediní, kteří nejsou spokojeni.
Odpovědět
Dobrý den, kamna již máme a jsou v provozu, neměl jsem problém s dodáním nebo s komunikací s firmou. Objednával jsme je v únoru 2022 a montovali je v lednu 2023.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Dobrý den, slyšel jsem, že měli ve firme Akustone personální problém. Pan Fojtík, nasliboval nesplnitelné a teď to po něm žehlí... Nicméně taky máme od nich kamna. Jsem s nimi spokojený. Je tam jedno ALE. Možná je problem na mé straně, ale většinou jak přikládám, tak mi do místnosti uteče trošku kouře. Máte někdo s tím také problém? Prosím o radu jak na to. Díky moc :)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jakubbra:

Dobrý den, slyšel jsem, že měli ve firme Akustone…
@jakubbra ja kdyz prikladam , tak vzdy otevru ventilacku na okne, aby pri otevreni dvirek kamen mohl komin chytnout poradny tah a zamezil uniku koure do mistnosti.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jakubbra:

Dobrý den, slyšel jsem, že měli ve firme Akustone…
@jakubbra nemáme tato kamna, ale teplovodní krb. Když přikládám, tak otevírám klapku do komína, ať nejde dým do místnosti.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?