Možnosti vytápění

24. bře 201960

Ahoj všem. V projektu máme jako vytápění TČ vzduch-voda, poslední dobou ale hodně přemýšlíme, jestli pro nás nebude lepší nějaký jiný způsob vytápění. Hodně mi vadí hluk venkovní jednotky. TČ by bylo natočené směrem k sousedovi a i když nám to přes hlukovou studii prošlo, tak stejně nevěřím tomu, že by to u nich na zahradě nedělalo otravné zvuky. Ve vedlejší ulici TČ mají a ten hluk je fakt dost nepříjemný když okolo procházíme a neumím si to představit třeba večer... TZ máme vypočtené na 4,99 kW. Je třeba možné dát vytápění elektrikou a k tomu třeba nějakou lepší klimu? Prošlo by to přes úřad? Topení bude všude podlahové a v létě bychom tím chtěli chladit. Na TČ země-voda máme malý pozemek. Plyn nemáme v dosahu. Krb ani komín nechceme. Existuje třeba ještě nějaký způsob vytápění, který byste doporučili?

 • Ještě je varianta hloubkového vrtu, který vyžaduje jen možnost vjezdu vrtné soupravy na pozemek. Jinak já bych se toho TČ vzduch voda nebál. V případě potřeby se dá dodatečně řešit dokoupením protihlukového krytu. http://www.stavoklima.cz/protihlukove-kryty-tepelnych-cerpadel.html

 • @jakuda  Děkuji za tip, ten protihlukový kryt nevypadá vůbec špatně. 😉 Vrt do země by se nám nevyplatil, ten jsme zavrhli hned na začátku. Díky moc.

 • Sponzor fóra
 • @roxolanka  asi před rokem jsem je poptával. Ceny se mohly změnit, ale pro info:

  velikost Beta S 1030 x 1225 x 430 mm – 28.000 Kč

  velikost Beta SU 1030 x 1225 x 430 mm – 32.775 Kč

  Uvedené ceny jsou bez DPH, bez dopravy a případné montáže. Takže nic levného to taky není. Ale pokud řešíte hluk, tak klimatizace není řešení. Ta hlučí taky.

 • @jakuda  Jé, moc děkuju. Jde mi právě hlavně o ten hluk venku. A ta klima je tedy taky venku hodně slyšet? S cenou toho krytu už se za chvíli budeme blížit tomu země-voda Vrt 😆 To je hrozný, my snad nic nevybereme a uděláme si doma ohniště... 🙂

 • @kopca89  Děkuji, určitě to pročtu 🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?