Plynový kotel, byt 100m, kolik kw?

27. zář 201940

Dobrý den, odpovědi odborníků se různí a tak se chci poradit i zde. Kolik kw zvolit na vytápění 100m bytu? 18? 24?
Velmi děkuji za odpovědi,

 • To záleží na tepelných ztrátách,jestli máte podlahovku nebo radiatory atd. takže vám tu nikdo neporadí,když nezná situaci.My máme třeba na 150m2 12kw.

 • Podle energetického štítku a tepelných ztrát - je rozdíl, zda je v Bčku nebo Gčku....

 • jestli se názory vašich odborníků různí, pochybuji, že zde dostanete jednoznačnou odpověď. To se tu děje opravdu vzácně! 😃
   Jak zaznělo, výkon by se měl odvíjet od tepelných ztrát atd. Já ale osobně neznám nikoho, kdo by znal tepelné ztráty svého bytu. Dneska se dá koupit už asi jen kondenzační kotel a nebývá to nic za pár peněz. Z toho důvodu se může někdo uchylovat ke kotli s průtokovým ohřevem místo kotle se zásobníkem. Pro průtokový ohřev je lepší mít nějaký ještě výkonnější, než se zásobníkem. Osobně bych pro jistotu pro velký byt bral spíš těch 24kw. Ničemu by případná výkonová rezerva neměla zásadně vadit.
  Osobně bych se u výběru kotle ale něřidil pouze výkonem. Dobré by bylo třeba také uvést konkrétní typy, které máte ve výběru. Značku vybírejte podle toho, aby jste měla osvědčený servis v okolí.

 • Tento dotaz smerujte primo na firmu,ktera vam kotel doda a instaluje; nevezmou si na triko urcite naddimenzovany ci poddimenzovany kotel.
  Meli jsme obyc.plyn.kotel prutokovy,uz rok mame novy se 60l zasobnikem,kondenzacni a je to mnohem vic na pohodu pri odberech teple vody ten kotel se zasobnikem.A nyni uz se dodavaji pouze kondenzacni,mely by byt i mnohem uspornejsi nez obyc.plynaky.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Plotový systém nahradí klasickou zeď
  Archiv článků od partnerů