Nefunkční podlahove topeni

Profilova fotka
Ahoj, ve spodním patře mám podlahove topeni a v druhém zase radiátory. Termostat je ve spodním patře. Radiátory jedou parádně, ale podlahovce se nějak nechce😞 vůbec netopi Na bojleru mám nastavenou teplotu do topeni 50 stupňů. Přikládám fotografií rozdělovače. Horní okruh (kov i hadice jsou vařící) Dolní okruh jen jen kov věřící, ale hadice jsou studené. I když kroutim modrými uzávěry tam a sem. Žádná změna se nekoná😞 Vše je staré 3 roky. Nějaký nápad?🙂
Odpovědět
S těmi měřiči průtokoměru se dá taky otáčet, právě jimi se většinou reguluje průtok. Modré jsou spíše na odstavení celého okruhu. Tzn. musí být správně "krouceno" obouma.
Odpovědět
A teda ta kombinace a teplota vody je poněkud nešťastná... 😐
Odpovědět
Profilova fotka
@wacko děkuji. Vyzkouším. Bál jsem se s těmi dole točit, aby mi to nezačalo stříkat vodu do obličeje😄
Odpovědět
Profilova fotka
@rumcajk rád si nechám poradit, jakou teplotu nastavit na bojleru a jakou na všem co je vidět na fotkách🙂 Předem dekuji😉
Odpovědět
@libor_vais Je slyšet že to čerpadlo opravdu běží?
Odpovědět
@libor_vais Jaký máte zdroj tepla ? Proč stále píšete o bojleru, nebo tím myslíte akumulační nádrž? Ty modré čepičky dole jsou uzavírací ventily a klidně je můžete i sundat. Základní podmínkou funkce je zapnuté a funkční oběhové čerpadlo. To poznáte podle průtokoměrů. Pokud čerpadlo delší dobu neběží, tak se může zaseknout a musíte protočit hřídelku. Nemůžu ale přečíst typ čerpadla a tak nevím jak se to u tohoto dělá. Jestli běží poznáte i třeba pomocí šroubováku. Jedním koncem ho přitlačte k uchu a druhým na čerpadlo. Měl by jste slyšet šum. Jaké tam máte průtoky ? Ta podlahovka v této konfiguraci někdy fungovala ?
Odpovědět
@libor_vais tak obecně, jak asi ale víte, na čím menší teplotu budete vodu ohřívat, tím docílíte větší účinnosti, úspory. I plynový kondenzační kotel mi jede v bytovce na 40°C do radiátorů a nehoním ho navíc. U tep. čerpadla je to ještě o 5°c méně. Pokud vám tedy pro udržení komfortu stačí menší teplota vody v radiátorech, tak si ji snižte. Otázkou je co ta kombinace, pro podlahovku to bude ok pro radiátory to může být málo, pokud jsou menší... Každopádně to neřeší váš problém, proč to neproudí.. Napište jak jste dopadl, i po radách kolegů nade mnou.. 😉
Odpovědět
@libor_vais a fungovalo vám to někdy? Protože to máte divné umístěné to čerpadlo vám to točí vodo do zdroje tepla a do té podlahovky to vodu posílat nemůže. Nevidím celou instalaci ale to se mi zdá že je to divné.
Odpovědět
@edison101 rozdělovač je zapojený dobře, až na to, že se jedná o rozdělovač pro vysokoteplotní systémy. Proto jsem se ptal, čím tazatel topí a zda to někdy fungovalo. Tento rozdělovač totiž předpokládá, že na jeho vstupu je teplota nad zhruba 60 st.
Odpovědět
@zubr487 aha dobře já jen že voda jde přes ten regulátor průtoku pak přes sběrač do čerpadla a přes sběrač pryč do zdroje tepla nevidím nikde armaturu která by to tlačila do okruhu topeni i teď jsem se díval na napojení rozvaděčů a nikde to tak není. Logiku to má aby čerpadlo bylo na přívodu nebo odvodu ale takto? Ale hádat se nebudu pokud to 3 roky fungovalo
Odpovědět
Profilova fotka
@wpavel není slyšet, že by jelo. Z druhé strany jsem našel otočný knoflík. Svítí modre a chvíli svítil bíle. Přikládám foto i tip čerpadla
Odpovědět
@libor_vais Zřejmě je zablokované. Jedná se o elektronické čerpadlo, jehož součástí je silný permanentní magnet. Tato čerpadla jsou citlvá na bordel ve vodě a doporučuje se instalace kvalitního magnetického filtru. S tím souvisí opět otázka, jaký je zdroj tepla. Stáhněte si manuál k tomuto čerpadlu. V tomto případě nemá klasické víčko, kterým se čerpadlo nechá rozhýbat. Pokud se zablokuje, je potřeba uzavřít všechny přivodní armatury a nechá se vyndat samotné tělo čerpadla. Pak je potřeba vyzkoušet, zda jde vrtulkou točit a zda tam něco nedrhne. Z boku čerpadla by měl být přepínač pro ovládání režimu. Co ta ledka signalizuje nevím, přesněji přečtěte si manuál. V normálním režimu má svítit trvale. Jinak bliká s různou periodou, kterou signalizuje stav.
Odpovědět
Článek se načítá
@edison101 horká voda se vstřikuje vlevo nahoře termoventilem do horního trámce. Termoventil si snímá teplotu z dolního trámce. Ta se směšuje s ochlazenou vodou z PT. Namíchanou vodu tlačí čerpadlo dolů do dolního trámce a tam jde do smyček PT. Přebytek vody se vrací vlevo dole zpět do kotle. Je to tedy opačně než je obvyklé. Nahoře je trámec zpátečky a dole teplý trámec pro vstup do PT. Je to spíše archaický rozdělovač, který se s moderními zdroji tepla (TČ nebo kondenzační kotel) nedoporučuje používat. Někteří výrobci kondenzačních kotlů dokonce mají v návodu obrázek tohoto rozdělovače se zákazem použití. Problém je, že pro nátokovou teplotu 50st již obvykle nefunguje regulace teploty.
Odpovědět
@libor_vais https://www.manualslib.com/products/L...
Odpovědět
Je v okruhu před čerpadlem filtr? Není zanesený?
Odpovědět
Profilova fotka
@jarda_saly můžou být toto filtry? Jedno je před čerpadlem a druhe za. Nebo by mohl být filtr v části, kde je přichycene čerpadlo? Firma co mi instalaci dělala mi v pondělí pošle naceneni za výměnu cerpadla kus za kus. Ale i jejich technik si myslí, že to je jen ucpané. Bohužel jsem se danou firmou málem soudil a tak na mě mají pivku...
Odpovědět
@libor_vais toto asi nejsou filtry
Odpovědět
Profilova fotka
To je odvzdušňovák. Filtry vypadá jako "Y" na potrubí s šestihranou maticí (víčkem).
Odpovědět
Buhvi (podle barvy vody v prutokomerech). Zda funguji. Chtelo by to zavrit vodu na vstupu a vystupu a odsroubovat ty banky popr.je proplachnout a mrknout na ty gumicky, zda uz nejsou zarostle a jde jimy voda. Pod nimi je take takove syto, ktere muze byt zanesene.
Odpovědět
@libor_vais Sice jsem to nedělal, ale podle manuálu se čerpadlo nechá snadno rezebrat a vyčistit.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 čerpadlo jsem sundal a protaci se. Po nasazení zpět stále nejde. Někdo nějaké doporučení na nové čerpadlo? Mám koupit novější model a nebo jít do jiné značky? Děkuji
Odpovědět
@libor_vais Pokud sundáte motor a zapnete čerpadlo, tak se roztočí ? Ještě co jsem si všiml, tak se nechá rozdělit i samotný motor od rotační části. V každém případě vybírejte elektronické čerpadlo. Klasika jsou např. Grundfos nebo Yonos Pico
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?