Podlahové vytápění Giacomini, máte někdo?

Podlahové topení GIACOMINI - máte někdo. Máme nabídku na toto topení, ale nevím zda je dobré, bude napojeno na TČ.
Odpovědět
@medunovi vlastní zkušenost nemám, ale vodař, kterému věřím, říkal, že jiné nedělají, že je to top (cena/výkon).
Odpovědět
@medunovi Z hlediska funkce je celkem jedno, od koho máte PT. Rozdíly jsou především v ceně. Nevím co máte v nabídce, ale co jsem kdysi poptával, tak všude cpou dost drahou systémovou desku.
Odpovědět
@zubr487 dávají nějakou svojí desku Giacomini z polystyrénové pěny
Odpovědět
@zubr487 někdo kdo pokládá říkal, že tj špatné, že lepší riky Gabotherm nebo Rehau popripade Shlitra, ale co já vím v čem tj dobré a naopak. Prostě trubka v podlaze
Odpovědět
@zubr487 topit budou všechny stejně, to je pravda, ale velmi důležitá je především životnost..
Odpovědět
@jaroslav1987 záruku dávají 25 let právě na systém v podlaze
Odpovědět
@medunovi Já jsem si motal podlahové topení sám. Trubky a sponky TopHeating. Na EPS jsem klasicky natáhl separační folii a trubky jsem špendlil pomocí lomených svorek https://www.1-topeni-levne.cz/katalog... Srovnejte si ceny, za systémové desky dáte trojnásobek ceny samotných trubek a navíc zhoršují přestupovou plochu mezi trubkami a betonem/anhydritem.
Odpovědět
@jaroslav1987 Můžete mi ukázat někde v diskuzích, že by někdo řešil prasklé trubky ? Jeden známý dělal samodomo topení před cca 40 lety a obyčejných benzinových hadiček a funguje mu to dodnes..
Odpovědět
@zubr487 jenže před 40 lety se dělali věci jinak než se dělají dnes. Neriskoval bych nějakou "nejlevnější trubku". Jinak s Vámi souhlasím ohledně systémové desky, tu chtějí dávat topenari, protože jim to ulehčí práci a dostanou zaplaceno stejně. Určitě bych šel cestou co Vy, sám bych si položil trubku a rpak nechal odpojit od vodare..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@zubr487 Zdravím. Od TopHeating jste bral jen trubky a sponky? Rozdělovače ne? Ty jejich engine nerez jsou dražší, ale ne zase o tolik. Zvažují, zda vzít vše od nich. Spokojenost s trubkami a sponkami? Děkuji.
Odpovědět
@mpavka Nebylo to na mne ale něco napíšu asi před 15 lety jsem bral materiál od HST ŽICHLÍNEK to byli ještě v Praze a v té době to bylo za velice slušnou cenu.
Odpovědět
@mpavka Já jsem kupoval materiál (trubky, sponky, folie a dilatační pásky) z 1-topeni-levne.cz. Tam jsem také kupoval rozvaděč, ale normální mosazný. Osobně nějak víc důvěřuji trubkám s hliníkem PexAlPex. Co jsem se ptal, tak topenáři mají radši plně plastové trubky jako polybutylen nebo PERT, protože nejsou tak tuhé. Zkušenost s trubkami mohu těžko hodnotit. Funguje to. Jen při kladení je vhodné dělat to ve dvojici. Ke sponkám nemám nejmenší výtku. Drží perfektně a chválili je i lidi z firmy, co mi lila anhydrit. Údajně jiné nepoužívají.
Odpovědět
Článek se načítá
@zubr487 díky za odpověď. Já to od nich chci vzít také. Rozdělovače mám naceněné nerez. Na trubky mám stejný názor a beru stejné. Chlapi si s tím poradí. Beru i systemovku do patra, mají dobrou cenu, kvůli výšce schodů nemůžu jinak a cpát tyhle trubky do kročejovky mi nikdo nedoporučil. V 1NP klasika na fólii.
Odpovědět
@mpavka nerezový a mosazný rozvaděč funguje stejně, jen je ten nerezový daleko dražší.
Odpovědět
@zubr487 A taky nezrezne. 🙂
Odpovědět
@wpavel @zubr487 mosazné jsou o 8k levnější, ale ty nerez kompenzuji slevou 6k. Píšou o exkluzivní výbavě u nerezu, ale nevidím rozdíl dle popisu s mosaznými. Zavolám, poptám rozdily, a zda je vymění a slevu nechají. Mosazné jsou také od topheating...
Odpovědět
@mpavka obyčejný 10 okruhový rozdělovač cenový rozdíl po slevě 6000 Kč a výbava je úplně stejná. Vidím jedinou výhodu. Vyšší marži pro instalační firmu.
Odpovědět
@zubr487 už jsem aktualizoval nabidku a v pohodě. 8 okruhovy nerez je za 7,5 bez dph a mosaz stejná výbava 3,4k. Mam ještě 5 okruhu do patra, kde to je podobné. Úspora 6k, díky za tip👍
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?