Můžeme mít podlahové topení, když je na pozemku radon?

Je možné mít v domku podlahové topení i když máme na pozemku vysoký radon?? Máme základovou deskou s proti radonovou folii. Máte někdo nějaké zkušenosti nebo info?? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Radon je dneska už skoro všude :-) Proto se dělají už od základové desky protiradonová opatření, která jsou popsána v projektu, aby se pronikání radonu zabránilo. Následně by radon neměl mít téměř žádný vliv na bydlící a už vůbec ne na podlahové topení. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
radon nema na vyber topeni vliv...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
nám při měření říkali, že podlahovka je na radon horší, budeme muset mít složitější protiradon. opatření
Odpovědět
Profilova fotka
radon je všude nekde víc nekde mín proto se dávají folie pokud použijete kvalitní folii po celé desce není problém taky máme folii fatrafol po celé desce a podlahovku máme,a nikdy jsem neslyšela že by mělo byt neco šptně,vysvetlily vám jak by to mělo na podlahový topení pusobit?podle mě je to tah jak vás utáhnout na dražší materiál a tím větší výdělek,tatka je topenář a v životě to taky neslyšel
Odpovědět
Podlahové topení s radonem nesouvisí. A dle našich zkušeností jej mohu jen doporučit - a to zvláště do přízemí patrového baráku (náš případ) nebo do bungalowu. U nového slušně zatepleného baráku je podlaha s podlahovým topením i při největších mrazech nanejvýše jen lehounce vlažná - takže když manželka po dojmech s teplou podlahou ve starším baráku s podlahovkou u švagrové tvrdila, že to podlahové topení nefunguje a já to "opálil", aby byla podlaha skutečně citelně teplá, tak byla v baráku za chvilku sauna.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Vysoké hodnoty Radonu a podlahové topení. Musí se samozřejmě udělat dostatečná a kvalitní proti radonová izolace základové desky a při horší situaci i odvětrání základové desky - to musíme my. Podlahové topení účinky radonu zvyšuje proto, že se zahřívá přímo podlaha, tedy i základy a vyššími teplotami se uvolňuje vyšší množství radonu, ale opakluji, pokud je kvalitně a dobře udělaná protiradonová vrstva a kvalitní odvětrání, je i podlahové topení možné
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?